TROFEO LASCARIS

Mladići Rijeke u finalu jubilarnog turnira pobijedili Torino

Srijeda, 03. travnja 2024. 16:13 Napisao/la  SC

Rijeka pobijedila pogotkom Lukasa Đikića, Marino Čulina izabran  za najboljeg igrača turnira

Mladi nogometaši Rijeke ostvarili su značajni međunarodni uspjeh, mladići trenera Matije Petrovića osvojili su jubilarni Trofej Lascaris!

Momčad Rijeke u finalu 50. turnira, koji se održava u Piemonteu, pobijedili su Torino pogotkom Lukasa Đikića u 56. minuti.

Rijeka je ostvarila plasman u finale U-16 turnira nakon utakmica protiv Volpiana (2:0), Vigor Milana (6:0) i Juventusa (2:2) u skupini, u polufinalu eliminirali su Genou nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca (1:1).

U finalu su vršnjacima Torina održali lekciju talijanskim načinom igre, Torino je od početka dominirao kroz posjed lopte, riječka je momčad igrala na brze tranzicije, jedna je završila uspješno što je bilo dovoljno za veliko slavlje nakon utakmice.

U 61. minuti Peček je ušao u kazneni prostor, lopta je stigla do Đikića, koji je ljevicom postigao jedini pogodak.

Malo su Riječani toga prepustili protivniku, imali su Torinezi nekoliko (polu)šansi, Bonacina nije iskoristio jedinu izgledniju priliku u prvom dijelu, Perez je u nastavku udarcem glavom loptu poslao u gredu, Amisano (62) je također ozbiljno zaprijetio, vratar Kovač nekoliko je puta iskaza zavidnu sigurnost.

Na kraju je pobijedila momčad koja je iskazala veći natjecateljski potencijal kao što treneri vole reći za pragmatičnu igru podređenu rezultatu.

Marino Čulina izabran je za najboljeg igrača turnira, Mateo Perez (Torino) najbolji je strijelac turnira.

TORINO: Cereser, Cekrezi, Bergomi, De Lucia, Bianchi (61 Berto), Molon (66 Zacchera), Bonacina (50 Falasca), Amisano (75 Reci) ), Perez, Luongo, Odendo (61 Sheji).

RIJEKA: Kovač, Mihelić, Čulina, Ujčić (79 Božić), Škalamera, Šimunić, Peček (59 Žeželić), Schweitzer, Đikić, Soldan, Perica

Finalna utakmica: Torino - Rijeka 0:1 (Đikić 51)

Za 3. mjesto: GENOA - FIORENTINA 2:0
Za 5. mjesto: PRO VERCELLI - TAU ALTOPASCIO 3:1
Za 7. mjesto: JUVENTUS - LODIGIANI 3:5, nakon jedanaesteraca (1:1)