Edi Petrović postigao četiri gola Orijentu

Subota, 18. svibnja 2013. 19:58 Napisao/la  SC

Važna pobjeda Nehaja protiv Novigrada, remi Krka i Vinodola

Treća liga – Zapad, 28. kolo

NAPRIJED – ORIJENT 4:2

Igralište Lonja. Gledatelja: 300

Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac) 6,5

Strijelci: 1:0 Petrović (3), 2:0 Petrović (12), 3:0 Petrović (48), 4:0 Petrović (62), 4:1 Čubelić (71), 4:2 Nemetz (80)

Žuti kartoni: Barak, Kružić, Savić, Radmanović, Dorčić, Lukačić (Naprijed), Čubelić, Polegubić, Prga (Orijent)

NAPRIJED: Barak 6,5, Kružić 6, Savić 6,5, Murica 7, Ende 6,5, Radmanović 7 (53 Kanjer 6), Škulić 6, Dorčić 6, Lukačić 6 (46 Perušić 6,5), Hamidović 6, Petrović 8,5 (79 Devčić -)

ORIJENT: Stipanov 5, Rabar – (12 Prga 5), Polegubić 5,5, Inić 5, Nemetz 6,  Čubelić 6, Krešić 5,5, Babić 5 (46 Škarica 5,5), Žarić 6, Juničić – (12 Štanfel 5,5) Bajramović 5,5

Edi Petrović postigao je četiri pogotka Orijentu i obilježio zanimljivo nogometno poslijepodne na Lonji. Četirima Petrovićevim pogocima, nogometaši Naprijeda pobijedili su Orijent u utakmica koja je određivala poredak na vrhu.

Petrovićev obračun s Orijentom počeo je već u 3. minuti, kada je Ende ubacio slijeva, Lukačić glavom odmjereno proigrao Petrovića, koji s 13 metara udarcem iz prve šalje loptu  pokraj nemoćnog Stipanova – 2:0. U 12. minuti vratar Stipanov je osjetio zov proljeća, ničim izazvan pokušao je driblingom prevariti natrčalog Petrovića, koji je prozreo namjeru, oteo loptu i zatresao nebranjenu mrežu – 2:0.

U 48. minuti Ende je ubacio slijeva iz slobodnog udarca, Petrović utrčao ispred Prge i udarcem glavom zakucao loptu u mrežu – 3:0. U 62. minuti dvojica gostujućih stopera, Prga i Inić, zaredom su promašili loptu ubačenu s domaće polovice, Petrović je ispratio obje greške, došao do 20 metara i preciznim udarcem pogodio desni kut – 4:0.

Dok je Petrović pogađao kao iz šale, igrači Orijenta više od sat vremena pokušavali su pronaći put do vratara Baraka kroz čvrstu i agresivnu obranu domaćina. U tom razdoblju zaprijetili su ozbiljno samo jednom i to već u 32. sekundi utakmice.

Utakmica je tek počela,  Žarić je proigrao Bajramovića, koji se iskrao pažnji još nezagrijane domaće obrane, sam otrčao prema Baraku, promašio vrata i šansu utakmice za goste. Od tada do odmora Orijent je primio samo dva Petrovićeva pogotka. Da su Hamidović (8, 17) i Škulić (45) iskazali djelić Petrovićeva osjećaja za pogodak, kada su izlazili pred vratara Stipanova, Orijent bi doživio rezultatsku katastrofu.

U zadnjih dvadesetak minuta Orijent je postigao dva pogotka i popravio loš dojam. Čubelić se u 71. minuti oslobodio čuvara i udarcem s 18 metara svladao Baraka za 4:1, a Nemetz je u 80. minuti postigao konačni rezultat kada je iskoristio zbunjenost domaće obrane nakon ubačaja iz kuta i glavom lobovao vratara sa udaljenosti od 6 metara.

