Subota, 13. travnja 2013. 19:39 Napisao/la  SC

Halubjan je u završnici slomio Naprijed, Orijent je slavio u Poreču, a Krk remizirao kod Novigrada

Treća HNL Zapad - 23. kolo

HALUBJAN - NAPRIJED 3:2

Igralište Brnasi. Gledatelja: 150.

Sudac: Goran Brusić (Čavle).

Strijelci: 0:1 Čop (8'), 1:1 Valenčić (12'ag), 1:2 Lukačić (25'), 2:2 Bilobrk (73'), 3:2 Bilobrk (89').

Žuti kartoni: Kinkela (Halubjan) Kanjer,Valenčić (Naprijed)

HALUBJAN: Raspor, Omerović, Kovčalija, Pinjuh, Kinkela, Miletić, Žiković (od 69' Bilobrk), Miočić (od 35' Mrvčić), Tuzlak, Šanjug, Kučinić (od 83' Josić).

NAPRIJED: Kezić, Kružić, Ende, Murica, Valenčić, Radmanović, Čop, Kanjer, Petrović (od 83' Škulić), Lukačić (od 76' Perušić), Hamidović (od 50' Behđeti).

U uzbudljivoj utakmici domaćini su u drugom poluvremenu preokrenuli rezultat, te postigavši pogodak u 89. minuti osigurali tri boda.

U 88. minuti Bilobrk je pri prodoru po lijevoj strani srušen u blizini kornera. Sam je izveo slobodan udarac i postigao svoj drugi pogodak na utakmici uputivši snažnu loptu u šesnaesterac, koja je prošla kroz "šumu" nogu i prevarila gostujućeg vratara za 3:2.

Kiša je stala točno na početku utakmice koja je od samoga početka bila uzbudljiva. Već u 8. minuti gosti dolaze u vodstvo. Kružić šalje visoku loptu po desnoj strani koja se u skoku odbija i dolazi do Čopa na rub kaznenog prostora. Čop kreće prema vratima i rutinski poentira u donji lijevi kut vratara - 1:0.

Radost gostiju nije dugo trajala, već u 12. minuti kapetan domaćih Šanjug oštro izvodi udarac iz kuta i šalje loptu na prvu stativu, gdje se nalazi igrač gostiju Valenčić i neoprezno ju tijelom šalje u vlastitu mrežu za - 1:1.

Nakon pogotka, Halubjan je vršio pritisak, ali bez pravih prilika. I tako u 25. minuti, naizgled ni iz čega, Lukačić se domogao lopte malo izvan šesnaesterca domaćih i lobom prevario loše postavljenog Raspora za novo vodstvo gostiju.  Jedina dobra prilika do kraja prvoga dijela je bio slobodan udarac Šanjuga sa neka 23-24 metra, koji je gostujući vratar teškom mukom obranio.

Drugo poluvrijeme  također otvara Šanjug u 54. minuti, ponovo slobodnim udarcem s 25 metara, ali Kezić je opet na mjestu. Zanimljiva prilika za goste u 67. minuti, nakon što je prilikom dodavanja domaćih lopta čak tri puta pogodila  suca Brusića i odbila se do Petrovića koji kreće prema vratima Halubjana ali Raspor brani.

U 73. minuti Bilobrk, koji je ušao četiri minute ranije, solo prodorom kroz sredinu sa 30-ak metara snažnim udarcem vara Kezića za 2:2. Isti igrač je donio Halubjanu slavlje i tri boda. (Luka Matek)

NOVIGRAD - KRK 1:1

Igralište Laco. Gledatelja: 150.

Sudac: Nikola Pavlović (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Kurolt (38'), 1:1 Halilović (60').

Žuti kartoni: Tatar, Ugrina, Peculić, D. Valenta (Novigrad), Ilić, Nenadić (Krk).

NOVIGRAD: Beblek, Huskić, Višković, D. Valenta, Sinčić, E. Valenta (od 52' Živulić), Peculić, Tatar, Vrdoljak, Halilović (od 75' Ivković), Ugrina (od 90' Premužić).

KRK: Raspor, Duračak (od 80' Brkljača), Grbac, Konjić (od 69' Perić), Nenadić, Maglić, Kurolt, Ilić, Poropat, Pranjić, Brlošić.

Nogometaši Krka osvojili su bod na gostovanju kod Novigrada,  a s obzirom na prikazano mogu biti zadovoljni remijem. Gosti su poveli u 38. minuti. Porpat je oduzeo loptu Sinčiću, te pronašao Kurolta koji je bio precizan -0:1. Novigrad je prtisnuo u nastavku, nagrada je došla u 60. minuti. Tatar je ubacio prizemnu loptu, Halilović se najbolje snašao i pogodio za 1:1. Mogao je domaćin i do tri boda, Ugrina je pucao, ali Raspor je sjajnom obranom sačuvao gostima bod.

