TREĆA HNL - ZAPAD

Krk poražen u Poreču, Opatiji bod u Labinu

Subota, 26. listopada 2013. 18:20 Napisao/la  SC

Jadran je svladao Krk 2:1, a Opatija je remijem kod Rudara (1:1) preuzela prvo mjesto

NAPRIJED – VINODOL 0:0

Igralište Lonja. Gledatelja: 150

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum).

Žuti kartoni: Radmanić, Behđeti (Naprijed), Rubčić (Vinodol)

Crveni karton: Rubčić (68, drugi žuti)

NAPRIJED: Berković, Kružić, Ende, Valenčić, Murica, Radmanović, Škulić (46 Behđeti), Jugović, Petrović, Lukačić (66 Perušić), Hamidović (57 Devčić)

VINODOL: Hodžić, Rubčić, Lenac, Batkoski, Vidmar, Marković, Jelenović, Tomić, Topolovec, Mataija, Radetić (71 Mamuša)

Razočarali su gledatelje igrači obiju momčadi, u 90 minuta ništa se nije dogodilo pred obojicom vratara. Točnije, u 6. minuti Lukačić je podvalio loptu Škuliću, koji se 12 metara promašio cilj i to je bila jedina prilika na objema stranama.

Podatak da tijekom cijele utakmice nije upućen ni jedan udarac u okvir vratiju dovoljno govori sam za sebe. Predvođeni Tomićem i Vidmarom gosti su igrali klasičan bunker, posebice od 68. minute kada su ostali s igračem manje na terenu nakon Rubčićeva isključenja.  Ni jednom nisu ozbiljno ušli u kazneni prostor domaćina.

BUJE – ORIJENT 4:2

Gradsko igralište. Gledatelja: 100

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje).

Strijelci: 1:0 Bojić (11-11m), 2:0 Uran (15), 3:0 Šendula (34), 4:0 Bojić (36), 4:1 Leskur (55), 4:2 Kovačević (81)

Žuti kartoni: Huskić, Pjevović, Petak (Buje), Leskur, Kovačević, Rabar (Orijent)

BUJE: Košćuk, Huskić, Uran, Stević (73 Jukan), Uzelac, Pjevović, Šendula, Peculić, Petak (56 Mehmedagić), Bojić, Horvat (63 Kapular)

ORIJENT: Herman, Brkljača (75 Štanfel), Leskur, Polegubić (46 Pašuld), Nemetz, Kovačević, Žarić, Guerieri, Kuši (60 Juničić), Škarica, Rabar.

Furioznim prvim poluvremenom Buježi su „razmontirali“ Orijent. Kako su domaći djelovali goropadno, sve je bilo rješeno do predaha pa je nastavak bio puko ispunjivanje forme. Poveli su već u 11. minuti kada lopta u ruku pogađa jednog od gostujućih igrača, sudac pokazuje na bijelu točku odakle je siguran kapetan Bojić - 1:0. Četiri minuta kasnije sve je napravio Šendula, a njegovu povratnu loptu Uran poslao iza Hermana za 2:0.

U 34. minute riješeno je pitanja pobjednika. Gostujuća obrana je loše reagirala na jednu visoku loptu, a Šendula bio spretan i iz okreta pogodio suprotni kut. U 36. minuti mala minijatura Mihajla Bojića.

Prebacio je posljednju liniju gostiju u namjeri da pronađe suigrača, a kada je uvidio kako je isti u nedozvoljenoj poziciji, u sprintu je krenuo na loptu na čuđenje gostujuće obrane koji ga više nisu uspjeli zaustaviti pa je smireno pogodio za 4:0.

U nastavku su se domaći opustili, a gosti postigli dva identična pogotka. Nakon kornera glavama su mrežu tresli Leskur i Nemetz za konačnih i realnih 4:2.

RUDAR – OPATIJA 1:1

Gradsko igralište. Gledatelja: 150.