U žustroj i otvorenoj igri bilo je još zanimljivih situacija na objema stranama. Domaći su najbliži petom pogotku bili u 78. minuti, kada je Dorčić skrenuo loptu glavom pokušao prevariti budnoga Stipanova.

Orijentaši su također mogli promijeniti rezultat, ali ne i dojam da su odahnuli tek kada je trener Naprijeda Andrej Živković u 79. minuti zamijenio Edija Petrovića. (I. Vranić)

KRK - VINODOL 3:3

Igralište Josip Uravić-Pepi. Gledatelja: 150. Sudac: Zoran Janković (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Poropat (5'), 2:0 Kurolt (23'), 2:1 Tomić (38'), 2:2 Peričić (51'), 3:2 Nenadić (72'), 3:3 Tomić (89'-11m).

Žuti kartoni: Maglić (Krk), Jelenović (Vinodol).

KRK: Raspor, Brkljača (od 46' Avgustinović), Brozić, Nenadić, Duračak, Maglić, Softić (od 85' Konjić), Bošnjak, Poropat, Grbac (od 75' Ilić), Kurolt.

VINODOL: Erak, Mataija, Žunić, Firkelj (od 46' Mijolović), Milas, Lenac, Vidmar, Tomić, Peričić, Tucaković, Jelenović (od 90' Petrinović).

Pravu ljepoticu vidjeli su gledatelji na Krku, utakmicu u kojoj su gosti u posljednjim trenucima izborili remi. Domaćin je imao prigovor na odluku suca Jankovića koji je u 89. minuti dosudio najstrožu kaznu za goste, a koju je pak sigurno realizirao Tomić. Vinodol je remijem ostao u utrci za treće mjesto.

BUJE - OPATIJA 3:2

Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Goran Brusić (Čavle).

Strijelci: 1:0 Bojić (2'), 2:0 Šoškić (8'), 2:1 A. Matovina (32'), 3:1 Trevižan (60'), 3:2 Radomir (85').

Žuti karton: Žgomba (Opatija).

BUJE: Košćuk, Krizmanić, Uran, Stević, Uzelac, Fabijančić, Šendula (od 89' Trevižan), Bešić, Bojić (od 76' Mehmedagić), Kapular,  Šoškić (od 79' Mihailović).

OPATIJA: Vukić, Samardžija (od 46' Radomir), Zobić, Tokić, Corallini, Matovina (od 73' Kremenović), Mance, Šuker, Žgomba (od 51' Brajković), Lazić, Erceg.

Nogometaši Opatije poraženi su na gostovanju kod Buja i tako su napravili korak unatrag u borbi za treće mjesto. Opatijci su loše otvorili utakmicu, Šendula je pronašao šoškića koji ju je proslijedio do Bojića koji je pak glavom pogodio za 1:0.

Gosti se nisu ni snašli, a već su gubili 0:2. Bojić je pronašao Šoškića koji je bio siguran s osam metara.

Gosti su se vratili u 32. minuti. Šuker je iz slobodnog udarca ubacio, a Matovina glavom loptu pospremio u mrežu.

Ipak, domaćin je u 60. minuti opet povećao prednost. Šendula je proigrao Šoškića koji sjajno zakucao loptu pod gredu - 3:1. Do kraja susreta Opatija je uspjela smanjiti, Radomir je u 85. minuti smanjio na 2:3, ali više od toga gosti nisu mogli.

NEHAJ - NOVIGRAD 4:1

Igralište Nehaj. Gledatelja: 140. Sudac: Krečak (Velika Gorica).

Strijelci: 0:1 Ugrina (2'), 1:1 Pečanić (15'), 2:1 Šmit (28') 3:1 Rubčić (61'-11m), 4:1 Rubčić (70'-11m).

Žuti kartoni: Šmit, Baričević, Vukelić, Prpić, Žunić (Nehaj), Ugrina (Novigrad).

