Naprijed pogotkom Petrovića pobijedio Krk

Subota, 01. prosinca 2012. 15:55 Napisao/la  SC

Halubjan je bio bolji od Opatije 2:0, a Crikvenica je slavila kod Jedinstva 1:3

Žuti kartoni: Ende, Savić, Kanjer, Hamidović, Behđeti (Naprijed), Plecić (Krk)

Crveni karton: Poropat (67)

NAPRIJED: Kezić 6,5, Kružić 6, Radmanović 7,5, Savić 6,5, Ende 6,5, Kanjer 6,5, Kuduzović 6 (46 Kauzlarić 6), Jugović 6,5, Lukačić 7 (87 Šestan -), Hamidović 6,5, Petrović 6,5 (75 Behđeti -)

KRK: Raspor 6,5, Brkljača 5,5, Nenadić 5,5, Maglić 6, Plecić 5,5, Duračak 6, Kurolt 6, Ilić 5,5 (54 Brlošić 5,5), Bošnjak 6, Grbac 6, Poropat 5

U 90. minuti u domaćem kaznenom prostoru najbolji igrač utakmice Nikola Radmanović igrao je rukom, kapetanu Naprijeda ruka nije bila u tzv. prirodnom položaju kao što je procijenio sudac, koji nije pokazao na bijelu točku.

Nekoliko minuta kasnije sudac je odsvirao kraj utakmice u kojoj je Naprijed pobijedio jesenskog prvaka. Prema prikazanom, bilo bi sportski nepravično da je Krk uspio osvojiti bod. Naprijed je bio bolji tijekom cijele utakmice koja je odigrana po prohladnom, vjetrovitom vremenu i neravnom terenu što je otežavalo igru. Jesenski prvak opravdanja za slabu igru ne može tražiti u uvjetima kojima su se domaći igrači bolje prilagodili.

U 66. minuti dugačku loptu ubačenu zdesna u sredinu kaznenog prostora s lijevog boka vratio je Kauzlarić, koji je "perifernim vidom" točno naciljao Petrovićevu glavu. Uslijedio je mirni trzaj glavom sa 6 metara i lopta je završila u mreži pokraj nemoćnog Raspora – 1:0.

Petrovićev pogodak odlučio je pobjednika u utakmici tijekom koje su domaćini propustili nekoliko izglednih prilika. Najbolje nisu iskoristili Jugović (33, 58) i Petrović (81, 89) uvelike zbog pravodobnih Rasporovih reakcija. Ende (17) iz slobodnog udarca i Hamidović (67) udarcem s 20 metara zatresli su vratnice.

Tijekom cijele utakmice Krk je priredio samo jednu priliku, u 72. minuti Bošnjak je lucidnom asistencijom Brlošića poslao ususret vrataru Keziću, koji je rutinski zatvorio prilaze vratima što je bilo dovoljno da obrani udarac u situaciji kada vratari obično nemaju velike šanse.

Jedinu šansu gosti su priredili u trenucima kada su ostali s desetoricom igrača, nakon što je sudac u 67. minuti sudac opravdano isključio Poropata zbog brutalnog starta na Haimidoviću. Prije toga dvaput su pogodili okvir vratiju udarcima izvana (Grbac, Duračak), što je Kezić bez teškoća obranio.

Nogometaši Naprijeda nametnuli su se od prve minute agresivnijom igrom koju je oblikovao raspoloženi Marko Lukačić. Nije Naprijed igrao tečno, ali igrao osjetno bolje od Krka koji je u obrani donekle držao raspored. Krk u napadu nije imao ni potrebni raspored, ni igrača koji može ustanoviti raspored. Čvrsta utakmica prelomila se u gustoj središnjici, gdje su domaći igrači dobivali duele na travi i u zraku.

Sve dobro što su igrači Naprijeda uradili tijekom 90 minuta ništa nije moralo značiti da je sudac Mihočka dosudio kazneni udarac u 90. minuti. Budući da u 43. minuti Mihočka nije dosudio izvjesni kazneni udarac za Naprijed, nakon što je Nenadić zakačio Lukačića po kopačkama tako da se udarac čuo na tribinama, sudački kriterij bio je uravnoteženo štetan za obje momčadi. Niti Krčani imaju za čime žaliti, niti se mogu na nešto žaliti. (I. Vranić)

HALUBJAN -  OPATIJA 2:0

Igralište Brnasi. Gledatelja: 100. Sudac: Goran Brusić (Čavle)

Strijelci: 1:0 Tuzlak (16'), 2:0 Štimac (62').

Žuti kartoni: Mrvčić (Halubjan), Žgomba (Opatija).

