TREĆA HNL ZAPAD

Grobničan i Orijent neodlučeno u derbiju

Subota, 24. kolovoza 2013. 19:52 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola: Grobničan - Orijent 1:1.  Podjela se doima pravičnim ishodom utakmice

Treća liga – Zapad, 1. kolo

GROBNIČAN – ORIJENT 1:1

Igralište na Mavrincima. Gledatelja: 400

Sudac: Ivan Perković (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Škarica (22), 1:1 Grbac (61)

Žuti kartoni: Jukić (Grobničan), Brkljača, Nemetz, Žarić, Juničić (Orijent)

GROBNIČAN: Ciani, Gašpert, Jukić, Nenadić, Vukelić, Ćufta (46 Sertić),  Glavaš, Sobotinčić, Prtenjača (41 Miškulin), Perić, Grbac

ORIJENT: Torbarina, Brkljača, Inić, Nemetz, Leskur, Rabar, Smolić, Žarić (54 Jasprica), Škarica (75 Babić), Juničić (63 Štanfel), Mikulić

Nogometaši Grobničana i Orijenta podijelili su bodove u prvoj utakmici nove sezone. U vrlo zanimljivoj  i dopadljivoj utakmici, podjela se doima pravičnim ishodom utakmice u kojoj je domaćin očekivano više držao loptu u nogama i više pokušavao.

Krenuli su domaćini odlučnije na početku utakmice, do vodećeg pogotka gostiju mogli su triput pogoditi mrežu. Glavaš je u 2. minuti zamalo pogodio iz slobodnog udarca, Perić je u 8. minuti s nekoliko metara poslao loptu u blok u trenutku kada je vratar Torbarina ispao iz igre, a Pretnjača je u 13. minuti pogodio stativu.

U praktično prvom prelasku preko centra nogometaši Orijenta kaznili su domaćina. U 22. minuti slobodan udarac s lijeve strane desnom nogomet izveo je Škarica, lopta je prošla pored nekoliko igrača, iznenadila domaćeg vratara i završila u mreži – 0:1.

Do kraja poluvremena pokušali  su Prtenjača i Grbac udarcima s 20 metara. Istekom poluvremena Grobničan je ostao bez dvojice ozlijeđenih igrača, igru su morali napustiti Pretnjača i Ćufta. Pretnjaču je trener Gajzler zamijenio Miškulinom u 41. minuti, a do odmora Grobničan je igrao s desetoricom igrača. Zbog pravila o trojici mlađih u početnom sastavu tijekom prvog poluvremena, Gajzler je tek u drugom dijelu smio uvesti Sertića umjesto Ćufte.

Kada je u drugom dijelu u igru ušao reaktivirani Ivan Sertić, igra Grobničana postala je opasnija. Grobničan je imao više prilika, održavao je inicijativu što je rezultiralo poravnanjem.

U 61. minuti Grbac je na daljnjoj stativi primio loptu nakon ubačaja iz kuta i onda lijevom nogom iz okreta poslao loptu u mrežu u luku tik preko  vratara Torbarine – 1:1

U samoj završnici utakmice otvorilo se na objema stranama. Prvo je Mikulić u sudačkoj nadoknadi propustio meč-loptu za goste, udarac s 5 metara vratar Ciani instiktivno je obranio. Na drugoj strani Sertić je udarcem glavom zamalo promašio vrata nakon ubačaja iz kuta.