TREĆA HNL ZAPAD

Naprijed lakoćom pobijedio Orijent na Lonji

Subota, 19. travnja 2014. 19:08 Napisao  I. V.

Utakmica 24. kola: Naprijed - Orijent 3:0. Momčad Saše Peršona trima se pogocima do odmora riješila svih briga

Treća HNL - Zapad, 24. kolo

NAPRIJED - ORIJENT 3:0

Igralište Lonja. Gledatelja: 100.

Sudac: Igor Rajko (Tinjan) 7

Strijelci: 1:0 Škulić (13), 2:0 Savić (18), 3:0 Petrović (45)

Žuti kartoni: Kanjer (Naprijed), Pleše, Jasprica (Orijent)

NAPRIJED: Berković -, Kružić 6, Savić 7, Murica 6,5 (70 Valenčić -), Ende 6, Dorčić 6, Žarić 7, Čop 6,5, Perušić 6,5 (78 Basara -), Škulić 6,5 (70 Hamidović -), Petrović 7

ORIJENT: Herman 5, Brkljača 5, Pleše 5, Inić 5, Leskur 5,  Rabar 5,5, Jasprica 5 (65 Kuši -), Štulić 5 (59 Babić 5), Kovačević 5,5, Štanfel 5 (53 Bajramović 5), Mikulić 5

Nikakve neizvjesnosti nije bilo na Lonji. Nogometaši Naprijeda ostvarili su najlakšu pobjedu ovoga proljeća, Orijent ni po čemu nije pokazao da bi mogao do bod(ov)a.  Naprijed je poglavito u prvom dijelu djelovao superirorno, momčad Saše Peršona trima se pogocima do odmora riješila svih briga.

Nakon desetak minuta pritiska u 12. minuti Perušić je na desnoj strani izveo nadahnutu minijaturu, prošao nekoliko igrača i pogodio vratnicu. Kao da je navijestio da obrana gostiju nije baš u najboljem stanju.

U 13. minuti Škulić je loptu upućenu rukom iz "auta" udarcem iz prve u kaznenom prostoru poslao u daljnji kut - 1:0. Pet minuta kasnije Naprijed je ponovo kaznio intertnost gostujućih branića.

U 18. minuti nakon ubačaja iz kuta Savić je udarcem glavom loptu posla loptu u mrežu kao da je na zagrijavanju, nitko iz obrane Orijenta nije osjetio potrebu makar zasmetati stoperu Naprijeda - 2:0.

Jasno da je lagano vodstvo malo usporilo domaću momčad, Orijent je nakon pola sata počeo nešto opasnije prelaziti  na polovicu domaćih. U 29. minuti Kovačević je obećavajuću poziciju za udarac upropastio pokušajem proigravanja, u 40. minuti Berković je bio brži od Mikulića. I to je bilo sve što se tiče Orijentovih poluprilika.

U 45. minuti utakmica je riješena. Žarić se probio desnom stranom, izvukao vratara Hermana i onda odigrao povratnu loptu za Petrovića, koji je lakoćom poentirao sa 6 metara - 3:0.

U drugom dijelu Naprijed je očekivano čuvao stečenu prednost, a Orijent pokušavao nešto što je trebalo izgledati opasno za Berkovićeva vrata. Daleko je opasnije bilo pred vratima Hermana budući da su domaći stvorili nekoliko situacija u kojima se nedostajalo mirnoće u završnici. Najveću priliku propustio je Čop, koji je u 53. minuti na kraju kontre sam trčao prema Hermanu, ali nije imao dovoljno snage za završni udarac.

Nogometaši Orijenta tijekom cijele utakmice nisu uputili ni jedan udarac zbog kojega je Berković trebao iskazati zanimljiv vratarski potencijal.