TREĆA HNL - ZAPAD

Halubjan slavio na Lonji, Krk i Vinodol pobijedili

Subota, 13. listopada 2012. 18:28 Napisao/la  SC

Rezultati 8. kola: Naprijed - Halubjan 0:1, Krk - Novigrad 3:1, Vinodol - Jedinstvo 2:0

Treća HNL – Zapad, 8. kolo

NAPRIJED - HALUBJAN 0:1

Igralište Lonja. Sudac: Goran Krneta (Umag)

Strijelac: 0:1 Tuzlak (85)

NAPRIJED: Kezić, Kružić, Ende, Mulica, Valenčić, Radmanović, Kuduzović (46 Kauzlarić), Jugović, Petrović, Lukačić (74 Behđeti), Hamidović (81 Brkljača)

HALUBJAN: Raspor, Šneler, Kovčalija, Omerović, Kinkela, Miletić, Štimac, Josić, Tuzlak (89 Kučinić), Šanjug (90 Baljak), Mrvčić (71 Prga)

Nogometaši Halubjana odnijeli su sva tri boda s Lonje, pobijedivši Naprijed golom Tuzlaka. Viškovljani su vrijednu pobjedu osigurali četiri minute prije kraja, ostvarivši prvi trobod tek u osmom kolu.

- Zadovoljni smo. Nakon osmog kola smo napokon stigli do prve pobjede. Poslije se i zapjevalo u svlačionici... Mislim da je bila dobra utakmica s puno šansi s jedne i s druge strane. Mi smo svoje iskoristili, oni svoje nisu. U nekoliko navrata smo imali i malo sreće, a odličan je bio i vratar Raspor. Malo je puhalo, tako da se ekipa koja je igrala kontra vjetra u tim trenucima morala povući. No, uspjeli smo ostvariti pobjedu i jako smo sretni zbog toga, objasnio je nakon dvoboja trener gostiju Petar Radaković. (LV)

RUDAR - NEHAJ 3:1

Gradski stadion u Labinu. Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac)

Strijelci: 1:0 V. Stepčić (20), 2:0 Munjas (49), 2:1 Rubčić (61), 3:1 Škopac (88)

RUDAR: Vozila, Šarin, Knapić (65 Škopac), Munjas, Livović, A. Stepčić, Hodžić (82 Šepić), Mehić, Bojkić, V. Stepčić, Kovačević (87 Cuculić)

NEHAJ: Baričević, Tomljanović, Vrban (46 Glavičić), Vukelić, Špalj, Prpić (46 Vila), Lopac, Rončević, Bajramović (59 Žunić), Rubčić, Hasanbegović

Odlična, živa i dinamična utakmica u Zelenicama, dva respektabilna suparnika u potpunosti je mogla zadovoljiti dvjestotinjak gledatelja u Zelenicama koji su vrata stadiona napustili sretni i zbog nova tri boda koja su Labinjane izvela iz zone ugroženih.

Domaći prijete već u 10. minuti ali Bojkićev udarac s desetak metara odlazi preko grede. No, već u 19. na semaforu je 1:0. Skorijina najveća pogreška prijelaznog roka, Valentin Stepčić, sjajnim udarcem, iz slobodnjak sa 25 metara, malo iskosa s lijeve strane strane, pogađa bliže senjske rašlje, a Baričević samo pogledom prati loptu u mrežu.

U 29. mlađi mu brat „tuče“ s vrha šesnaesterca ali ravno u Senjskog vratara, jednako kao i Hodžić, dvije minute kasnije, svojom ubojitom ljevicom. Novi dokaz svoje indisponiranosti Hodžić pokazuje u 36. minuti kad nakon ubačaja Livovića, sam smacat ostaje na 10 metara a lopta završava preko zida stadiona u Policijskoj postaji.

Tri minute prije odmora prva i jedina prigoda gostiju u prvih četrdeset pet minuta. Rupčić je „potegao“ s nekih 10-ak metara ali je Munjas majstorski izblokirao taj bro opasan udarac senjskog napadača.

