PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Rječina zasjela na prvo mjesto

Nedjelja, 30. rujna 2012. 19:14 Napisao/la  SC

Utakmica 5. kola: Rječina - Cres 2:1 (1:0). Domaćin je slavio  pogcima Mikulića (43'-11m) i Antolovića (49')

RJEČINA - CRES 2:1

Rječina - Cres 2:1 (1:0). Gledatelja: 100.

Sudac: Davor Bogičević. Pomoćnici: Cabić i Badžuk (svi Rijeka)

Strijelci: 1:0 Mikulić (43', 11'-m), 2:0 Antolović (49'), 2:1 Peričić (73')

Žuti karotni: Barčić, Praprotnik, Mikučlić, Kaurin (Rječina), Ilijić, Popović (Cres).

RJEČINA: Fugiošić, Marinović (od 29' Trifunović), Marohnić, Kajica, Barčić, Praprotnik, Mikulić (od 87' Broznić), Antolović (od 65' Kaurin), Čaval, Pinušić, Zurak.

CRES: Zmajla, Kalčić, Ilijić, Klanjac (od 46' Đurđević), Pavin, Dukić, Omerbojčić (od 65' Knežević), Popović, Vulin, Kovačić, Peričić.

Prva županijska liga
Rezultati 5. kola: Lučki radnik - Lovran 3:1 , OŠK Omišalj – Rab 4:1, Goranin  – Lošinj 0:1, Klana - Omladinac 1:2, Rječina - Cres 2:1, Draga - Zamet 1:1, Mune - Borac 0:2

Nogometaši Rječine pobijedili su Cres 2:1 u derbiju petog kola i zasjeli na prvo mjesto Prve županijske lige! Utakmica je bila vatrena s dosta povika na glavnog suca. Domaćin je poveo u 43. minuti pogoktom Dine Mikulića iz jedanesterca. Rječina je odmah na otvaranju drugog dijela u 46. minuti postigla drugi pogodak koji je poništen zbog zaleđa. Ipak, izabranike Vladimira Jerića to nije usporilo, tri minute kasnije Josip Antolović povećao je prednost - 2:0. Cres se pokušao vratiti u utakmicu, no sve što je uspio je smanjiti preko Peričića u 73. minuti.

- Htio bi pohvaliti sve dečke i ljude u klubu. Već nekoliko kola ne igramo kompletni, a sakupljamo bodove. Evo pobijedili smo i Cres i ja se stvarno ne sjećam da je Rječina ikada bila na čelu Prve županijske lige. Utakmica je bila prava prvenstvena, uz dobru gostujuću ekipu i glasnu podršku gledatelja, rekao je Vladimir Jerić, trener Rječine.

MUNE - BORAC 0:2

Igralište Crikvena draga. Gledatelja: 50

Sudac: Luka Pajić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Lipošćak (16), 0:2 Klić (53)

MUNE: Baržić (46 Ružić), Beni, Dramac, Perčić, Cetina (53 Trdić), Ujčić (65 Stanić), Dubrović (46 Ivančević), Sušanj (46 Žigman), Vidmar, Šokčić, Pecman.

BORAC: Herman, Babić (53 Zaharija), Fetoshi, Komar, T. Vrsaljko (73 Mohorić), Velkovski, Sedlić (67 J. Vrsaljko), Gruevski, Klić, Lipošćak (46 Devčić), Panić (46 Grbac).

Nogometaši Borca odnijeli su puni plijen sa igrališta Crikvena draga, pobijedivši Mune 2:0 u okviru 5. kola Prve županijske lige. Bakranima su vrijedna tri boda osigurali Lipošćak (16) i Klić golom u osmoj minuti nastavka.

LUČKI RADNIK - LOVRAN 3:1

Igralište Rujevica. Sudac: Dorijan Valenčić (Škrljevo).

Strijelci: 1:0 Bobanović (20'), 2:0 Predović (33'), 3:0 Bobanović (37'), 3:1 Mujakić (41').

Žuti kartoni: Kuzmanović, Predović, Tufekčić, Polan, Mihalović, Cvijanović (Lučki radnik), Kovačević (Lovran).

LUČKI RADNIK: Čituljski, Capjak, Tufekčić (od 46' Marić), Josipović, Cvijanović, Polan (od 74' Bartolčić), Mihalović, Predović (od 87' Blaškić), Bobanović (od 46' Vučković), Kuzmanović, Šarlija (od 63' Žitković).

CRES: Bradičić, Elioni, Čavka (od 84' Rupčić), Klindić, Mujakić, Kovačević (od 57' Starčić), Konić, Abram, Periša (od 78' Tominić), Verter, Matak.