NEHAJ: Baričević, Vukelić, Žunić, Vrban, Dabac, J. Prpić, Lopac, Šmit (od 70. Pejanović), Pećanić (od 77. Topolovec), Tomljanović (od 67. M. Prpić), Rubčić.

NOVIGRAD: Beblek, Valenta, Višković, Kotiga, Vuk, Beletić, Živulić, Tatar, Vrdoljak, Tikas, Ugrina.

I treći trener na klupi Uskoka debitirao je pobjedom. Nehajev Svast (3:0 Jedinstvo), Denis Lopac (Orijent 1:0), te najuvjerljivije Marin Tomljanović. Iako je Novigrad, klub iz kruga ugroženih, poveo jako rano, na kraju su se igrači Nehaja razigrali i zasuli gostujuću mrežu.

Slobodan udarac Ugrine, već u drugoj mintui prošao je pokraj dosta loše postavljenog živog zida i iznenadio Baričevića 0:1. U petoj minuti uzvraća Pečanić, ali njegov slobodni udarac Beblek izbija u korner. Nakon svega nekoliko minuta bilo je vidljivo da će utakmica proteći u znaku dva znalca - Vedrana Pećanića i Božidara Šmita. Trener Tomljanović dao im je punu slobodu igre, postavio ih je blizu gostujućem golu, a tu su oini i najopasniji. Pečanić je nemilosrdno lomio svojeg čuvara na lijevom boku, a Šmit je svojom lucidnošću gostujuću obranu dovodio u očaj. U 12. minuti  akcija dva igrača iz susjednog Novog Vinodolskog završava udarcem Šmita, koji brani Beblek, iako je pao ranije i samo poklopio loptu.

Tri minute kasnije Pečanić dugo probija bok, ulazi u kazneni prostor, osvaja još nekoliko metara i kada se je našao u najizglednijoj prilici, poslao je loptu u mrežu nemoćnog vratara Bebleka za 1:1. U 17. minuti i Lopac puca snažno, ali zaposleni vratar Novigrada je na mjestu.

U 28. minuti akcija Pećanića je izbacila užu obranu, a prihvaćenu loptu na 13-14 metara ispred gola kroti Šmit, te još jednom okreće tri igrača obrane i onda zabija loptu nemilosrdno u mrežu 2:1. Potez, koji je primjeren majstorima malog nogometa, a popraćen je i dugim aplauzom.

U 36. minuti Ugrina i minutu kasnije Valenta pucaju, ali sa udaljenosti koje za vratara formata Baričevića, ne predstavlja problem.

I u nastavku Nehaj je poduzimljiviji, ali prvu pravu priliku ima Tatar, čija lopta za malo prolazi pokraj domaćeg gola. U 61. minuti duboko u kaznenom prostoru, ali uz samu gol-aut liniju oboren je Šmit. Kazneni udarac izveo je Rubčić - maestralno. Klasična „panenka“ pri čemu je Beblek već poletio prema desnoj strani, a Rubčićeva lopta lagano je zaskočila u mrežu na sasvim drugoj strani gola -3-1.

U 64. minuti veliki pljesak za brzog i odlučnog Baričevića, koji je istrčao daleko na rub kaznenog prostora i Vrdoljaku uletio u noge i osvojio loptu, spriječivši siguran gol za smanjenje rezultata.

U 70. minuti potpuno identična slika koju su gledatelji mogli vidjeti deset minuta ranije. Ponovno je oboren Šmit, a izvođač najstrože kazne je ovaj puta izabrao snažan, moćan udarac po sredini gola za 4:1.

Pri kraju utakmice, u kojoj nije bilo sudačke nadoknade, odlično je pucao i Lopac, ali je Beblek uspješno obranio. (T. Lončarić)

CRIKVENICA - HALUBJAN 1:1

Gradski stadion. Gledatelja 110. Sudac: Mihočka (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Piškulić (18'), 1:1 Šanjug (30')

Žuti kartoni: Petrinović (Crikvenica), Pinjuh, Tuzlak, Josić (Halubjan).

