Subota, 12. listopada 2013. 18:38 Napisao/la  SC

Krk osvojio bod u Bujama nakon vodstva 2:0, porazi Orijenta i Grobničana

Strijelci: 0:1 Čubelić (9), 1:1 Škulić (24)

Žuti kartoni: Radmanović, Jugović, Behđeti (Naprijed), Tkalčević, Žgomba, Kolić, Erceg (Opatija)

NAPRIJED: Berković, Basara (46 Behđeti), Ende, Savić (81 Dorčić), Murica, Radmanović, Škulić (46 Devčić), Jugović, Petrović, Valenčić, Hamidović.

OPATIJA: Peterfai, Tkalčević, Šuker, Krešić, Dunković (89 Vlatković), Rudan, Žgomba, Lazić, Kolić, Erceg, Čubelić (56 Radomir)

Trećeligaški derbi na Hreljinu završio je realnom podjelom bodova, iako će obje momčadi nakon utakmice imati osjećaj da su mogle učiniti više. Utakmicu je usmjerio natopljen teren i skliska lopta te brojne tehničke pogreške uslijed toga.

Opatija je bolje otvorila utakmicu i dominirala je prvom polovicom prvog poluvremena. Povela je iz prvog ozbiljnog napada u 9. minuti, kada su domaći obrambeni igrači dopustili Čubeliću da primi loptu ubačenu iz auta s lijeve strane i prošeta se do korner linije. Tada napadač gostiju lomi domaćeg stopera i s visine peterca zabija za 0:1.

Čubelić je nakon nekoliko minuta mogao do drugog pogotka, ali je promašio loptu glavom kada je ostao sam na 5 metara od gola po ubačaju Šukera. Rezultat je mogao povećati i Dunković nakon što se Lazić probio sredinom terena i izbacio ga u prostor ispred Berkovića. Ipak, domaći je vratar bio dobro postavljen.

U trenucima dok je Opatija kontrolirala utakmicu Naprijed je izjednačio u 24. minuti, kada je Jugović ubacio prizemnu loptu u peterac, koju je naizgled prigrlio gostujući vratar. No, na opće iznenađenje Paterfaiu je lopta izmigoljila što je iskoristio Škulić i s poda pogodio praznu mrežu. Nakon gola Naprijed uspostavlja ravnotežu u igri, ali do kraja poluvremena nekoliko udaraca prema golu djelo su Opatijinih igrača.

Drugo poluvrijeme je obilježila otvorena igra s obje strane. Među 22 igrača nije se našao niti jedan koji bi smirio loptu i preuzeo inicijativu pa su se izmjenjivale kontre i polukontre, ali bez točnog zadnjeg pasa ili udarca prema vratima.

Najprije je opasan bio lijevonogi Šuker čija dva prizemna ubačaja prolaze petercem Naprijeda bez prave reakcije napadača. S druge strane je aktivan lagani Behđeti koji ubačajima stvara gužve pred gostujućim golom, ali bez opipljivog rezultata.

Opatija je propustila prilike 71. minuti preko Lazića u kontri 5:3, ali je zadnji vezni gostiju u pripremi udarca izgubio kontrolu nad loptom, kao i preko Dunkovića, koji u 78. minuti točan ubačaj Rudana s desetak metara šalje pokraj gola u matnoj situaciji.

Za domaće je Behđeti u 87. minuti uzeo loptu Žgombi te poput Čubelića u prvom dijelu polegao čuvara na leđa na korner liniji, no njegov udarac iz vrlo izgledne pozicije završio je pored gola. U posljednjoj minuti Lazić je iz slobodnog udarca s 23 metra dobro pucao u vratarev kut, no Berković je jednako dobro odgovorio i sačuvao bod na Lonji.

Od dvije ponajbolje momčadi treće lige mogli smo vidjeti i bolji nogomet, a u blijedu utakmicu se uklopio i slabi sudac Krneta čiji je kriterij za dodjelu opomena bio u najmanju ruku dvojben. (P. Nikolić)

MLADOST – ORIJENT 3:1

Igralište Oliva. Gledatelja: 150

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje).

Strijelci: 1:0 Kostrešić (16), 1:1 Mikulić (29), 2:1 Funčić (38), 3:1 Škiljan (64)

Žuti kartoni: Škiljan (Mladost), Nemetz, Smolić-Ročak (Orijent)

MLADOST: Perković, Livović, Racan, Škiljan, Nišević, Bagarić, Halilović (82 Peruško), Bogdan (90 Bogdan), Valčić, Funčić, Kostešić (87 Žižak)

ORIJENT: Herman, Brkljača, Leskur, Kovačević, Nemetz, Rabar, Jasprica (20 Žarić), Smolić-Ročak, Mikulić (60 Sanel), Škarica (71 Pašuld), Juničić.