CRIKVENICA - ROVINJ 2:1

Gradski stadion. Gledatelja: 70.

Sudac: Klarić (Ratulje) 6.5

Strijelci: 1:0 Gašparović (17'), 1:1 Berišić (45'), 2:1 Butorac (85').

Žuti kartoni:  Butorac (Crikvenica), Barlecaj, Romić (Rovinj).

CRIKVENICA: Lastrić 5.5, Šarić 6.5, Antić 7, Uremović 6.5, Jug 6.5, Jovanović 6.5, Pišković 6.5, Kuna 6 (od 46. Petrinović 6), Pejić 6 (od 75. Krišković -), Butorac 6.5, Gašparović 6.5 (od 53. Smojver 6.5).

ROVINJ: Orbanić 6.5, Budicin 6, Načinović - (od 24. Hadžić 6), Romić 6, T.Barlecaj 6, A. Barlecaj 6,  Tanković 6, Škiljan 6 (od 65. Mišan 6), Pavić 6, Berišić 6 (od 80. Perković -), Baša 6.

Crikvenica je morala strepiti do samog kraja utakmice, iako su po igri i prilikama bili puno bolji protivnik od gostiju iz Rovinja. Prva dva udarca na utakmici djelo su Pejića, ali i jedan i drugi završavaju malo iznad grede. Bolja igra domaćina dolazi na naplatu u 17. minuti, Antić probija na svoj standardni način lijevi bok gostiju, ubacuje loptu u peterac, a najbolje se snalazi Gašparović koji prebacuje vratara Orbanića.

Domaćini djeluju do samog kraja poluvremena vrlo dobro. Obrana sa Uremovićem i Jugom je sigurna, vezni igrači domaćina vrlo brzo se pojavljuju na zadnjoj liniji protivnika, a rastrčani Gašparović i Jovanović stvaraju velike probleme gostujućoj obrani. Međutim da je lopta okrugla, uvjerili su se Crikveničani,a pogotovo domaći vratar Lastrić. Jedan ne toliko opasan udarac Berišića sa vrha kaznenog prostora, prolazi kroz ruke domaćem vrataru i pred kraj poluvremena rezultat je poravnat 1-1. Domaćina to ipak nije poremetilo. U 56. minuti veliku priliku ima Piškulić, ali njegov projektil zaustavlja u drugom dijelu nevjerojatni vratar Rovinja Orbanić. Tri minute kasnije Jovanović pogađa stativu, lopta se nećka na gol liniji, ali ipak izlazi van. U 82. minuti Jovanović još jednom odlično puca, ali gostujući vratar je fantastičan. Ipak tri minuta kasnije mora po loptu u mrežu. Smojver prolazi po desnoj strani, ubacuje u kazneni prostor gdje se nalazilo čak tri igrača Crikvenice, a loptu na silu u gol gura kapetan domaćina Butorac. (S. Lončarić).

JADRAN - ORIJENT 2:3

Igralište Jadrana. Gledatelja: 150.

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Stijelci: 1:0 O. Abuselyana (16'), 1:1 Čubelić (25'), 1:2 Žarić (55'), 2:2 Ereiz (66'), 2:3 Bajramović (83').

Žuti kartoni: Radenović, Tomić (Jadran), Čubelić, Žarić, Inić (Orijent).

JADRAN: Gržentič, N. Abuselyana, Benčić, Užila (od 80' Čabraja), Tomić, Leshdedaj, Ereiz, O. Abuselyana, Bijelić (od 71' Sumić), Dujanić, Drkić (od 58' Radenović).

ORIJENT: Stipanov, Rabar, Nemetz (od 64' Leskur), Čubelić, Inić, Polegubić (od 87' Prga), Žarić, Krešić, Mikulić (od 70' Bajramović), Škarica, Juničić.

Igrala se 83. minuta kada je Krešić proigrao Bajramovića koji je bio precizan za velika tri boda riječkih nogometaša u Poreču. Domaćin je poveo u 16. minuti kada je Omar Abuselyana odličnim udarcem pogodio za 1:0. Gosti su uzvratili devet minuta kasnije, Čubelić se našao na rubu kaznenog prostora i iskoristio priliku nakon što je Gržentič "izboksao" ubačaj - 1:1.  Riječani su poveli u 55. minuti, Mikulić je asistirao Žariću koji je bio siguran 1:2. Gosti su se u igru vratili u 66. minuti, Ereiz je ubacio loptu koju na kraju nitko nije dirao i završila je u mreži - 2:2.

NEHAJ - RUDAR 1:0

Igralište Nehaj. Gledatelja: 200.

Sudac: Matej Horvat (Zagreb).

Strijelac: 1:0 Pećanić (81').

