Subota, 22. travnja 2017. 19:01 Napisao/la  SC

Utakmice 23. kola: Krk - Samobor 2:3, Trnje - Opatija 1:0

Treća HNL zapad - 23. kolo

KRK – SAMOBOR 2:3

Stadion Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 150

Sudac: Matej Bezelj (Pula)

Strijelci: 1:0 Fumić (11), 1:1 Mohač (39), 2:1 Josipović (75), 2:2 Tomić (75), 2:3 Brujić (90 – 11 m)

Žuti kartoni: Kovačević, Nemetz (Krk), Mohač (Samobor)

KRK: Berković, Kurolt, Nemetz, Con, Vidas, Kovačević, Fl. Fumić, Malinić (65 Ismaili), Čuturilo, Djevelekaj (48 Turčić), Josipović

SAMOBOR: Tvrtković, Trupec, Štignjedec, Držić, Rajkovača, Makarun, Gluić, Brdarić (72 Aljinović), Tomić, Brujić, Mohač

Još jednim lošim izdanjem igrači Krka razočarali su gledateljstvo na Sportskom centru Josip Uravić Pepi u Krku.

Počelo je obećavajuće, već u 11 minuti Florijan Fumić prima loptu na prsa, ljulja svog čuvara u šesnaestercu te preciznim udarcem gađa gornji kut nemoćnog vratara Tvrtkovića.

Mogao je Kurolt tri minute kasnije bolje pucati sa ruba šesnaesterca, no njegova jako upućena lopta završila je metar iznad grede.

Od tada igrači Krka jednostavno prestaju igrati i neshvatljivo se povlače na četrdesetak metara od svog gola, dozvoljavajući protivniku da se razmaše i dobije na sigurnosti.

U 39. minuti kombinacija na prvu, napadačkog reda Samoboraca, a egzekutor sa ruba šesnaesterca preciznim udarcem bio je igrač utakmice Mohač za 1:1.

Dvije minute kasnije gosti traže udarac sa 11 metara nakon kontakta svog napadača u šesnaesercu krka, no vrlodobri sudac Bezelj iz Pule samo je odmahnuo rukom.

U drugom dijelu očekivao se veći aganžman domaćina, ali odmah na početku vidjelo se da od toga neće biti ništa.

Trener Dželalija pokušao je sa izmjenom Turčić – Djevelkaj i kasnije Ismaili – Malinić, unijeti osvježenje i potrebnu agresivnost u svoju ekipu, ali ostalo je sve na anemičnosti iz prvog dijela.

U 48. minuti gosti preko agilnog Mohača dolaze do zicera, ali božica Fortuna spašava domaćine od pogotka.

Slijede dvije prilike za Krk u samo dvije minute, najprije Fumića koji je u karakterističnom slalomu iskosa sa lijeve strane ušao u šesnaesterac gostiju, ali je u odsutnom trenutku bio pomalo sebičan i vratar Tvrtković mu uspjeva zatvoriti kut.

U sljedećem napadu domaćina u ulozi Fumića našao se Vidas, no njegovu povratnu loptu presjeca domaći stoper i prilika odlazi u nepovrat.

Gosti ne posustaju i agilnom igrom i brzom izmjenom lopte sve češće dolaze do protivničkog šesnaesterca, a u 75. minuti dolaze u vodstvo nakon jedne brze kontre, strijelcu Tomiću nije bilo teško pogoditi iz blizine.

U istoj minuti dolazi do izjednačenja rezultata na filigramsko proigravanje Čuturila na Josipovića, koji izbija sam pred vratara gostiju i pogađa za izjednačenje 2:2.

Umjesto da iskoriste trenutnu prednost ui pretisnu jače svog protivnika,  igrači krka i dalje dokazuju svoju nemoć pokušavajući dugim i nerezonskim loptama na Josipovića nešto više napraviti.

U jeku napada i dosuđenog prekršaja u korist domaćina, Vidas nabacuje loptu u šesnaestrac gostiju, a stoper gostiju izbija loptu na dvadesetak metara od svog gola na nogu Turčića.

Mladi srednjak Krka pokušava uputiti udarac prema golu protivnika ali biva izblokiran, te kreće kontra gostiju s brzom izmjenom lopte.

Akciju pokušava sa dvadesetak metara od gola završiti Brujić, silovito puca a lopta u padu pogađa u ruku Vidasa i  sucu Biljuhu nije preostalo ništa nego pokazati na bijelu točku.

Precizan za 2:3. i veliko slavlje gostiju bio je isti napadač  koji je i izborio kazneni udarac.

Sve se to dogodilo na isteku 90 minute te je postalo za domaćina prekasno za bilo kakvu rezultatsku promjenu i osvajanje barem jednog boda. (Ž. Dminić)

TRNJE – OPATIJA 1:0

Stadion Trnje. Gledatelja: 150

Sudac: Petar Jerbić (Velika Gorica)

Strijelci: Piršić (73)

Žuti kartoni: Piršić, Vlak (Trnje), Šolić, Furijan, Lucić, Bjelanović, Kolić, Krešić (Opatija)

TRNJE: Spudić, Mandić, Jurač, Piršić, Šimunić, Žugaj, Slišković, Jelić, Ribić (59 Tomšić), Zubak, Vlak (51 Poldrugač)

OPATIJA: Raspor, Kurilić, Dadić, Lucić, Kolić (81 Petrović), Kovačević, Furijan (56 Rudan), Mance (56 Krešić), Šolić, T. Rudan, Bjelanović

Opatija je doživjela drugi poraz u nastavku sezone, ovog puta poražena je na gostovanju kod Trnja koje je glavni pretendent na drugu ligu.

- Nije to kvaliteta za drugu ligu! Prvo smo poluvrijeme igrali dobro, drugo smo pali i igrali poluaktivno. Sami smo sebe pobijedili, nije momčad Trnja kvalitetnija od nas, kaže trener Zoran Bogolin.

Ostali rezultati: Jadran-Poreč – Stupnik 7:5, Dugo Selo – Dubrava Tim kabel 1:2, HAŠK – Vrapče 0:1, Segesta – Zagorec 4:2