Fažanci su potvrdili da je poraz na Olivi od Krka bio iznimka koja potvrđuje pravilo kako se iz tog pulskog predgrađa bodovi ne otimaju. Treba istaknuti i izvrsni dekor koji su uz brojne gledatelje upotpunili i dvije navijačke skupine, fažanski Piromani i riječki Red Fuckersi.

Domaći su poveli već u 16. minuti kada se po blatnjavom terenu korpulentni Mark Kostešić oslobodio čuvara te s desetak metara pogodio nebranjeni dio mreže. Ipak, 13 minuta kasnije ponovni egal.

Racan je htio vratiti golmanu, lukavi Mikulić to osujetio i iskoristio ponuđeno te pogodio za 1:1. Ipak, do kraja poluvremena najbolji igrač domaćih, Matija Funčić smireno pogađa iz kaznenog udarca u 38. minuti.

Pitanje pobjednika rješio je Amer Škiljan odličnim udarcem slabijom nogom, ljevicom, s 18 metara iskosa pogodivši suprotni kut nemoćnog Hermana.

BUJE - KRK 2:2

Gradski stadion. Gledatelja: 200

Sudac: Dalibor Šušnjar (Klana)

Strijelci: 0:1 Bajramović (9), 0:2 Prpić (12), 1:2 Uran (20), 2:2 Bojić (64-11m)

BUJE: Košćuk, Uran, Horvat, Stević (46 Trevižan), Uzelac, Pjevović, Šendula, Kapular (77 Mihailovič), Premužić (46 Mehmedagić), Bojić, Peculić

KRK: Tomašić, Kurolt, Kumić (89 Lugušić), Maglić, Antić, Konjić, Bošnjak, Prpić (72 Brozić), Jović, Poropat, Bajramović (56 Gačanin)

Niti lider s Krka nije uspio nanijeti prvi poraz Mauru Bucaju, treneru Buja, koji je na prve tri pobjede nadodao remi. U tome mu je ponajviše pomogao odlični Mihajlo Bojić.

Nije počelo dobro za Buježe. U 9. minuti nakon nekoliko odbijanaca Koščuk brani udarac Jovića, ali lopta se odbija na glavu Bajramovića koji pogađa za 0:1.

Tri minute kasnije već je 0:2. Jović je centrirao s lijeve strane, a u sredini je iskusni Marin Prpić samo namjestio glavu za novo krčko slavlje. No, Buježi se nisu predali pa već u 20. minuti smanjuju gostujuće vodstvo. Bojić je prošao kroz krčku obranu i šutirao, a njegov udarac golman Tomašić odbija, ali točno na nogu Urana koji smireno pogađa.

Nastavak je donio živahnu igru domaćina koja se isplatila u 64. minuti kada Poropat ruši Horvata na rubu šesnaesterca, a Mihajlo Bojić smireno pogađa s bijele točke za konačnih 2:2

RUDAR – NEHAJ 1:0

Gradsko igralište. Gledatelja: 200

Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac).

Strijelac: 1:0 Matulja (82)

Žuti kartoni: Juričić, Matulja, Munjas (Rudar), Špalj, Hajdini, Rubčić (Nehaj)

RUDAR: Vozila, Načinović, Čudić (75 Munjas), Juričić, Mehić, Sertić, Fejzić (46 Černjul), Matulja, Dobrić, Stepčić, Klapčić (60 Kurtić)

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Draženović (83 Massarini), Špalj, Vukelić, Vrban, Prpić, Pećanić, Hajdini, Tomac (65 Pejanović), Rubčić.

Nogometaši Rudara nastavili su prema njihovom običaju: na strani poraz, u Labinu pobjeda. Nakon teškog novigradskog poraza u subotu je „ceh“ platio Nehaj, koji je mogao do boda.

U siromašnom prvom dijelu najveća prigoda bila je ona Rubčića glavom u 31. minuti, ali je Vozila bio na visini zadatka. U nastavku zaigrao je nešto poduzetniji Rudar.

U 48. minuti Juričić promašuje vrata u izglednoj poziciji za udarac na 16 metara, a devet minuta kasnije Načinović glavom loptu šalje preko gola nakon prekida. U 74. minuti Juričić ima novu prigodu, ali ovog puta Baričević odlično brani udarac „labinske desetke“. No, dvije minute kasnije Mehić upućuje centaršut u šesnaesterac, Baričević kreće „grlom u jagode“ te loše procjenjuje, a Matulja pogađa prazna vrata za veliko slavlje na labinskom stadionu.