U drugoj minuti nastavka Hodžić jednim potezom ispravlja sve propuste iz prvog dijela. Njegov dalekometni projektil, s nekih 40-ak metara, iz slobodnjaka, s desne strane, naprosto pogađa Bojkića u glavu na drugoj senjskoj vratnicu, ovaj loptu vraća na peterac, od kud je Munjasu bilo teže promašiti nego pogoditi.

Pola sata prije kraja susreta dramati u njega vraća Rupčić. Munjas je promašio loptu, u „kanal“ je ubacio Rončević, Knapić nije najbolje reagirao, a napadač Senjana bio spreman i, s nekih 10-ak metara, rutinski pogodio desni donji kut nemoćnog Vozile.

No gosti, pet minuta prije kraja, sami upropaštavaju prigodu da eventualno poravnaju. Špalja je prebacivao loptu s desnog na lijevi bok ali jako nespretno što je mlađahni Škopac, poput najvećeg rutinera, znalački iskoristio, ukrao loptu, izašao sam „oči u oči“ ispred Baričevića i riješio sve dvojbe oko pobjednika.

ROVINJ – CRIKVENICA 4:1

Igralište Valbruna. Sudac: Goran Brusić (Čavle)

Strijelci: 1:0 Debeljuh (24), 2:0 Batelić (48), 3:0 Baša (63), 3:1 Opala (76), 4:1 Puh (87-11m)

ROVINJ: Orban, Budicin, Načinović, Brcelaj, Krijan (76 Škiljan), Mišan (87 Qosa), Puh, Tanković, Batelić, Debeljuh (88 Mravunac), Baša

CRIKVENICA: Šegota, Smojver, Antić, Iljazi, Jug, Petrinović, Kurolt (46 Šmit), Šarić, Jovanović (67 Marković), Pećanić (72 Opala), Gašparović

Napokon su „kanarinci“ razgalili srca svojih navijača u Valbruni. Prvi su zaprijetili gosti, Pečanić se poigrao s domaćom obranom, ali mu je završnica bila očajna pa je sve otišlo u nepovrat, igrala se tek druga minuta. Deset kasnije Mišan „poteže“ ali lopta odlazi preko grede.

Šegotina mreže prvi put se trese u 23. kad Baša ubacuje s boka, a debitant Debeljuh poentira glavom u same rašlje. Pet minuta nakon toga potonji je ubacio s boka, Batelić umjesto mreže gađa vratnicu, a Baša odbijanac šalje za malo pored gola.

Već u drugoj minuti nastavka Batelić još jednom pokazuje Igoru Pamiću da više treba imati povjerenja prema istarskim nogometašima. Mlađahni izdanak pulske nogometne škole „poteže“ s 25 metara, a lopta se naprosto poput puščanog taneta zabija u rašlje nemoćnog Šegpte.

U 64. nova potvrda za Pamića. Ovaj put Batelić poput Modrića proigrava Bašu, a ovaj lobom, i sjajnim golom, otklanja sve dvojbe oko pobjednika, ako ih je danas u Valbruni i bilo.

Melem na ranu gostiju stavlja Opala u 75. minuti nakon greške zadnje linije domaćina. I onda, pet minuta prije kraja Brusić dosuđuje penal za istarsku momčad. Ponovno je glavni akter bio Batelić, a egzekutor s bijele točke Puh.

KRK - NOVIGRAD 3:1

Igralište Josip Pepi Uravić. Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 0:1 Tikas (10), 1:1 Brajković (63), 2:1 Maglić (80), 3:1 Brlošić (89)

KRK: Raspor, Dajdžić (51 Brkljača), Plecić, Duračak, Nenadić, Maglić, Kurolt, Ilić (76 Brlošić), Brajković, Bošnjak (76 Brozić), Grbac

NOVIGRAD: Crnogorac, Huskić (85 Kotiga), Čotić (83 Juko), Vidaković, Valenta, Tikas, Tatar, Peculić, Bazina (67 Vuk), Halilović, Vrdoljak

Susret s dva potpuno različita poluvremena na stadionu Josipa Pepia Uravića. U prvom su gosti mogli sve riješili u svoju korist, u drugom su ih domaćini potukli do nogu.

