Novigrad pobijedio Krk, Vinodol - Crikvenica 0:0

Subota, 30. studenog 2013. 16:05 Napisao/la  SC

Orijent je svladao Halubjan 2:1, Jadran slavio kod Naprijeda istim rezultatom

Stadion Krimeja. Gledatelja: 150. Sudac: Branko Vučinić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Josipović (37), 1:1 Smolić - Ročak (58), 2:1 Mikulić (68)

Žuti kartoni: Kovačević, Smolić - Ročak, Juničić, Mikulić (Orijent), Kinkela (Halubjan)

ORIJENT: Grabovac, Rabar, Leskur, Polegubić, Inič, Kovačević, Štanfel ( 54 Mrvčić), Smolić - Ročak (Guerieri), Mikulić, Pašuld (57 Škarica), Juničić

HALUBJAN: Raspor, Brnčić, Morić (65 Kovčalija), Miletić, Pinjuh, Kinkela, Štimac, Bilobrk, Josipović (82 Kučinić), Šanjug, Plecić.

U posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva 3. HNL zapad susreli su se Orijent i Halubjan, do ovog kola bodovno izjednačene momčadi na ljestvici, a pobjedu je odnio domaćin 2:1 i na taj način  pobjegli iz donjeg dijela ljestvice.

Prvo poluvrijeme donijelo je potpunu dominaciju Halubjana i vrlo indisponiranog domaćina koji nije uspio spojiti dva dodavanja na sredini terena, dok je gostujuća momčad vrlo lako probijala bokove i opasno prijetila prema golu domaćeg vratara Grabovca. Prva prilika na utakmici pripala je ipak Orijentu, ali nažalost po njih to je bila i jedina u prvom dijelu. Najbolji nogometaš Orijenta Mikulić propustio je već u drugoj minuti priliku za vodstvo nakon sjajnog prodora po lijevom boku, ali gostujući mu je vratar Raspor uspješno ušao u udarac.

Od tog trenutka na terenu postoji samo Halubjan koji preuzima inicijativu na terenu i ne dopušta Orijentu razviti svoju igru. Vidno ljut zbog toga bio je i domaći trener Dragan Štulić koji je stalno bio na rubu svog dopuštenog prostora negodujući zbog izvedbe svojih igrača. U 17. minuti Halubjan je propustio prvu priliku za vodstvo. Štimac je sjajno probio desni bok i oštrim centaršutom proparao domaći šesnaesterac, ali loptu nitko nije pospremio u mrežu. Samo minutu kasnije isti je igrač, najbolji pojedinac prvoga dijela, izbio sam ispred Grabovca i lukavim lobom pokušao svladati vratara, ali domaća "jedinica" se nije dala iznenaditi. Igru je dodatno otežavao i vrlo loš travnjak po kojem se domaći jednostavno nisu snašli razviti svoju igru. Na novu priliku gostiju čekalo se do 30. minute kada je nakon sjajne kontre Halubjana Plecić iz izgledne situacije pogodio domaćeg vratara.

Odlično prvo poluvrijeme gosti su okrunuli pogotkom u 37. minuti. Miletić je prizemno centrirao, a Josipović je pobjegao svom čuvaru i sa pet metara zatukao loptu pod prečku - 0:1.

U nastavku Orijent je zaigrao puno agresivnije što je rezultiralo izjednačenjem u 58. minuti preko mladoga Smolića - Ročka koji se najbolje snašao u gužvi unutar šesnaesterca i pogodio za 1:1. No, to je bila samo najava preokreta koji je uslijedio.  U 68. minuti gostujuća obrana nije dobro otklonila opasnost pred svojim golom, što najbolje koristi  Mikulić i s otprilike 11 metara pogađa rašlje za potpuni preokret i krajnji rezultat - 2:1. Utakmica se promijenila rezultatski, ali i igrački. Halubjan nije na pravi način odgovorio pritisku domaćih, sve ono što je krasilo njihovu igru u prvom dijelu u nastavku se izgubilo. Orijent je do kraja utakmice propustio i s većom razlikom pobijediti goste kojima je pripala posljednja prilika na utakmici. Kučinić je pucao glavom neometan sa pet metara ali lopta ne pogađa okvir vrata.  (Vedran Ivošević)

KRK - NOVIGRAD 0:3

Igralište Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 150. Sudac: Igor Rajko (Tinjan).

