Toni Datković postigao prvijenac u slovenskom prvenstvu, momčad Zavrča ostvarila drugu pobjedu

Nedjelja, 27. srpnja 2014. 18:47 Napisao/la  SC

Naglašeno croatizirana momčad, koju vodi hrvatski trener Željko Orehovac, najugodnije je iznenađenje slovenskog prvenstva nakon prva dva kola

Toni Dartković postigao je prvi pogodak u dresu Zavrča. Bivši igrač Rijeke na posudbi u Pomorcu, prvijenac u slovenskoj ligi ostvario je u 79. minuti utakmice u Velenju. Iz kuta je ubacio Kelenc, a Datković je na prepoznatljiv način loptu glavom skrenuo u mrežu za konačnih 2:0. Datkovićevim pogotkom nogometaši Zavrča potvrdili su pobjedu protiv Rudara u 2. kolu Prve slovenske lige i osvojili nova tri boda na gostovanju. Prvi pogodak postigao je Matija Smrekar u 56. minuti.

U 1. kolu Zavrče je osvojilo tri boda u Celju pogotkom Nikole Šafarića, također bivšeg igrača Rijeke. Naglašeno croatizirana momčad, koju vodi hrvatski trener Željko Orehovac, najugodnije je iznenađenje slovenskog prvenstva nakon prva dva kola. Za Zrče igraju Šafarić, Cvek, Dugolin, Kresinger, Težak, Smrekar, Benić, Brdar i Datković, koji se u prva dva kola nametnuo na prirodnoj poziciji stopera. U Velenju je vrlo dobru igru okrunio prvim pogotkom.

ZAVRČ: Kristić, Čeh (20 Kurbus), Datković, Kristić, Dugolin,  Cvek, Šafarić,  Kelenc (84 Brdar), Težak, Kresinger, Smrekar (62 Matijašić)

Utakmica 2. kola: Rudar Velenje - Zavrč 0:2 (Smrekar 56, Datković 79)