Subota, 03. svibnja 2014. 20:16 Napisao/la  SC

Opatija slavila protiv Jadrana 5:1, važne pobjede Orijenta i Naprijeda

Gradsko igralište. Gledatelja: 225. Sudac: Danijel Klarić (Ratulje).

Strijelac: 1:0 Njegovan (66').

Žuti kartoni: Smojver (Crikvenica), Rukavina (Nehaj).

CRIKVENICA: Srok, Mazzarolli, Gašparović, Uremović, Petrinović, Smojver, Jovanović, Rubčić (od 90' Lekaj), Brajković, Butorac, Njegovan (od 67' Vukić).

NEHAJ: Baričević, Vrban, Draženović, D. Vukelić, Dabac, Biondić, Pejanović (od 75' L.Vukelič), Lopac, Pećanić, Rukavina, Hajdini.

S mnogo problema, bojazni i dvojbi, ali i enigmi, ušli su u ovaj dvoboj igrači obje momčadi. Težak i vrlo turbulentan tjedan ostao je iza Nehaja, koji je u ozbiljnim financijskim problemima, što se rezultiralo i na rad prve momčadi. Posljednje prinadležnosti igrači su dobili još krajem prošle godine, ostali su i dugovi prema službenim osobama, što je do petka prijetilo i suspenzijom kluba. Iako je riječ o izrazito domicilnom klubu, bez igrača sa strane, ali i s najmanjim proračunom u konkurenciji Treće lige - zapad. A potom se je dogodio i štrajk... Na sve to nadovezalo se je i ispadanje iz Kupa NS Ličko - senjske županije od Gospića (3-1) u srijedu, uoči praznika.  S druge strane, Crikvenica ima više nego tanak roster igrača, ne samo kod seniora. Protiv Nehaja, trener Danijel Franjković je na klupi imao samo Vukića, Lekaja i pričuvnog vratara Grbčića.

Gledatelji nisu zakazali. Kao i uvijek u ogledima ova dva kluba i prijatelja, okupilo se je 225 gledatelja , što je za Gradski stadion u posljednje vrijeme respektabilan broj.

Nažalost shrvani problemima, nogometaši obje momčadi prikazali su jako malo. Gost je, osim u posljednjih desetak minuta preskakao igru i na taj način nije bio konkurentan. Sa usamljenim Pečanićem u špici ili Hajdinijem, koji se je mnogo trudio da poveže redove, Uskoci nisu bili opasni. Vratar Srok otpratio je utakmicu, kao i ovoga puta mirni gledatelji.

Prvi udarac prema vratima Nehaja uputio je Rubčić glavom, tek u 24. minuti, ali je iskusni vratar Baričević sigurno ulovio loptu. I Crikvenica se nije mnogo odmakla u pristupu igri, ali je imala smirenog Brajkoviča, koji je nastojao izbjegavati nabacivanja, u težnji da loptu drži što više na zemlji, uz veći broj kontakata, pa se stjecao dojam da je Crikvenica u cjelini bolji protivnik.

Jedinu priliku gosti su imali preko Hajdinija u 30. minuti, koji je dugo vukao loptu, a onda nemajući drugo rješenje, sa više od 30 metara traljavo pucao prema domaćim vratima.

I nastavak utakmice ne donosi bolju igru. U 59. minuti prilika za Crikvenicu nakon dodavanja Brajkovića, ali je Njegovan propustio izglednu priliku. Ipak isti igrač je samo desetak minuta kasnije doveo Kircima zasluženo vodstvo. Obrana Nehaja nije reagirala sigurno, a i Njegovan je imao sreće, te se je u pravo vrijeme našao na pravom na mjestu za realizaciju i ubačaj lopte u mrežu - 1:0. Dvije minute kasnije u prilici je Petrinović. U 82. minuti snažan udarac Butorca prolazi za malo iznad gola.

