Središte Rijeka: Juniori Rijeke u finalu kupa pobijedili Istru 1961

Srijeda, 14. prosinca 2022. 22:51 Napisao/la  HNK Rijeka

Juniori Rijeke pobjednici su Kupa Nogometnog središta Rijeka nakon što su u finalu svladali Istru 1961 3:0. Rijeka je ovom pobjedom stavila točku na “i” odlične polusezone, te uz naslov jesenskog prvaka u Prvoj HNL, ostvarila plasman u daljnju fazu natjecanja u Kupu Hrvatske.

U utakmici odigranoj na igralištu Robert Komen obje ekipe pružile su dobar i čvrst nogomet. Rijeka je u 17. minuti prvi put ozbiljnije stigla pred gol Istre, ali nakon ubačaja Gajzlera, Begonja nije dobro zahvatio loptu glavom.

Minutu kasnije Bodetić je s polovice Rijeke sjajno odigrao loptu u prostor za Gajzlera koji se sjurio prema golu, ali nije uspio kvalitetno pucati u završnici u kojoj su ga omela i dva braniča Istre.

Na drugoj strani Istra je također u nekoliko navrata stigla pred gol Rijeke, ali bez opasnije završnice. U 26. minuti Pajković je pokušao iz slobodnog udarca, ali lopta je išla ravno u ruke vratara Juraka.

Istra je blizu gola bila u 33. minuti. Nakon ubačaja s lijeve strane i gužve pred golom Rijeke, lopta je došla do Pajkovića čiji je udarac ispred gola blokirao Buić.

I onda je Rijeka povela. Begonja je odlično ubacio, Gajzler se provukao između dvojice braniča i poentirao glavom – 1:0.

Drugi dio Rijeka je otvorila udarcem Mikloša (47′), a na drugoj strani Istra je odličnu situaciju imala u 60. minuti. Žgomba se odlično riješio pratnje na rubu kaznenog prostora, umjesto udarca pokušao je proigrati Pajkovića i propala je prilika za goste.

U 61. minuti Bodetić je ubacio nakon prodora, ali Begonja nije dobro zahvatio loptu na drugoj vratnici.

Nova velika prilika za bijele stigla je u 64. minuti. Šuke je odigrao za Panića koji je ostavio za Burčula, a Burčul isprve sjajno odigrao u prostor za Couplanda. Kanadski nogometaš sjurio se po desnoj strani, prošao braniča Istre, ali njegov udarac obranio je vratar Juršić.

I onda je Rijeka u 77. minuti prelomila utakmicu. Nakon prekršaja na Koraču na polovici, Buić je sjajnom dugom loptom izbacio Gajzlera kojem je bio dovoljan trenutak nepažnje obrane Istre da lobom sjajno zatrese mrežu – 2:0.

Rijeka je pobjedu potvrdila trećim golom u 80. minuti. Gajzler je driblingom nanizao nekoliko igrača Istre na lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i proigrao Begonju koji je poentirao na drugoj vratnici – 3:0.