Naprijed - Novigrad 0:1, Grobničan slavio u Bujama

Subota, 22. ožujka 2014. 17:56 Napisao/la  SC

Novigrad je slavljem na Lonji sačuvao prvo mjesto

Igralište Lonja. Gledatelja: 100. Sudac: Branko Vučinić (Rijeka).

Strijelac: 0:1 Devović (73').

Žuti kartoni: Lukačić, Dorčić, Behđeti (Naprijed), Tatar, Grbac, Sinčić (Novigrad).

NAPRIJED: Berković, Kružić, Ende, Dorčić (od 80' Hamidović), Murica, Radmanović, Škulić, Jugović, Devčić (od 28' Žarić), Lukačić (od 69' Perušić), Behđeti.

NOVIGRAD: Beblek, Sinčić, D. Valenta, Tomašević, E. Valenta, Ćorić, Vrdoljak, Živulić (od 53' Devović), Beletić, Tatar, Grbac.

Nogometaši Naprijeda nisu uspjeli nastviti pozitvan niz, Novigrad je s Lonje odnio tri boda i zadržao prvo mjesto na ljestvici. Ključan trenutak dogodio se u 73. minuti.  Grbac je izveo slobdan udarac, precizan ubačaj završio je na glavi Harisa Devovića koji je zatresao mrežu i tako su tri boda otišla u Novigrad.

Do tog trenutka najbliže su pogotku bili gosti kada je Diego Valenta udarcem glavom uzdrmao gredu gola Naprijeda.

Bila je to čvrsta, tvrda prvenstvena utakmica u kojoj je u ranoj fazi bilo vidljivo da tko zatrese mrežu prvi, gotovo sigurno odnosi toliko željenu pobjedu.

BUJE - GROBNIČAN 0:3

Gradsko igralište. Gledatelja: 100. Sudac: Igor Marić (Sisak).

Strijelci: 0:1 Prtenječa (19'), 0:2 Cianci (45'), 0:3 Conjar (87').

Žuti kartoni: Uzelac, Bašić (Buje), Vukelić, Poropat, Glavaš (Grobničan).

BUJE: Kolar, Horvat, Uran, Stević (od 46' Trevižan), Uzelac, Fabijančić, Šendula (od 77' Premužić), Kapular, Šoškić, Mehmedagić (od 68' Kapular), Bašić.

GROBNIČAN: Milić, Jukić, Nenadić, Vukelić, Miculinić, Glavaš, Cianci (od 47' Poropat), Prtenjača (od 73' Conjar), Prelčec, Burić (od 65' Gašpert), Ćufta.

Nogometaši Grobničana nanijeli su prvi Bujama. Grobničan je djelovao izuzetno raspoloženo, a domaća je momčad izgleda jače nego što se činilo potresena nakon poraza na Viškovu. U prvih 20 minuta bez udarca prema suparničkom golu, a tada prva situacija pred golom Buja završava pogotkom. Odlična dubinska lopta Prelčeca sa 25 metara koju u srcu šesnaesterca prihvaća Prtenjača i rutinski šalje u domaću mrežu - 0:1.

Samo minutu nakon toga Miculinić pokušava odličnim udarcem sa vrha šesnaesterca, ali Kolar još bolje brani.  Tri minute kasnije Cianci u situaciji „tri na jedan“ izlazi pred Kolara koji spašava požrtvovnim padom u noge. Deset minuta prije kraja prvog dijela sreća nije pomazila domaćine nakon bilijara u šesnaestercu Grobničana. Najprije Horvat pogađa vratnicu od koje se lopta odbija na nogu gostujućeg stopera Nenadića, a od njega svoj put završava na gredi.

Sumnjiva situacija u 43. minuti. Odličan centaršut Burića iz slobodnog udarca, Prtenjača šalje u mrežu domaćina, no pomoćni sudac označava zaleđe, najblaže rečeno, dvojbeno. No, samo minutu nakon toga Kristijan Cianci radi „dar-mar“ na vrhu domaćeg šesnaesterca i preciznim udarcem ljevicom smješta loptu iza Kolarevih leđa za 0:2.

Početkom nastavka trener gostiju Gajzler vadi Ciancija, ponajboljeg igrača prvog dijela, šalje Prelčeca na lijevi ofenzivni bok te svoju momčad ograničava na kontre i polukontre.

Grobničan je uspio zabiti i treći gol. Miculinić je odlično centrirao s desne strane iz slobodnog udarca a Conjar se naklonio i postavio konačnih 0:3.

VINODOL - KRK 0:1

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200. Sudac: Danijel Klarić (Ratulje).

Strijelac: 0:1 Maglić (18').

Žuti kartoni: Mataija, Rubčić, Šmit, Udović (Vinodol), Brozić (Krk).

VINODOL: Hodžić, Rubčić (od 46' Filipović), Batkoski, Vidmar, Tomić, Udović, Lenac (od 73' Radetić), Topolovec, Mataija, Jelenović, Petrinović (od 46' Barišić).

