TREĆA HNL ZAPAD

Halubjan i Vinodol bez pobjednika, Krk slavio

Subota, 24. kolovoza 2013. 20:48 Napisao/la  SC

Rezultati 1. kola: Halubjan - Vinodol 1:1, Rovinj - Naprijed 1:0, Novigrad - Opatija 1:1,  Nehaj - Krk 1:2, Mladost - Crikvenica 3:0

Treća liga – Zapad, 1. kolo

HALUBJAN – VINODOL 1:1

Igralište Brnasi. Sudac: Goran Brusić (Čavle)

Strijelci: 1:0 Štimac (55), 1:1 Jelenović (67)

Žuti kartoni: Pinjuh, Štimac, Josić (Halubjan), Šmit, Gašparović (Vinodol)

HALUBJAN: Raspor, Baljak (83 Kinkela), Pinjuh, Omerović, Morić, Miletić, Štimac (61 Miočić), Josić, Šanjug Bilobrk, Szabo (76 Kučinić)

VINODOL: Hodžić, Burić, Batkoski, Lenac, Gašparović, Rubčić (65 Jelenović), Šmit (90+1 Marković), Tomić, Vidmar, Filipović (87 Mamuša), Tucaković

Dobra otvorena utakmica s puno prilika na objema stranama, rezultat je na kraju  realan.

Kratko je trajalo slavlje domaćina nakon Šmitova pogotka u 55. minuti. Dvije minute nakon što je ušao u igri, praktično u prvom dodiru s loptom, Jelenović je nezgodno zahvatio loptu i neobranjivo pogodio za izjednačenje.

NEHAJ – KRK 1:2

Igralište Nehaja. Sudac: Dario Cikojević (Samobor)

Strijelci: 0:1 Prpić (5), 1:1 Pećanić (21), 1:2 Gačanin (24)

Žuti kartoni: Lopac, Žunić, Pećanić, Hajdini (Nehaj), Tomašić, Antić, Kurilić, Porpoat, Brozić (Krk)

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Vila, Dabac, Massarini (79 Vukelić), Lopac, Žunić, Hajdini, Tomac (60 Pejanović), Rubčić, Pećanić

KRK: Tomašić, Konjić, Kurilić, Maglić, Antić, Kumić, Gačanin (84 Brlošić), Jović (90 Zec), Prpić, Poropat, Bajramović (54 Brozić)

Od početka su gosti pokazali želju da napadnu, ali su domaći dobro odolijevali (i imali prigodu preko Vrdoljaka) napadima do 23. minute. Tada Vučinić pušta igru nakon sumnjivog starta na domaćem igraču pa za dvije sekunde sudi slobodnjak na 22 metra, uz opće negodovanje domaćih.

Iskusni Antun Dunković je loptu poslao preko živog zida za 0:1. Sedam minuta kasnije Tomašević okreće svog čuvara koji ga nemilice ruši, ali za suca Vučinića to nije bio jedanaesterac.

U prvom dijelu još se bilježi udarac Francetića u 45. minuti. Nastavak nosi prigodu Tatara u 47., i gredu Vrdoljaka u 58. minuti. Ipak, vratar gostiju pokleknuo je u 70. minuti kada Diego Valenta glavom nakon kornera loptu šalje u nebranjeni dio mreže.

U posljednjoj minuti Rudar prekrasnim udarcem prijeti, ali Beblek još boljom obranom spašava domaće. Sve u svemu oba trenera mogu biti zadovoljna izvedbama svojih igrača.

MLADOST – CRIKVENICA 3:0

Igralište Oliva. Sudac: Goran Krneta (Umag)

Strijelac: 1:0 Kostešić (19), 2:0 Kostešić (32), 3:0 Kostešić (38)

Žuti kartoni. Kostešić (Mladost),  Uremović, Špalj, Pišković (Crikvenica)

MLADOST: Perković, Livović, Šistek (17 Valčić), Racan, Tomić, Bagarić (70 Škiljan), Halilović (80 Peruško), Deak, Bogdan, Funčić, Kostešić

CRIKVENICA: Grbčić, Vukić, Mazzarolli (68 Smojver), Uremović, Špalj, Kuna (87 Lekaj), Pišković, Ivić (46 Jug), Butorac, Jovanović, Brajković

Halilović je u 32. minuti ukrao jednu loptu na centru, sjurio se u šesnaesterac te u trenutku kad ga je protivnički igrač napao, loptu predao Kostešiću kojem nije bilo teško dovesti domaće u vodstvo.