Crveni kartoni: Miletić (37', drugi žuti), Brajković (37')

HALUBJAN: Raspor, Šneler, Kovčalija, Pinjuh, Kinkela, Miletić, Štimac, Omerović, Tuzlak (od 87' Baljak), Šanjug (od 78' Kučinić), Bilobrk (od 13' Mrvčić).

OPATIJA: Jakopović, Samardžija (od 48' Vlatković), Tkalčević, Tokić, Mance, Šuker, Žgomba (od 46' Iskra), Udović (od 66' Šimić), Brajković,  Lazić, Erceg.

JADRAN – NEHAJ 2:0

Igralište Veli Jože. Gledatelja: 150. Sudac: Zoran Mijatović (Pula)

Strijelci: 1:0 Tomić (12'), 2:0 Kastrati (20').

Žuti kartoni: Čabraja, Đurić, Tomić, Radenović, Belušić (Jadran), Lopac, J. Prpić (Nehaj).

JADRAN: Petrušić, Čabraja, Kastrati (od 72' Drkić), Benčić, Tomić, Drača, Ereiz (od 80' Užila), Kepčija (od 59' Radenović), Belušić, Đurić, Pinčan.

NEHAJ: Baričević, Vila (od 46' Tomljanović), Vrban (od 73' Tonković), Tomljanović, Hasanbegović, J. Prpić, Lopac, M. Prpić (od 58' Kaštelan), Topolovec, Rubčić, Rončević.

JEDINSTVO OMLADINAC – CRIKVENICA 1:3

Igralište Nedešćina. Gledatelja: 50. Sudac: David Manojlović (Vrsar)

Strijelci: 0:1 Gašparović (55'), 0:2 Pećanić (72'), 0:3 Šmit (88'), 1:3 Čudić (89').

Žuti kartoni: Rudela, Černjul (Jedinstvo Omladinac).

JEDINSTVO O.: Funčić, D. Mohorović, Dobrić, Pavinčić, R. Černjul, Klapčić, N. Mohorović (od 65' Čudić),  Imširević, Rudela, T. Černjul, Miletić.

CRIKVENICA: Šegota, Vrban, Antić, Uremović, Jug, Iljazi, Mišković (od 46' Šmit), Petrinović, Pećanić (od 84' Smojver), Pišković, Gašparović (od 68' Kurolt).

NOVALJA – ROVINJ 1:1

Igralište Cissa Straško. Gledatelja: 50. Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 1:0 Burčul (50'-11m), 1:1 T. Barlecaj (67').

Žuti kartoni: Debeljuh (Rovinj).

NOVALJA: Hodžić, Simanović, Kurilić, Badurina (od 46' Kulačić), Lozančić (od 74' Jakušić),  Burčul, Batkoski, Tičak, Rozas (od 90' Rukavina), Datković, Andačić.

ROVINJ: Orbanić, Budicin, Načinović, Romić (od 68' Krljan), T. Barlecaj, Puh, A. Barlecaj (od 90' Qosa), Tanković, Škiljan (od 68' Debeljuh), Pavić, Baša.

VINODOL – RUDAR 5:2

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200. Sudac: Željko Frković (Gospić).

Strijelci: 1:0 Iftić (5'), 2:0 Iftić (17'), 2:1 Kovačević (30'), 3:1 Tomić (33'-11m), 4:1 Peričić (70'), 5:1 Peričić (73'), 5:2 Hodžić (90').

Žuti kartoni: Lenac, Mataija, Filipović (Vinodol), Hodžić, Stepčić, Vozila (Rudar).

VINODOL: Hreljac, Brelih, Žunić, Lenac, Vidmar, Iftić, Petrinović (od 75' Jerković), Tomić, Mijolović (od 61' Radetić), Peričić,  Mataija (od 76' Filipović).

RUDAR: Vozila, Knapić (od 38' Černjul), Šepić (od 75' Subašić), Livović, A. Stepčić, Hodžić, Mehić (od 75' Ružić), Škopac, Bojkić, V. Stepčić,  Kovačević.

NOVIGRAD – BUJE 1:5

Igralište Laco. Gledatelja: Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Strijelci: 0:1 Mehmedagić (33'), 0:2 Kapular (51'), 0:3 Šoškić (68'), 1:3 Tikas (73'), 1:4 Bojić (83'), 1:5 Mehmedagić (85').

Žuti kartoni: Kotiga (Novigrad), Fabijančić (Buje).

NOVIGRAD: Rešidović, Kotiga (od 60' Tikas), Višković, Huskić, Valenta, Peculić, Tatar (od 71' Valenta), Savatović, Vrdoljak, Halilović, Čotić (od 46' Bazina).

BUJE: Košćuk, Uran, Pantner, Bešić, Uzelac, Fabijančić (od 88' Vitić), Šendula (od 78' Mihalovič), Kapular, Bojić, Mehmedagić,  Šoškić.