Posljednjih desetak minuta, Nehaj igra konkretnije pred golom Sroka, ali udarci nisu precizni. U 83. minuti neprecizan je Draženović, dvije minute kasnije Dabac, ali je i u obje krizne situacije odlično reagirao Grga Uremović. U sudačkoj nadoknadi sjurio se je prema vratima Baričevića i Jovanović, ali je u duelu „oči u oči“ pogodio odlično postavljenog gostujućeg vratara. (S. Lončarić)

JADRAN - OPATIJA 1:5

Igralište Veli Jože. Gledatelja: 200. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar).

Strijelci: 1:0 Kepčija (20'-11m), 1:1 Mance (25'), 1:2 Kolić (25'), 1:3 Rudan (57'), 1:4 Bjelanović (65'), 1:5 Bjelanović (74').

Žuti kartoni: Tikas, Đurić (Jadran), Peterfai, Mance, Žgomba, Lazić (Opatija).

JADRAN: Petrušić, Čabraja (od 61' Užila), Sumić (od 46' Banić), Tikas, Baša, Ereiz, Kepčija, Udovičić, Đurić, Dujanić, Krizmanić (od 83' Banko).

OPATIJA: Peterfai, Tkalčević (od 76' Radomir), Brozović, Bjelanović, Mance, Rudan, Žgomba (od 60' Gnip), Smolić-Ročak (od 46' Krešić), Lazić, Kolić, Vlatković.

Nakon sedam golova u Bujama, nogometaši Opatije i na Velom Joži napunili mrežu Jadrana postigavši pet golova. Započelo je punom terenskom inicijativom domaćih koja je rezultirala s dvije veliki prigode, no Ereiz u petoj i Baša u 15. minuti nisu se najbolje snašli, iako su bili u situacijama oči u oči s Peterfaiem. No, u 19. gosti ipak idu na centar. Srušen je Kepčija od strane gostujućeg vratara i sam je realizirao najstrožu kaznu - 1:0.

No, radost domaćih trajala je samo pet minuta, Mance je primio lotu na nekih deset metara, malo iskosa s desne strane i jakim udarcem pospremio je u suprotni kut nemoćnog Petrušića. Nakon pola sata igre potpuni obrat, „potegao“ je Kolić iz slobodnjaka s 18 metara, a domaći vratar samo pogledom ispratio loptu, koja je od skliske trave dobila dodatno ubrzanje i završila u mreži iza njegovih leđa - 1:2.

Na samom početku drugog dijela velika prigoda Jadrana, no Kepčija, s nekih pet metara, šutira pored gola. Kazna domaće sustiže u 57. minuti kad Rudan glavom, s desetak metra, jednu „svijeću“ posprema iza Petrušićevih leđa - 1:3. U 65. minuti potpuni potop domaćina. Rudan je ubacio na desetak metara od Jadranovog gola, a Bjelanović zahvatio loptu u punom trku i zakucao je u domaću mrežu - 1:4. Raspad sistema u domaćoj obrani koristi ponovno Bjelnović, te u 75. ispaljuje „petardu“ u Petrušićevoj mreži.

ROVINJ - KRK 2:2

Igralište Valbruna. Gledatelja: 150. Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Jović (47'), 1:1 T. Barlecaj (65'), 2:1 Gjurchinoski (85'), 2:2 Maglić (90').

Žuti kartoni: Pavić, Horvat (Rovinj).

ROVINJ: Starčić, Tomakh, Budicin, Pavić, Ljubešić (od 77' Gjurchinoski), Hadžić, T. Barlecaj, Matošević, Tanković, Batelić (od 37' A. Barlecaj), Horvat (od 89' Marangon).

KRK: Tomašić, Jug, Konjić, Maglić, Bošnjak, Prpić, Tucaković, Matovina (od 75' Zec), Jović, Antić, Kurolt (od 64' Brozić).

Nogometaši Rovinja ponovo su zbog nedostatka koncentracije na samom kraju utakmice izgubili bodove, ovoga puta Krk je uzeo bod s Valbrune. Domaći su bili vidno bolja momčad, i Krk je vratar Marijan Tomašić spasio poraza.