Šest minuta kasnije već je 2:0. Lopta je stigla do Kostešića na 15 metara lijevo iskosa od gola, a njegov precizni udarac Grbčić nije mogao zaustaviti pa se na odmor odlazi s velikom domaćom prednosti.

Nastavak je donio ofenzivnu igru obje momčadi, prijetili su Pišković i Jug s jedne strane, te Funčić s druge, ali je ipak najveću prigodu u drugom dijelu promašio Tomić u 82. minuti kada s 12 metara loptu šalje pola metra preko gola.

Ipak, potvrda domaće pobjede stigla je u posljednjoj minuti kada je Livović s desnog boka centrirao u peterac, a s tri metra loptu u gol proslijedio najbolji igrač susreta, Mark Kostešić.

ROVINJ – NAPRIJED 1:0

Igralište Valbruna. Sudac: Vedran Jelinčić (Kastav)

Strijelac: 1:0 Barlecaj (13)

Žuti kartoni: Matić, Barlecaj, Qosa (Rovinj), Kružić, Kanjer (Naprijed)

ROVINJ: Orbanić, Abuselyana (67 Krijan), Budicin, Pavić, Marangon, Matić, Cvijetić (78 Perković), Barlecaj, Gjurchinoski (86 Krajcar), Tanković, Qosa

NAPRIJED: Berković, Kružić (46 Perušić), Savić, Radmanović, Valenčić, Jugović, Škulić, Devčić (63 Kanjer), Lukačić, Hamidović, Petrović

Velika pobjeda rovinjske mladosti na otvaranju prvenstva. Malo tko je u njih vjerovao, eventualno trener i to djelomično, ali svih su iznenadili, ne treba ni spominjati na čijim krilima. Mogli su i više pobijediti, ali je Jelenčić u 57. minuti previdio jedan oštar start na Agronu Barlecaju u šesnaestercu.

Gosti su od samog starta poslali jednu loptu na stranu te je Hamidović iskosa šutirao, ali u ruke Orbanića. Ipak, disciplinirani Rovinježi su dobili svoju prigodu.

Igrala se 13. minuta kada je Agronu Barlecaj zapleten u šesnaestercu, sudac Jelenčić opravdano pokazao na bijelu točku, a Agron Barlecaj smireno poentirao za, pokazalo se, pobjedu.

Niti nakon gola inicijativa, doduše jalova, gostiju nije jenjavala. Međutim, Naprijed nije stvorio nijednu značajnu prigodu, dok su domaće kontre sijevale poptu munja.

Redom su promašivali Barlecaj, Gjurchinoski te na kraju Krajcar, ali zahvalom cijele momčadi koja se u obrambenom dijelu maksimalno potrošila, Rovinj slavi prvu sezonsku pobjedu.

JADRAN – BUJE 3:1

Igralište Veli Jože. Sudac: Igor Rajko (Tinjan)

Strijelci: 1:0 Baša (2), 2:0 Abuselyana (50), 3:0 Legović (67), 3:1 Uzelac (77)

Žuti kartoni: Kepčija (Jadran), Uran, Kapular (Buje)

JADRAN POREČ: Petrušić, Grgurić, Đurić (76 Benčić), Legović, Abuselyana, Sumić, Drkić, Krizmanić (71 Tikas), Kepčija, Dujanić (89 Temaj), Baša

BUJE: Košćuk, Stević, Uran, Trevižan (60 Pjevović), Uzelac, Fabijančić, Kapular, Bojić, Horvat, Petak (46 Šendula)

U istarskom derbiju u prvom kolu III HNL Zapad ove sezone slavila je momčad porečkog Jadrana. U utakmici u kojoj je drugo poluvrijeme bilo kud i kamo sadržajnije od prvog, domaćin je uvjerljivo slavio.

Gosti su bojažljivo ušli u utakmicu, pa već od druge minute gube. Baša je osvojio loptu na sredini terena, povukao do ruba šesnaesterca gdje odigrava dupli pas s Dujanićem te izlazi sam na vratara kojeg mirno matira.

Tek se u nastavku malo „otvorilo“. U petoj minuti nastavka je jedna lopta naizgled pobjegla Omaru Abuselyani, ali je on u sprintu iz mrtvog kuta pogodio golmanov kut za 2:0.

Pobjedu domaćih potvrdio je Legović u 67. minuti nakon inteligentne asistencije Baše koji je bio u prigodi za šut, ali se odlučio na pas suigraču kojem je bilo teže promašiti nego pogoditi.

Počasni pogodak Buježa djelo je Uzelca koji je bio najviši u skoku nakon centaršuta Kapulara sa lijeve strane.