KRK: Tomašić, Maglić, Brozić, Bošnjak, Prpić (od 65' Grbac), Tucaković, Matovina (od 90' Lugušić), Antić, Kumić (od 73' Konjić), Kurolt, Jović.

Vrlo skroman i nesadržajan nogomet prikazali su akteri utakmice Vinodola i Krka. Mnogo preskakanja igre, nedorečenih akcija, krivih dodavanja i minimalan broj udaraca.  Lošem dojmu utakmice priključio se je i slabi sudac Klarić, pa je ovu utakmicu najbolje prepustiti što bržem zaboravu.

U 12. minuti priprijetio je Jelenović, vrlo neugodnim udarcem, kojega je uz dosta napora obranio Tomašić. U istoj minuti i Krk ulazi u domaći kazneni prostor, ali konfuzni igrači gostiju spetljali su se, a obećavajuća prilika je propala. Nakon prvog (od ukupno dva) kornera Krka, gosti se vesele. Na  ubačenu loptu stigao je i korpulentni Maglić i s 14 metara pogodio mrežu Hodžića - 0:1. Do odmora više nije bilo prilika, osim prodora Topoloveca, koji je dugo vukao loptu, ali sa slabom završnicom.

U prvom dijelu domaća momčad je iskazala neuobičajenu nervozu s klupe za pričuvne igrače, koja se je manifestirala i na igrače, koji su bili na terenu. Jedini trenutak koji je namamio osmjehe na lica brojnih navijača (skoro više gostujućih) je ulazak malog čupavog psića, koji je prošetao preko  cijelog igrališta, zasluženo uživajući u trenutku slave. U nastavku utakmice Vinodol je odigrao mnogo bolje, nego u prvih 45 minuta, ali još uvijek nedovoljno za izmjenu rezultata. U 65. minuti  Sandy Topolovec je ponovno sam u prodoru prema golu, a akcija bi možda bila sa boljom završnicom, da je u finišu uposlen Šmit, koji je bio mnogo bolje postavljen. U 88. minuti u prilici je i Tucaković, ali njegov udarac upućen je ravno  u Hodžića, bez opasnosti po domaći gol.  (S. Lončarić)

JADRAN - CRIKVENICA 1:0

Igralište Veli Jože. Gledatelja: 150. Sudac: Sandro Veggian (Rovinj).

Strijelac: 1:0 Kepčija (87').

Žuti kartoni: Ilić, Kepčija (Jadran), Uremović, Butorac (Crikvenica).

JADRAN: Petrušić, Ilić, Sumić (od 60' Banić), Tikas (od 46' Užila), Baša, Ereiz, Kepčija, Đurić, Legović, Dujanić (od 88'  Drkić), Krizmanić.

CRIKVENICA:  Srok, Ivić, Mazzarolli, Uremović, Smojver (od 15' Vučinić), Gašparović (od 88' Baričević), Kuna, Rubčić, Brajković, Butorac, Jovanović (od 81' Njegovan).

Nogometaši Crikvenice branili su se gotovo cijelu utakmicu, ali se nisu uspjeli obraniti. Njihov „krvnik“ zove se Marko Kepčija koji je sada usamljen na vrhu ljestvice strijelaca.

Iako se najviše igralo između dva šesnaesterca, Porečani su pokušavali probiti gostujući bunker, ali u prvih 45 minuta u tome nisu uspjeli. U 20. minuti Tikas je poslao dugu loptu za Bašu kojega stiže Uremović i blokira pokušaj loba porečkog napadača. Sedam minuta kasnije pucao je Kuna, Petrušić pomalo nespretno izbija u korner. U 37. minuti korner za goste, Rubčić prima odbijenu loptu od domaće obrane na prsa, ali njegov udarac odlazi preko gola. U posljednjoj minuti prvog dijela Baša je krenuo u solo prodor, nanizao trojicu, ali mu je lopta pobjegla taman kada je stigao ispred Sroka kojemu je lopta stigla u ruke.

U nastavku Jadran ima veći posjed lopte, ali u 47. minuti prijeti Butorac čiji udarac odlazi pored gola. Pet minuta kasnije prijeti Ereiz, ali njegov oštar udarac Srok odbija u korner. U 61. minuti isti igrač iz „slobodnjaka“ puca malo preko grede. Pet minuta kasnije Franjo Ereiz uzima loptu kod novog slobodnog udarca, a Srok loptu odbija šakama. U 74. minuti Dujanić i Baša kombiniraju, a potonji s 25 metara upućuje jak udarac koji završava poviše gola. U 77. minuti ponovo Baša na djelu. Izveo je slobodni udarac s 20 metara, a njegov udarac „punom nogom“ prolazi pored živog zida i Srok jedva odbija u korner. Pet minuta prije kraja susreta Dujanić na brzinu izvodi jedan prekid, pronalazi Kepčiju koji šutira iz voleja, ali Srok je ponovno na mjestu.