Slavlje je mogao pokvariti Deni Rubčić da njegov udarac u sudačkoj nadoknadi nije završio na gredi labinskog gola.

ROVINJ – GROBNIČAN 3:2

Igralište Valbruna. Gledatelja: 150.

Sudac: Marko Balen (Rijeka).

Strijelci: 1:0 A. Barlecaj (21), 1:1 Perić (47), 2:1 A. Barlecaj (55), 3:1 Matošević (62), 3:2 Gašpert (90)

Žuti karton: T. Barlecaj (Rovinj)

ROVINJ: Starčić, Budicin, Pavić, Marangon (83 Cvijetić), Hadžić, Matošević (90 Koraca), T. Barlecaj, A. Barlecaj, Tanković, Qosa (46 Gjurchinoski), Novoselić.

GROBNIČAN: Milić, Jukić, Nenadić (75 Vidić), Glavaš, Perić, Cianci, Miškulin (55 Gašpert), Grbac, Ćufta, Sobotinčić (46 Miculinić), Avgustinović.

Kad igra Agron Barlecaj, igra i Rovinj, najbolji je sukus današnjeg susreta protiv Grobničana. Bili su Rovinježi bolja momčad, ali „uznemiriti“ protivničkog vratara u rovinjskoj momčadi može samo Agron Barlecaj.

U prvih dvadeset minuta odmjeravali su protivnici snage s po jednom prigodom na svakoj strani. Perić je u 4. minuti bio neprecizan za goste kao i Agron Barlecaj u 12. minuti. Ipak, u 21. minuti Hadžić daje na stranu loptu za Matoševića koji centaršutom u šesnaestercu pronalazi najboljeg strijelca lige, Agrona Barlecaja koji glavom pogađa pored Milića.

Četiri minute kasnije Starčić brani odličan udarac Glavaša, a pet minuta kasnije mladi rovinjski vratar otklanja opasnost nakon udarca Perića. U 45. minuti je Grbac napravio „dar-mar“ u domaćoj obrani, ali njegov udarac odlazi u vanjski dio mreže. No, odmah po izlasku iz svlačionica, u 47. minuti Miculinić centrira s 30 metara, a Perić visoko skače i pogađa za poravnanje. Minutu kasnije Matošević promašuje odličnu prigodu za domaće.

U 55. minuti majstorija Agrona Barlecaja koji je pobjegao svojim čuvarima i s deset metara uspio savladati Milića. Šest minuta kasnije rješenja pitanja pobjednika. Strijelac dva domaća pogotka pobjegao je po strani, ubacio u sredinu gdje je Matošević loptu naprosto „zakucao“ u Milićevu mrežu za 3:1. Ipak, gosti smanjuju rezultat u posljednjoj minuti utakmice preko Gašperta.

JADRAN – NOVIGRAD 1:0

Igralište Veli Jože. Gledatelja: 100

Sudac: Zoran Mijatović (Pula).

Strijelac: 1:0 Baša (84)

Žuti kartoni: Sumić, Kepčija (Jadran), Beblek, Tomašević, Ugrina, Višković (Novigrad)

JADRAN: Petrušić, Sumić, Tikas, Baša (90 Temaj), Ereiz, Kepčija, Udovičić, Legović (75 Užila), Abuselyana (90+2 Banić), Dujanić, Krizmanić.

NOVIGRAD: Beblek, Kotiga, Mofardin (27 Višković), D. Valenta, Mileusnić, Tomašević, E. Valenta (59 Živulić), Mehmedagić, Vrdoljak (79 Tatar), Ugrina, Grbac.

Uporni i hrabri Porečani uspjeli su pobijediti favorizirani Novigrad na svom Velom Joži. Presudio je voljni moment koji je bio „debelo“ na strani domaćih, a goste je fijaska spasio odlični Vedran Beblek. Treba spomenuti i neumorne Šajete, porečke navijače koje su bile „gorivo“ Jadrana, a derbi se odigrao u lijepom dekoru ispred 200-tinjak gledatelja.

Prvi je dio protekao u laganoj domaćoj inicijativi dok su se gosti orijentirali na kontre i iz njih bili opasni. Prvo uzbuđenje dogodilo se pred Petrušićevim pogotkom kada Mehmedagić u 19. minuti glavom s nekoliko metara promašuje okvir.