Rovinježi su u utakmicu ušli angažiranije, a plod toga je i odličan udarac Donia Tankovića s 25 metara kojeg je zaustavila vratnica gostujućeg gola u 14. minuti. Nakon toga igra se između dva šesnaesterca do 33. minute kada veliku prigodu ponovo imaju domaći. Odlično je centrirao Tomakh, a Matoševićev udarac glavom s vrha peterca fenomenalno brani Marijan Tomašić.

Čim se krenulo iz svlačionica u nastavak, poveli su gosti. Toni Jović je primio jednu loptu u šesnaestercu, oslobodio se na udarac i odlično pogodio donji desni kut za 0:1. Osam minuta kasnije velika prigoda Agrona Barlecaj koji je svladao i vratara glavom, ali je lopta otišla preko gola.

Izjednačenje je stiglo u 65. minuti kada je Tomo Barlecaj plasiranim udarcem s lijeve strane šalje loptu iza Tomašića. Nakon toga je veliku prigodu ponovno imao Agron Barlecaj, ali je Tomašić obranio njegov udarac „oči u oči“.

U 86. minuti su domaći preko snalažljivog Bojana Gjurchinoskog došli pred „vrata raja“, ali ih je zalupio gostujući kapetan Matko Maglić iskoristivši pogrešku vratara Starčića u trećoj minuti nadoknade - 2:2.

RUDAR - ORIJENT 1:2

Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Goran Krneta (Umag).

Strijelci: 1:0 Juričić (18'), 1:1 Juničić (28'), 1:2 Rabar (37').

Žuti kartoni: Mehić, Jašarević (Rudar), Inić, Mikulić, Jasprica (Orijent).

RUDAR: Vozila, Munjas, Mehić, Juričić, Stepčić (od 60' Imširević), Fejzić (od 56' Sertić), Barišić, Matulja (od 46' Čudić), Jašarević, Dobrić, Kurtić.

ORIJENT: Herman, Brkljača, Leskur (od 83' Nemetz), Guerieri, Inić, Rabar, Jasprica, Kovačević, Mikulić, Kuši (od 63' Bajramović), Juničić (od 56' Polegubić).

Nogometaši Orijenta slavili su na gostovanju kod Rudara nanijevši domaćinu šesti poraz u nizu. Riječani su tako na najbolji mogući način iskoristili poraz Mladosti protiv Hreljina i skočili na četvrto mjesto.

Igrala se šesta minuta kada je Mikulić ostao sam ispred Vozile koji brani njegov pokušaj, iako je riječki napadač imao vremena bolje reagirati. Iz prvog ozbiljnijeg udarca „kovari“ su poveli. Mehić je centrirao iz prekida, a Juričić postavio nogu, te loptu proslijedio iza Hermana za veliko olakšanje u domaćim redovima i slavlje na tribinama – 1:0.

No, nije dugo trajala radost domaćih jer već u 28. minuti Vozila ne boksa najbolje loptu, a Toni Juničić jakim udarcem pogađa Barišića od kojeg se lopta odbija u mrežu – 1:1. Samo devet minuta kasnije vode gosti nakon kontre koju je preciznim udarcem okončao Patrick Rabar - 1:2

Veliku prigodu da izjednače domaći su propustili krajem poluvremena. Juričić je srušen u šesnaestercu, Krneta opravdano pokazuje na bijelu točku, a onda se ponovo potvrđuje „nepisano pravilo“ kako jedanaesterac ne smije izvoditi igrač na kojem je napravljen – Herman je obranio udarac Juričića.

NAPRIJED - MLADOST 2:0

Igralište Lonja. Gledatelja: . Sudac: Tomislav Frlan (Podhum).

Strijelci: 1:0 Škulić (24'), 2:0 Perušić (41').

Žuti kartoni: Lukačić, Kanjer, Slavujević, Basara (Naprijed), Racan, Marijanović (Mladost).

NAPRIJED: Berković, Čop, Ende, Savić (od 81' Firkelj), Valenčić, Kanjer, Žarić, Lukačić, Petrović, Perušić (od 74' Basara), Škulić (od 74' Slavujević).