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Čubelić (15), 1:1 Čudić (68)

Žuti kartoni: Jurišić, Barišić, Kurtić (Rudar), Tkalčević, Bjelanović (Opatija)

RUDAR: Vozila, Načinović, Černjul, Čudić (80 Miskić), Juričić, Mehić, Sertić (46 Kurtić), Barišić, Dobrić, Stepčić, Klapčić (36 Matulja)

OPATIJA: Peterfai, Tkalčević, Šuker, Dunković (74 Mance), Rudan, Žgomba, Lazić, Vlatković, Kolić (72 Udović), Erceg, Čubelić (46 Bjelanović)

U drugoj uzastopnoj utakmici u kojima su im protivnici bili veliki favoriti, nogometaši Rudara uspjeli su ostati neporaženi i sada puni samopouzdanja mogu na noge posrnulom Orijentu.

Utakmica zaista nije bila atraktivna „za oko“, obilovala je nervozom. Od 13. minute poveli su gosti preko Čubelića koji je s dva metra od gola pogodio mrežu nakon greške u domaćoj obrani. Ipak, domaća publika uspjela je podignuti labinske nogometaše pa su do kraja poluvremena prijetili Juričić, Matulja i Čudić, sva trojica nakon odbijanaca u šesnaestercu.

U drugom poluvremenu gotovo da i nije bilo starta „bez priče“. Ipak, u 69. minuti su tribine vidjele toliko željeni pogodak. Mehić je ubacio, dva obrambena igrača Opatije se sudarila, lopta stigla do Matulje koji je šutirao u golmana od kojeg se lopta odbila do Čudića koji iz neposredne blizine gađa rašlje za 1:1.

Do kraja utakmice Opatijci nešto opasniji, ali nisu uspjeli stvoriti niti jednu stopostotnu prigodu pa je bod ostao u Labinu.

JADRAN – KRK 2:1

Igralište Veli Jože. Gledatelja: 150

Sudac: Goran Krneta (Umag).

Strijelci: 1:0 Baša (39), 1:1 Jović (41), 2:1 Kepčija (43)

Žuti kartoni: Čabraja (Jadran), Kurolt, Prpić, Bošnjak (Krk)

JADRAN: Petrušić, Čabraja, Sumić (51 Užila), Baša, Ereiz, Kepčija, Udovičić, Đurić, Abuselyana (85 Temaj), Dujanić (65 Tikas), Krizmanić.

KRK: Tomašić, Kurolt, Antić, Rukavina, Maglić, Konjić, Kumić (54 Bajramović), Prpić, Poropat, Bošnjak, Jović.

Nogometaši porečkog Jadrana su pred svojih 200 gledatelja, od čega je 50 bilo gorljivih Šajeta, pobijedili dosadašnjeg lidera Krka koji zaista nije ničim odao kako mu taj epitet pristaje.

Domaći su došli u vodstvo u 39. minuti nakon solo akcije Edia Baše koji je prošao dva igrača, a onda pogodio pokraj nemoćnog Tomašića za 1:0. Nisu prošle ni pune dvije minute, a gosti su poravnali.

Čabraja je „petljao“ na svojoj polovici, Toni Jović mu loptu ukrao, a onda se njome sjurio prema Starčiću i pokazao zavidnu realizatorsku vještinu – 1:1. Ipak, domaći su uspjeli izjednačiti prije kraja prvog dijela.

Igrala se 43. minuta kada se lopta kao u „fliperu“ odbijala po krčkom šesnaestercu, a najspretniji u gužvi bio je najbolji igrač utakmice Marko Kepčija koji je tako pogodio za veliko slavlje Šajeta. U nastavku su gledatelji vidjeli pomalo dosadnu utakmicu, ali domaći simpatizeri neće žaliti za ishodom.

ROVINJ - NEHAJ 3:1

Igralište Valbruna. Gledatelja: 150

Sudac: Zoran Janković (Rijeka).

Strijelci: 1:0 A. Barlecaj (5), 1:1 Dabac (24), 2:1 T. Barlecaj (70), 3:1 Gjurchinoski (85)

ROVINJ: Starčić, Budicin, Pavić, Hadžić, Matošević (86 Ćosić), T. Barlecaj, A. Barlecaj, Tanković, Qosa (90 Koraca), Matić, Novoselić (34 Gjurchinoski)

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Draženović, Vukelić, Vrban, Dabac, Tomac, Lopac, Pejanović, Rubčić, Massarini (80 Vukelić)

U odličnoj nogometnoj predstavi gdje su se obje momčadi pokušale nadigravati pobijedio je domaćin na krilima Agrona Barlecaja koji je ponovno „vukao“ sve konce igre.

