PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Rječina slavila preokretom na Rujevici

Nedjelja, 23. rujna 2012. 18:24 Napisao  Luka Variola

Zamet - Rječina 1:2. Preokret Dražičana do odlaska na odmor osigurali su Mikulić (21) i Pinušić(44)

ZAMET - RJEČINA 1:2

Igralište Rujevica. Gledatelja: 100.

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka) 6,5

Žuti kartoni: Pribanić (Zamet), Mikulić, Antolović, Kaurin (Rječina)

Strijelci: 1:0 Hasanbegović (2), 1:1 Mikulić (21), 1:2 Pinušić (44)

ZAMET: Božić 5,5, Belušić 5,5, Šimunović 5,5 (65 Špiranec -), Barkić 6, Latinčić 5,5 (63 Prospero -), Hasanbegović 6,5 (56 Škaron), Smolčić 6, Mijić 5,5 (59 Marković), Petrović 5,5, Komljenović 6, Pribanić 6,5 (65 Peraić -)

RJEČINA: Forgić 6,5, Marinović 6 (66 Trifunović -), Jerić 6, Kaica 6, Brusić 6, Barčić 6,5, Mikulić 6,5, Antolović 6, Kaurin 6 (64 Broznić -), Pinušić 7, Zurak 6

Nogometaši Rječine pobijedili su na Rujevici Zamet nakon što su preokrenuli vodstvo domaćina iz druge minute. Zamet je poveo preko Hasanbegovića, da bi tri boda Dražičanima do odlaska na odmor osigurali Mikulić (21) i Pinušić(44).

Gosti se nisu propisno ni zagrijali, a Zamećani su već u drugoj minuti iz prve kontre poveli. Pribanić je probio desnu stranu, ubacio pred vrata Rječine gdje je loptu odlično dočekao Hasanbegović i oštrim udarcem s desetak metara pogodio desni kut nemoćnog Forgića - 1:0.

Hasanbegović, inače, bivši vratar Orijenta, u redovima Zamećana pokazuje zavidno golgetersko umijeće. U 10. minuti identična situacija, ali ovoga puta s lijeve strane. Hasanbegović je ovoga puta asistent, a Komljenović je s desetak metara šutirao ravno u vratata Forgića.

Desetak minuta kasnije gosti su izjednačili. Lopta se nakon velike gužve odbila do Mikulića, koji se odlično snašao i uz pomoć lijeve stative svladao nemoćnog Božića. Dražičani su na odmor ipak otišli s prednošću. U posljednjim trenucima prvoga dijela Marinović je ubacio jednu visoku dijagonalu pred vrata Zamećana, a loptu je fino dočekao Pinušić i s ruba šesnaesterca volejem iz prve svladao domaćeg vratara.

Prva veća prilika u nastavku pripala je domaćinu. Pribanić je u 56. minuti probio desnu stranu, ubacio pred vrata Rječine, a Komljenović u padu sa dva, tri metra loptu prebacio preko vrata. Igra se tada malo primirila, a nova prijetnja stigla je od strane Dražičana u 65. minuti. Raspoloženi Pinušić povukao je s lijeve strane i s nekih dvadesetak metara zamalo iznenadio Božića. Domaćin je do kraja neuspješno pokušao stići do izjednačenja, ali je većina njihovih pokušaja okončana sviranim zaleđem.