TREĆA HNL - ZAPAD

Miculinić donio Grobničanu prvo mjesto

Subota, 23. ožujka 2013. 17:10 Napisao  Marko Babić

Grobničan - Rovinj 1:0. Igrala se 56. minuta kada je Miculinić odmjerenim udarcem prebacio živi zid  - 1:0

Treća liga nogometaša - zapad, 20. kolo

GROBNIČAN - ROVINJ 1:0

Stadion Mavrinci. Gledatelja: 150. Sudac: Igor Rajko (Tinjan).

Strijelci: 1:0 Miculinić (56').

Žuti kartoni: Romić (Rovinj)

GROBNIČAN: Milić, VUkelić, Jukić, Miculinić (od 80' Morić), Glavaš, Prtenjača, Miškulin, Cianci (od 82' Ćufta), Bijelić (od 88' Grubišić), Burić, Jović.

ROVINJ: Orbanić, Budicin, Načinović, Romić, Matić (od 80' Gjurchinonski), Barlecaj, Tanković, Škiljan (70' Qosa), Pavić, Berišić (od 46' Debeljuh), Baša.

Nogometaši Grobničana pobijedili su Rovinj i iskoristili kiks Krka protiv Crikvenice preuzevši opet prvo mjesto na ljestvici! Igrala se 56. minuta kada je Marko Miculinić izborio slobodan udarac na dvadesetak metara. Miculinić je uzeo loptu, odmjerenim udarcem prebacio živi zid pored nemoćnog Orbanića - 1:0.

{jb_blackbox-right}Minuta šutnje za Roberta Komena
Utakmica između Grobničana i Rovinja počela je minutom šutnje za Roberta Komena, dopredsjednika Rijeke, Hrvatskog nogometnog saveza i predsjednika Udruge prvoligaša koji je u četvrtak iznenada preminuo.{/jb_blackbox-right}

Samo tri minute kasnije mogao je Grobničan doći i do drugog pogotka, ovoga puta Jović je potegnuo iz slobodnog udarca s 25 metara, ali je Orbanić izvukao loptu ispod grede.  Grobničan je nastavio pritiskati, odlične prilike propustili su Jović (65') i Prtenjača (70') čiji su pokušaji glavom u izglednim situacijama otišli pored vratiju. Gosti nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti. Najopasnija je bila prilika Barlecaja u 78. minuti kada se dobro snašao u kaznenom prostoru, ali njegov udarac lako je ukrotio Milić.

Inače, Grobničan je bolje otvorio utakmicu. U sedmoj minuti Jović je oduzeo loptu na centru i odigrao za Bijelića koji je potegnuo deset metara i onda proigrao Jovića koji je pokušao iz teške pozicije s 15-ak metara, ali vratar Orbanić je obranio.

Tri minute kasnije zaprijetio je Rovinj. Jednu dugu loptu primio je Tanković, koji se odlično oslobodio na rubu kaznenog prostora, ali lopta je otišla izna grede.

Uzvratio je Grobničan preko Prtenjače čiji je udarac obranio Orbanić, a najbolju priliku u prvom dijelu domaćin je imao u 19. minuti. Obrana Rovinja nije dobro očistila jedan ubačaj. Cianci je glavom vratio loptu na sedam metara, gdje je Prtenjača bio neometan, ali njegov pokušaj glavom otišao je pored vratnice.

Dvije minute kasnije i Cianci se našao u dobroj prilici, ali njegov pokušaj usporio je Orbanić kojem je lopta izmigoljila iz ruku, ali vratar Rovinja ju je brzo ukrotio.

Nastavili su se napadi domaćina koji su rezultirali pokušajima Jovića (26') i Miculinića (35'), ali bez učinika. Zapravo u završnici su najopasnije zaprijetili gosti, Barlecaj se odlično oslobodio na lijevoj strani kaznenog prostora i potegnuo, ali lopta je prošla pored vratnice.

Fotogalerija: Lario Tus