MLADOST: Perković, Livović, Racan, Škiljan (od 61' Peruško), Tomić, Halilović, Nišević (od 61' Bogdan), Marijanović, Bogdan, Valčić (od 68' Balaško), Kostešić.

Jedna mala i jedna kardinalno loša intervencija vratara Perkovića stajale su fažansku Mladost boda na Lonji. Unatoč toga, treba reći da je domaćin više nego zasluženo nastavio svoj pobjednički niz. Dosta dugo trajalo je početno ispitivanje snaga koje je proteklo uglavnom u obostrano bezdejnoj igri na sredini travnjaka, bez većih opasnosti po vratare.

Apatiju su prekinuli domaći u 24. minuti. Najbolje se u jednoj gužvi u gostujućem šesnaestercu snašao Škulić i pogodio desni donji kut, opći je dojam, dosta nesigurnog Perkovića - 1:0.

Ako mu se kod prvog gola moglo i progledati „kroz prste“, vratar gostiju je lošom intervencijom „kumovao“ drugom, „potegao“ je i pogodio s 25 metara Perušić u 41. minuti i praktički prije odmor odlučio pobjednika - 2:0.

U nastavku su domaći svim silama pokušali izjednačiti, ali Škiljan i Kostešić imali su nekoliko napadački krivih odluka pa je ostalo 2:0.

BUJE - VINODOL 2:0

Gradsko igralište. Gledatelja: 200. Sudac: Dalibor Šušnjar (Klana).

Strijelci: 1:0 Bojić (48'), 2:0 Bojić (89').

Žuti kartoni: Horvat, Trevižan (Buje), Topolovec (Vinodol).

BUJE: Košćuk, Bešić, Horvat, Stević, Huskić, Fabijančić, Kapular, Trevižan, Premužić (od 62' Šoškić), Bojić (od 90' Čavarović), Kapular (od 78' Bašić).

VINODOL: Hodžić, Jelenović (od 73' Tonković), Lenac, Batkoski, Udović, Vidmar, Šmit, Radetić (od 72' Marković), Topolovec, Barišić, Petrinović (od 80' Filipović).

Unatoč teškom travnjaku nogometaši Buja odigrali su odličnih 45 minuta, i to drugih te više nego zasluženo svladali žilavu momčad Vinodola koja je ovim porazom vjerojatno rezervirala „fenjer“ na kraju prvenstva.

Nemogući uvjeti za igru rezultirali su „igrom bez igre“ u prvih 45 minuta, u kojoj su i jedni i drugi bezuspješno pokušavali uglavnom dugim loptama i „preskakanjem igre“ stići do suparničkog šesnaesetrca jer je po terenu, koji je više podsjećao na bazen nego na nogometni travnjak, drugačije bilo nemoguće.

Već u trećoj minuti drugog poluvremena Hodžić je morao po loptu u svoju mrežu. Horvat je pronašao Bojića, ovaj povukao loptu par koraka i rutinski, s vrha šesnaesterca, pogodio donji desni kut nemoćnog vratara gostujuće momčadi. Nakon vodećeg gola zaredale su neiskorištene šanse domaćina.

Najprije je u 55. minuti Bojić, nakon ubačaja s lijevog boka, glavom iz blizine pucao ravno u Hodžića, da bi pet minuta kasnije Kapular, na Bojićev ubačaj s desnog boka na drugu vratnicu, također iz neposredne blizine, loptu poslao preko grede. U 65. minuti ponovo je na sceni Bojić, ali ovoga puta njegov udarac, nakon odličnog solo-prodora, Hodžić uspješno brani.

Najbolji igrač utakmice, Mihajlo Bojić, okončao je svaku neizvjesnost oko pobjednika tek u predzadnjoj minuti. Najprije je presjekao jedan napad gostiju na sredini terena, odlično uposlio Šoškića na lijevom boku, ovaj još bolje vratio povratnu u sredinu šesnaesterca, a Bojić drugim golom okončao svaku neizvjesnost. Mogli su Buježi i do trećeg gola već u narednoj akciji, no Fabijančićev udarac glavom iz blizine Hodžić maestralno brani.