Momčad Novigrada do minimalne prednosti dolazi već u 12. minuti. „Opalio“ je Tiks s 30-ak metara, lopta je na putu prema Rasporovu golu okrznula Nenadića, promijenila smjer, prevarila čuvara domaće mreže, i okončala iza njegovih leđa 0:1.

U 26. sve je moglo otići na stranu gostiju. Haslilović izlazi sam ispred Raspora ali domaći vratar radi malo „čudo“ i kasnije se pokazalo, odvodi ih do pobjede.

Tri minute nakon toga umalo poravnanje. Šutira Kurolt glavom, nakon ubačaja iz kuta, ali Crnogorac sjajno brani. Lopta se odbija na glavu Maglića, ovaj je šalje pod samu gredu, a Čotić glavom je uspijeva izbiti sa same gol-linije.

U 35. Brajković pokušava glavom ali je za malo neprecizan. U zadnjoj minuti prvog dijela i zadnja prigoda domaćih. Kurolt ulazi s desnog boka, šutira s nekih pet metara, ali je Crnogorac maestralan i mreža gostiju ostaje netaknuta.

Nastavka donosi potpuni raspad u momčadi gostiju. To najprije koristi Brajković u 65. minuti te poravnava, da bi deset minuta prije kraja Maglić načinio potpuni obrat.

Gosti kreću na sve ili ništa, previše riskiraju pa u predzadnjoj minuti Brlošić po treći put trese mrežu Crnogorca i rješava sve dvojbe oko pobjednika.

VINODOL – JEDINSTVO 2:0

Igralište Bahalin. Sudac: Dalibor Šušnjar (Klana)

Strijelci: 1:0 Mataija (33), 2:0 Mijolović (65)

VINODOL: Erak, Brelih, Žunić, Mijolović (75 Radetić), Matijašić, Iftić, Jerković (56 Lenac), Tomić, Peričić, Tucaković, Mataija (84 Franjković)

JEDINSTVO: Funčić, D. Mohorović, Dobrić, Pavinčić, Černjul, Klapčić, Rudela, Imširević (84 Čandić), Miletić (79 Trajkovski), Černjul, N. Mohorović (33 Vale)

Nogometaši Vinodola ostvarili su još jednu sigurnu pobjedu. Već u 11. minuti Mijolović je navijestio ishod utakmice, kada je udarcem glavom pogodio gredu.

Dominaciju su domaćini prvi put materijalizirali u 31. minuti. Mataija je osujetio pogrešno dodavanje Černjula za Funčića, došao u posjed lopte i pogodio za vodstvo – 1:0

U prvom dijelu gosti su najbliži pogotku bili kada je Klapčić  u 44. minuti pokušao bezuspješno lobovati vratara Eraka.

Utakmica je riješena u 65. minuti nakon osmišljene akcije cijelog veznog reda domaćina, povezana akcija između Peričića, Tucakovića i Mijolovića završila je pogotkom potonjega – 2:0.

Do kraja utakmice treba zabilježiti 81. minutu, kada se je Trajkovski izašao pred vratara Eraka koji brani njegov pokušaj.

BUJE - NOVALJA 0:0

Gradski stadion. Sudac: Vedran Jelinčić (Kastav)

BUJE: Košćuk, Krizmanić, Pantner, Stević (62 Bešić), Uzelac, Fabijančić, Šendula (76 Mihalović), Kapular, Bojić, Mehmedagić, Trevižan (57 Uran)

NOVALJA: Hodžić, Andačić, Simanović, Batkoski, Kurilić, Tomac, Datković, Kulačić (46 Jakušić), Lozančić (60 Rukavina), Burčul, Gallardo (70 Kresović)

Fotogalerija (Naprijed - Halubjan): Lario Tus