Strijelci: 0:1 Ugrina (52'), 0:2 Ugrina (59'), 0:3 Grbac (89'-11m).

Žuti kartoni: Gačanin, Kumić, Konjić (Krk), Vrdoljak, Višković (Novigrad).

KRK: Tomašić, Kurolt (od 86' Brlošić), Antić, Maglić, Konjić, Kumić, Prpić, Bošnjak, Poropat, Jović, Gačanin (od 76' Bajramović).

NOVIGRAD: Beblek, Tomašević, Višković, Valenta, Mileusnić, Živulić (od 86' Beletić), Tatar, Mehmedagić, Vrdoljak (od 89' Sinčić), Ugrina (od 81' Devović), Grbac.

Suverena pobjeda Novigrada. Bili su bolji tokom cijelog susreta i njihovoj pobjedi nema ni najmanje zamjerke. Ponovo je momčad predvodio Paolo Grbac, ali mu je ovog puta „svjetla reflektora“ ukrao dvostruki strijelac Ugrina.

U prvom dijelu Novigrad je bio bolji, prijetio preko Živulića, Grpca i Ugrine dok je jedini udarac za domaće prema Bebleku uputio Poropat, i to neprecizno.

Početkom nastavka odluka. Igrala se 52. minuta kada je Vrdoljak paralelnom loptom pronašao Ugrinu koji jakim udarcem „para“ mrežu Tomašića - 0:1. Sedam minuta kasnije Grbac prolazi lijevom stranom igrališta, u trku pušta iza sebe dvojicu igrača, a onda pronalazi Ugrinu koji s loptom ulazi u šesnaesterac te pogađa nebranjeni dio mreže - 0:2.

U pretposljednjoj minuti utakmice gosti su poslali dugu loptu na Devovića kojeg domaći vratar ruši, a Paolo Grbac „panenkom“ postavlja konačnih, ali i realnih, 0:3.

VINODOL - CRIKVENICA 0:0

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav).

Žuti kartoni: Rubčić, Topolovec, Mataija (Vinodol), Uremović (Crikvenica).

VINODOL: Hodžić, Rubčić, Gašparović, Vidmar, Batkoski, Mataija, Šmit, Tomić, Topolovec, Jelenović (od 67' Mamuša), Petrinović (od 46' Lenac).

CRIKVENICA: Ćućić, Ivić (od 46' Vukić), Perušić, Uremović, Špalj, Smojver, Pišković, Mazzarolli (od 71' Krišković), Njegovan (od 46' Petrinović), Brajković, Jovanović.

Igrači obje momčadi ostali su veliki dužnici brojnim gledateljima na oproštaju od jesenskog dijela prvenstva. Nešto više od 350 gledatelja u 47 međusobnom službenom susretu čekali su 93 minute (sa nadoknadama), ali od nogometa vidjeli su vrlo malo. Budimo potpuno iskreni - ništa. Čekali su i vratari da osjete loptu, izvjestitelj sa ove utakmice da barem nešto zapiše. Ništa...

Iako je domaćin tijekom tjedna imao kadrovskih problema (Mataija, Topolovec), na hladni, ali sunčani Bahalin istrčali su kompletni. I upravo Marko Mataija bio je igrač utakmice, koji je svojim htjenjem i odličnim baratanjem lopte iskočio od sivila. Kirci bez Butorca i Kune, ali sa starim liscem Matom Brajkovićem. Ali i sa strogo zatvorenom varijantom, koju je trener Lopac postavio još na Gradskom stadionu u Crikvenici.