Ipak, tri minute kasnije Crikvenica je pokleknula. Dujanić je poslao dubinsku loptu za Marka Kepčiju koji iz okreta pogađa suprotni kut za konačnih 1:0 i veliko porečko slavlje.

MLADOST - NEHAJ 1:0

Igralište Oliva. Gledatelja: 100. Sudac: Igor Rajko (Tinjan).

Strijelac: 1:0 Belli (59').

Žuti kartoni: Funčić, Marijanović, Šistek (Mladost), Pećanić, P. Prpić (Nehaj).

MLADOST: Perković, Livović, Nišević, Šistek, Škiljan (od 81' Bogdan), Halilović (od 90' Šistek), Belli (od 86' Peruško), Marijanović, Bogdan, Racan, Funčić.

NEHAJ: Baričević, Vrban, Draženović, Vukelić, Dabac, Lopac, Tomac (od 59' J. Prpić), P. Prpić (od 70' Massarini), Pećanić, Rukavina, Hajdini.

Na Olivi se subotom slavi, već tradicionalno. Niti Nehaj nije uspio uzeti bod na jednom od „najvrućih“ terena u ligi. Ni najveći pesimisti na Olivi nisu očekivali prvo poluvrijeme kakvo su pružili Fažanci i Senjani. Nije bilo nijedne ozbiljnije prigode, pa Baričević i Perković nisu gotovo ni dirali lopte.

U nastavku Halilović otvara poluvrijeme velikim promašajem „jedan na jedan“, a dvije minute kasnije gosti promašuju nemoguće. Lucijan Tomac je protutnjio desnom stranom, a njegov ubačaj u petercu ne koriste pomalo usamljeni Pečanić i Hajdini.

Kazna za takav promašaj stigla je u 59. minuti. Korner s desne strane izveo je Nišević, a Igor Belli glavom loptu zakucao sa sedam metara u nebranjeni dio mreže za 1:0. Fažanci su imali još prigoda, ali su promašivali Halilović i Funčić nogom pa je ostala minimalna prednost.

RUDAR - HALUBJAN 3:0

Gradsko igralište. Gledatelja: 100. Sudac: Dario Cikojević (Samobor).

Strijelci: 1:0 Munjas (22'), 2:0 Načinović (87'), 3:0 Jašarević (90').

Žuti kartoni: Fejzić, Mehić (Rudar), Miletić, Pinjuh, Raspor (Halubjan).

RUDAR: Vozila, Načinović, Munjas, Mehić, Čudić, Miletić (od 71' Kurtić), Juričić, Stepčić (od 89' Jašarević), Fejzić (od 82' Klapčić), Barišić, Kurtić.

HALUBJAN: Raspor, Omerović, Morić, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Štimac (od 48' Miočić), Baljak (od 57' Alilović), Josipović, Šanjug, Kučinić (od 79' Monjac).

Odlična partija Rudara kojom su Labinjani, s tri nova boda, skočili na 10. mjesto prvenstvene ljestvice i pobjegli ostalim davljenicima na pristojnu bodovnu razliku. Gosti krajnje sterilni, mogli su doživjeti i puno teži poraz od teških 3:0.

Početno ispitivanje snaga u kojem se, uz laganu terensku inicijativu Rudara, igralo uglavnom na sredini terena, ali bez izrazitijih prijetnji prema Vozili i Rapsoru trajalo je 20-ak minuta, a onda su domaći iz prve prijetnje došli do prednosti. Mehić je odlično ubacio iz kornera, a Munjas nadvisio sve i loptu u 22. minuti sa sedam metara poslao u nebranjeni dio gostujuće mreže. U 36. minuti Čudić propušta prigodu "dotući" goste. Stepčić ga je sjajno pronašao, a on je s nekih metar-dva, umjesto mreže, pogodio tik pored desne vratnice.

I u nastavku prijete domaći. U 56. minuti Munjas je odlično, s lijevog boka, pronašao Miletića koji je pucao s desetak metara. Raspor je odbio loptu, ali ravno za Čudića koji puca iz idealne situacije s osam metara, ali gostujući vratar ponovno sjajno intervenira. U 67. minuti prva i jedina velika prigoda gostiju. Šanjug je „u tunel“ ubacio za Josipovića koji izlazi sam ispred Vozile, no domaći vratar sjajno brani njegov oštar udarac.

Odluka o pobjedniku pada četiri minute orije kraja. Ponovo je sjajno ubacio Mehić, ovaj put iz slobodnog udarca s 30-ak metara iskosa s lijeve strane, lopta je došla do Načinovića koji je s druge vratnice glavom posprema u mrežu Halubjana - 2:0. No, to nije bilo sve od raspoloženih Labinjana. Točku na „i“ stavlja mlađahni Jašarević koji u zadnjim trenutcima izlazi sam ispred Rasora, zaobilazi i njega i loptu rutinski šalje u praznu mrežu - 3:0.