CRIKVENICA: Mustapić, Mišković, Antić, Petrinović, Jug, Kuna (od 89. Lekaj), Pišković, Pejić (od 76. Fazlji), Jovanović, Butorac, Gašparović (od 34. Krišković).

HALUBJAN: Raspor, Žiković, Brnčić (od82. Kovčalija), Pinjuh, Omerović, Miletić, Bilobrk (od 89. Miočić), Josić, Tuzlak (od 90. Baljak), Šanjug, Mrvčić.

Utakmicu bez pretjerano uzbuđenja odigrali su nogometaši Crikvenice i Halubjana. Sve vrijedno spomena dogodilo se u prvih pola sata susreta. Prvi do vodstva dolazi domaćin. Slobodni udarac sa strane izvodi Piškulić, pronalazi pukotinu u loše postavljenom živom zidu vratara Raspora i pogađa za vodstvo.

Nakon pola sata igre gosti su izjednačili. Nesporazum domaće obrane koristi Šanjug, koji se pojavljuje sam ispred domaćeg vratara Mustapića, te vraća stvari na početak. U drugom poluvremenu niti jedna ekipa nema za čime žaliti. Trčalo se, borilo se, ali bez završnog pasa i završnog udarca. Za istaknuti je obranu Crikvenice, koja u ovom sastavu još ove sezone nije igrala, sa Petrinovićem na stoperu i Miškovićem kao desnim branićem, koji su vrlo dobro funkcionirali i nadomjestili suspendirane Uremovića, Špalja i Smojvera. (S. Lončarić)

RUDAR - JEDINSTVO OMLADINAC 1:1

Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: David Manojlović (Vrsar).

Strijelci: 0:1 Franković (4'), 1:1 Hodžić (16').

Žuti kartoni: Barišić, Alić (Rudar), Kurtić (Jedinstvo).

Crveni kartoni: Kurtić (58', drugi žuti), Franković (67', udaranje protivničkog igrača).

RUDAR: Vozila, Alić, Munjas, Livović, Juričić, Hodžić, Mehić, Škopac, Barišić, Šepić (od 76' Knapić), Stepčić.

JEDINSTVO O.: Šumberac, Trajkovski (od 58' Mohorović), Fornažar (od 83' Matulja), R. Černjul, D. Kurtić, Pavinčić, E. Kurtić, Čudić (od 46' T. Černjul),  Franković, Miletić, Dobrić.

Nogometaši Jedinstva remijem na gostovanju kod Rudara i službeno su se oprostili od Treće lige. Remi je zapravo dobar rezultat za goste koji su susret okončali s dva igrača manje.

ROVINJ - JADRAN 3:0

Igralište Valbruna. Gledatelja: 200. Sudac: Ivan Ribarić (Vodice).

Strijelci: 1:0 A. Barlecaj (51'), 2:0 A. Barlecaj (53'), 3:0 A. Barlecaj (83').

Žuti kartoni: Pavić, Škiljan (Rovinj), Tomić, Čabraja, A. Abuselyana (Jadran).

ROVINJ: Orbanić, Budicin, Hadžić, Romić (od 59' T. Barlecaj), Krijan, Mišan (od 46' Debeljuh), Batelić, A. Barlecaj, Tanković, Pavić, Baša (od 86' Škiljan).

JADRAN: Gržentić, Čabraja (od 56' N. Abuselyana), Kastrati, Benčić, Tomić, Leshdedaj, Ereiz (od 69' Barbić), O. Abuselyana, Đurić, Sumić, Dujanić (od 56' Drkić).

Argon Barlecaj imao je odlično popodne u utakmici protiv Jadrana iz Poreča. Tri pogotka za uvjerljivu pobjeu u lokalnom derbiju.