U 12. Jelenovićev udarac glavom, postaje plijen Ćućića i udarac Gašparovića u 40. jedine su lopte koje su upućivane prema strani na kojoj su bili gosti.

U nastavku prodor Mate Brajkovića u 63. minuti koji je zaustavljen na rubu kaznenog prostora i udarac Perušić u 64. minuti koji je prohujao preko gola, jedine su lopte koje su bile upućene prema nezaposlenom Hodžiću.
I na kraju u 82. dobra prilika Daria Jovanovića, ali je završnica bila neprecizna.

I u konkurenciji 27 aktera koji su podbacili na Bahalinu, u vrlo lošem izdanju svoju rolu odradio je sudac Jelenčić. Na Bahalinu su njegove prezentacije  većinom slabašne. Bez suradnje sa pomoćnicima i svojeglavim odlukama. Pomoćnici Šušnjar i Grgurica mahali su kao mornari zastavicama na mornaričkoj vježbi, ali nije bilo čitača poruka. (S. Lončarić)

NAPRIJED - JADRAN 1:2

Igralište Lonja. Gledatelja: 50. Sudac: Ivan Perković (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Dujanić (45'), 0:2 Kepčija (86'-11m), 1:2 Radmanović (90').

Žuti kartoni: Savić, Devčić (Naprijed), Đurić, Dujanić, Tikas (Jadran).

NAPRIJED: Berković, Dorčić, Ende, Savić, Firkelj (od 56' Perušić), Radmanović, Škulić, Jugović, Petrović, Lukačić (od 71' Valenčić), Hamidović (od 46' Devčić).

JADRAN: Petrušić, Sumić, Baša, Ereiz, Kepčija, Udovičić, Đurić, Legović, Abuselyana (od 82' Užila), Dujanić (od 89' Temaj), Krizmanić (od 46' Tikas).

Nogometaši Naprijeda nastavili su rasipati bodove, ovoga puta tri boda su otišla put Poreča. Hreljani već sedam kola ne znaju za pobjedu, a od 21 mogućeg boda u tom periodu osvojili su samo četiri boda. Sve je bilo riješeno u 86. minuti kada je Kepčija zabio s bijele točke i tako udvostručio prednost koju je domaćinu donio Dujanić u 45. minuti.

Do kraja utakmice Nikola Radmanović samo je ublažio poraz, a Naprijedu ostao je nada da će proljeće donijeti bolje rezultate.

MLADOST - ROVINJ 2:0

Igralište Oliva. Gledatelja: 100. Sudac: Tomislav Frlan (Podhum).

Strijelci: 1:0 Livović (42'), 2:0 Tomić (83').

Žuti kartoni: A. Barlecaj (Rovinj).

MLADOST: Perković, Livović (od 87' Balaško), Racan, Škiljan (od 70' Peruško), Tomić, Nišević, Halilović, Marijanović, Bogdan (od 89' Žižak), Valčić, Funčić.

ROVINJ: Starčić, Budicin, Pavić, Hadžić, Cvijetić, Matošević, A. Barlecaj (od 85' Mravunac), Tanković, Qosa, Koraca (od 46' Gjurchinoski), Novoselić.

BUJE - RUDAR 0:0

Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac. Petar Pejkunović (Potpićan).

Žuti kartoni: Bešić, Uzelac, Bojić (Buje), Juričić, Barišić, Fejzić, Matulja, Čudić, Načinović (Rudar).

Crveni karton: Uzelac (Buje, 90', udaranje protivničkog igrača).

BUJE: Košćuk, Huskić, Uran, Horvat (od 46' Kapular), Uzelac, Fabijančić, Šendula (od 75' Mihailovič), Bešić, Premužić, Bojić, Čavarović (od 46' Šoškić).

RUDAR: Vozila, Načinović, Munjas, Čudić, Klapčić, Juričić (od 65' Miskić), Sertić (od 46' Kurtić), Fejzić, Barišić, Matulja (od 72' Trumić), Dobrić.