Tri minute kasnije Ugrina prijeti s 20 metara, Petrušić odličnom reakcijom spašava svoj gol kao i u 33. nakon Grpčeva slobodnjaka s tridesetak metara. Domaći su prvu veću prigodu imali u 43. minuti kada Dujanić prijeti iz slobodnjaka, a Beblek brani udarac. U 45. minuti je Kepčija izašao sam na Bebleka, a u duelu je porečki napadač pao. Iako su domaći protestirali sudac Mijatović ostao je nijem pa se na predah otišlo bez pogodaka.

A u nastavku porečka opsada. Dujanić je u 47. zaprijedio iz slobodnjaka, Beblek brani u letu. U 56. Baša šutira iskosa, Beblek odbija u korner. Osam minuta kasnije Omar Abuselyana izlazi sam na gostujućeg golmana koji brani udarac.

U 70. minuti Vrdoljak je imao najbolju prigodu na utakmici nakon što je ostao sam na pet metara ispred Petrušića, ali je loptu poslao pokraj gola. Da mu se bez dileme može etiketirati fraza „tragičar“, mladi se novigradski napadač pobrinuo dvije minute kasnije kada je potratio izglednu prigodu nakon lošeg izbijanja Petrušića.

Ereiz je „potegnuo“ u 74., ali je Beblek djelovao nesavladivo. Sve do 83. minute. Tada se lopta u jednoj domaćoj akciji odbila do Edia Baše koji ljevicom pogađa bliži kut s 15-tak metara iskosa s desne strane za 1:0. Do kraja utakmice Beblek je još obranio i udarac Omara Abuselyane s dvadesetak metara u 85. minuti.

CRIKVENICA – HALUBJAN 2:1

Gradski stadion. Gledatelja: 150

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar).

Strijelci: 1:0 Jovanović (2), 2:0 Butorac (66), 2:1 Šanujug (90+4)

Žuti kartoni: Mazzarolli, Uremović, Špalj (Crikvenica), Pinjuh, Štimac, Plecić (Halubjan)

CRIKVENICA: Ćućić, Mišković (72 Jug), Mazzarolli, Uremović, Špalj, Petrinović, Pišković (81 Smojver), Ivić, Brajković (57 Kuna), Butorac, Jovanović.

HALUBJAN: Raspor, Omerović, Morić, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Štimac, Brnčić (62 Bilobrk), Szabo (69 Kučinić), Šanjug, Plecić (68 Kovčalija)

Dvotjedni odmor, igrači Tomislava Lopca odlično su iskoristili. Konačno su i pod Kotorom odigrali sjajnu utakmicu, sadržajnu i prepunu prilika. Krenuo je odlični Dario Jovanović, koji se ugledao na vodeći pogodak Belgije u srazu sa našom reprezentacijom. Već u 1. 41“ uletio je pred ukočenu obranu Halubjana, izvukao Raspora i uspješno realizirao za 1:0. Jedinu priliku gosti nisu iskoristili u 18. kada je udarac Szabe obranio Čučić.

Slijede brojne prilike razigranih Kiraca, dok je to teren dozvoljavao, uglavnom do odmora. U 33. proboj Jovanovića, sa prodorom malo bočno, ali Raspor kreće sa serijom svojih brojnih uspješnih obrana. U 43. replika je istog dugog domaćeg prodora, ali je u sučeljavanju Jovanović - Raspor uspješniji bio vratar sa Viškova. Prije odlaska na odmor u 45. gol ugrožava i Uremović, ali je Raspor ponovno na mjestu.

U nastavku teren postaje sporiji, igrači su sve više u hrpi, ali Kirci prezentiraju odličan nogomet. U 65. velika je prilika Butorca u kojoj je ponovno pobjednik Raspor. Samo minutu kasnije nova je izgledna domaća prilika koja završava kornerom. Na ubačenu loptu, nakon što je obrana Halubjana izbacila loptu samo do tridesetak metara od gola Raspora, utrčava Butorac i rijetko viđenim volej udarcem pogađa lijevi donji kut gostujućeg vratara - 2:0.

Serija brojnih uspješnih napada Crikvenice se nastavlja. U 73. Jovanovićevu priliku brani Raspor, pa i u 84. kada je Jovanović brži i spretniji od dva obrambena igrača Halubjana. U završnici ponovno je uspješniji najbolji gostujući pojedinac - vratar Roman Raspor.

Duboko u sudačkoj nadoknadi, svi gostujući igrači stigli su pred Čučića. Nakon dvije odbijene lopte od strane domaće obrane, Šanjug je uspio topovskim udarcem, kroz brojne igrače Crikvenice, ali i svoje suigrače neobranjivo poentirati za 2:1.

Zvižduk Vidulina, ujedno je označio priznavanje pogotka, ali i kraj odlične utakmice, u najboljem ovogodišnjem izdanju Crikvenice. (S. Lončarić)