Igrala se 13. minuta kada je primio loptu na 20 metara te prizemnim udarcem matirao Baričevića. Ipak, radost Rovinježa trajala je samo 11 minuta jer u 24. Dabac glavom s pet metara nakon Massarinievog kornera poravnava.

Nakon toga domaći ostaju bez Novoselića koji je izašao zbog ozljede. U nastavku odluka. Dvadeset minuta prije kraja Hadžić je prošao desnom stranom, a onda povratnom loptom pronašao Tomu Barlecaja koji pogađa za 2:1. Pet minuta prije kraja utakmica je Bojan Gjurchinoski okončao izrađenu domaću akciju udarcem sa sedam metara za konačnih 3:1.

CRIKVENICA – NOVIGRAD 1:1

Gradski stadion. Gledatelja: 150

Sudac: Tomislav Jurinčić (Lug Samoborski).

Strijelci: 0:1 Ugrina (36), 1:1 Kuna (90+4)

Žuti kartoni: Pišković, Jovanović, Kuna (Crikvenica), E. Valenta, Vrdoljak, Ugrina (Novigrad)

Crveni kartoni: E. Valenta (90+4, drugi žuti), Ugrina (88, drugi žuti)

CRIKVENICA: Ćućić, Mazzarolli (46 Kuna), Perušić, Petrinović, Špalj, Mišković (46 Jug), Pišković, Ivić, Brajković (70 Njegovan), Butorac, Jovanović.

NOVIGRAD: Beblek, Kotiga, E. Valenta, D. Valenta, Mileusnić, Tomašević, Živulić (90+2 Ragać), Tatar, Vrdoljak, Ugrina, Grbac (90+1 Devović)

Momčad Damira Milinovića imala je u svojem posjedu sigurne, pobjedonosne bodove, vrijedne trećeg mjesta duboko u sudačkoj nadoknadi. Nakon dominacije pod Kotorom, u utakmici  u kojoj je najbolji pojedinac bio vratar Crikvenice Mladen Ćućić, na vrhu kaznenog prostora gostiju oboren je Butorac. Egzekucija za najstrožu kaznu pripala je sigurnom Kuni za - 1:1.

Domaćin je tijekom cijele utakmice bio u inferiornijem položaju, a gosti su stvarali prilike, u kojima je raspoloženi domaći vratar izlazio kao pobjednik. Već u 10. minuti Vrdoljak je u prilici koju otklanja Ćućić, kao i u 33. kada je na sceni Grbac. Razdoblje dominacije Novigrada okrunjeno je atraktivnim vodećim pogotkom Sandra Ugrine, odanog igrača svojeg trenera Damira Milinovića, čija je igračka karijera vezana i uz klubove u kojima je njegov trener radio. Razdoblje potpune dominacije Novigrada nastavljeno je do odmora. U 38. minuti slobodan udarac Ugrine za malo prolazi preko domaćih vratiju.

Tek u nastavku utakmice, koja prolazi u znaku terenske inicijative Novigrada, vratar Beblek je u prilici da se istakne na lucidni udarac Piškovića. U 63. minuti na iskušenjima je Ćućić, koji izlazi kao pobjednik u udarcima koji su mu uputili Tatar, Živulić i ponovno Tatar. Ulaskom u završnicu utakmice, Crikvenica se počinje pojavljivati, dodoše dosta sramežljivo pred gostujućim vratima. U 87. Njegovan je u prilici da ugrozi vrlo dobre goste, ali njegov udarac prolazi  pokraj gola.
U trenucima kada su gosti, usprkos činjenici da su u završnici utakmice ostali sa dva igrača manje u polju (Valenta, Ugrina), mogli početi sa slavljem, Kirci su stigli do boda, koji im se je ukazao nakon kaznenog udarca. (S. L.)