Rijeka Jack Pot: Prvi put jedna ženska nogometna ekipa zaigrala u muškoj konkurenciji

Ponedjeljak, 22. rujna 2014. 13:53 Napisao/la  Gordana Hajtić

Ove sezone Rijeka Jack Pot nastupa u čak četiri kategorije, činjenica je to kojom se niti jedan ženski nogometni klub u državi ne može pohvaliti

Dvije pobjede, jedan remi. Kratki je sažetak proteklog nogometnog vikenda za cure iz Rijeka Jack Pota. Igrale su nogometašice riječkog kluba u tri kategorije, dok je četvrta, ona najmlađih u neslužbenoj Ligi morčića, odgođena radi jake kiše.

Počelo je subotnjom pobjedom kadetkinja. One su u prvoj utakmici Prve HNLŽ mladeži pobijedile svoje vršnjakinje iz ŽNK Katarina Zrinski iz Čakovca s visokih 8:0. Čak četiri pogotka postigla je Helena Spajić, tri puta se u strijelkinje upisala Uršula Blašković te jednom Ivana Bocka.

Nakon kadetske utakmice na pomoćni stadion Kantrida istrčale su seniorke Rijeka Jack Pota. U goste su im došle povratnice u najviši rang natjecanja, ekipa ŽNK Viktorija iz Slavonskog Broda. Već u petoj minuti Brođanke dolaze u vodstvo pogotkom Nikoline Romić. Kapetanica Riječanki Martina Čop dvedesetak minuta kasnije iz kaznenog udarca poravnava rezultat. Za sve nakon toga treba zahvaliti Josipi Smardžija iz ekipe Viktorije. Ona je, naime, najprije dovela Riječanke u vodstvo autogolom u 38. minuti, a onda se pet minuta pred kraj susreta pobrinula da u Brođanke ipak upišu prvi provligaški bod. Možda je za Riječanke moglo i bolje, no ove sezone krenulo se sa kompletno podmlađenim kadrom, ekipa je prvi put igrala u ovom sastavu pa se remi na otvaranju sezone nikako ne može smatrati neuspjehom.

Nogometni vikend zasladile su djevojčice, koje su ove nedjelje na Omladinskom igralištu ispisale povijest. Prvi puta jedna je ženska nogometna ekipa zaigrala u muškoj konkurenciji, u županijskoj Ligi morčića. Debitantice u ovom natjecanju odlično su se snašle na svojoj premijeri i sa solidnih 3:0 pobijedile su svoje vršnjake, momčad NK Prvi gol - Grbci. Mali Rijeka Jack Pot poveo je golom Ene Hajtić, na 2:0 povisila je Lana Turković, dok je za konačnih 3:0 pogodila Petra Mikulica.

Ove sezone Rijeka Jack Pot nastupa u čak četiri kategorije. Činjenica je to kojom se niti jedan ženski nogometni klub u državi ne može pohvaliti.