Žuti kartoni: Šmit, Dabac, Lopac, Vukelić (Nehaj), Barišić, Mehić (Rudar).

NEHAJ: Baričević -, Vrban 6, Hasanbegović 7, D. Vukelić 6,5, L. Vukelić 6, Dabac 7, Pečanić 7, Lopac 6,5, Šmit 6 (od 86. Prpić -), Rubčić 6,5, Žunić 6 (od 60. Topolovec).

RUDAR. Batelić 7, Šarin 6 (od 84. Miskić -), Knapić 6 (od 85. Stević -), Livović 5,5, Stepčić 5,5, Kovačević 5,5, Mehić 6, Ružić 6, Barišić 6,5, Šepić 6,5, Hodžić 6,5.

Gosti su u Senj doputovali sa samo dvije pričuve, ali su željeli ostaviti što bolji dojam i po mogućnosti Nehaju, koji se nalazi u vrlo nezavidnom položaju na ljestvici, oteti i bod(ove). Već na samom startu, Uskoci su jurnuli prema vratima odličnog Batelića i do vodećeg pogotka u smiraju utakmici uputili čak 20 udaraca prema golu, od čega šest u okvir gola. Pucalo se je i iz kornera, 9 puta, centriralo pred gol, ali bez izglednih prilika vrijednih egzekucije.

U 80. Enes Hasanbegović je probio po lijevom boku, idealno ubacio loptu pred gostujuća vrata, a spretni Pečanić donio je žarko željeno vodstvo, za erupciju radosti 1-0. Iz domaćih svlačionica dosta dugo poslije utakmice čula se je pjesma igrača - zasluženo.
Nakon vodstva u posljednjih deset minuta i tri minute sudačke nadoknade Nehaj je nastavio prijetiti. U 87. snažno je potegao prema golu Topolovec, ali je najbolji pojedinac gostiju, vratar Batelić neutralizirao dobro  izvedeni udarac. Vrijedno  je istaknuti i odličan slobodni udarac Rubčića u 47. koji je također postao plijen gostujućeg vratara. (T. Lončarić).

NOVALJA - BUJE 1:0

Igralište Cissa Straško. Gledatelja: 50.

Sudac: Zoran Janković (Rijeka).

Stijelac: 1:0 Lozančić (24').

Žuti kartoni: Pjevović (Buje).

NOVALJA: Hodžić, Kresović, Šabić, Lozančić, Vukorepa, Batkoski, Jakušić, Rozas (od 90' Jurjević), Radović, Datković, Bukal (od 87' Tonković).

BUJE: Košćuk, Krizmanić, Uran, Stević (od 71' Bašić), Uzelac, Fabijančić, Šendula, Pjevović, Trevižan, Šoškić, Mihalovič.

Nakon početnog ispitivanja prvi su zaprijetili gosti u 21. minuti,  kada je Šendula probio desni bok i ubacio, Hodžić  sjajno brani udarac glavom Mihailovića sa 7 metara.

U 24. minuti potegao je sa 30-ak metara Lozančić, lopta se odbila van kaznenog prostora ponovno na noge Lozančiću, koji  preciznim udarcem šalje u desni kut – 1:0.

U 35. nova prigoda Buježa. Lopta na lijevom boku dolazi do Šendule, koji ulazi u kazneni prostor, ali njegov udarac Hodžić uspješno brani.

U nastavku susreta još slabija utakmica. Gosti su bili nešto agilniji, jedino vrijedno spomena bili su udarci Šendule i Šoškića, koji nisu promijenili rezultat.

JEDINSTVO OMLADINAC - VINODOL 0:0

Igralište Nedešćina. Gledatelja: 100.

Sudac: Igor Perk (Karlovac).

Žuti kartoni: Vale, Čudić (Jedinstvo), Lenac, Tomić, Hreljac, Medaković (Vinodol).

JEDINSTVO O.: Šumberac, Dobrić, Pvinčić, Černjul, D. Kurtić, E. Kurtić, Imširević (od 52' Franković), Vale, Miletić (od 80' Čudić), Rudela, Mohorović.

VINODOL: Hreljac, Mataija, Žunić, Medaković, Milas, Petrinović (od 62' Vidmar), Puškarić, Tomić, Tucaković, Jelenović (od 62' Perković), Peričić.

Gosti su u 7. minuti imali priliku, kada je Jelenović izašao  pred Šumberca, ali je domaći vratar obranio udarac. U 21. minuti Tucaković pogađa gredu,  Jelenović odbijenu loptu glavom šalje u vrata,  njegov udarac opet brani  Šumberac.

Domaći su zaprijetili u 43. minuti preko Valea, udarac s 25 metara u korner je skrenuo vratar Hreljac.

U nastavku se nije igrao dopadljiv nogomet. U 71. minuti nakon ubačaja Robert Černjul glavom s pet metara loptu šalje preko gola.