PRVA ŽUPANIJSKA NL

Orijent poražen u derbiju kola na Cresu

Subota, 04. travnja 2015. 21:22 Napisao/la  SC

Rezultati 17. kola: Lovran – Lokomotiva 1:2, Rab – Draga 2:2, Cres - Orijent 1919 3:2

PRVA ŽNL NS PGŽ - 17. kolo

CRES - ORIJENT 1919  3:2 (1:0)

Igralište Dari. Gledatelja: 150.

Sudac: Vučetić (Kostrena).

Strijelci: 1:0 Paravić (23), 2:0 Perčić (50), 2:1 Juničić (53), 3:1 Abram (77), 3:2 Juničić (80).

Žuti kartoni: Guerieri, Vunduk, Polegubić, Perčić (Cres), Barišić, Brkljača (Orijent 1919).

CRES: Zmajla, Guerieri, Ilić, Salković (od 58. Lapov), Kovčalija, Polegubić, Vunduk, Kovačić, Paravić, Abram, Perčić.

ORIJENT 1919: Ćućić, Brkljača, Leskur, Nemetz, Smolić-Ročak, Basara, Živulić, Barišić, Mikulić, Juničić, Buršić (od 58. Kuši).

Iako su nogometaši Orijenta u Cresu bili bodreni od svojih navijača, ni to im nije pomoglo da ostvare pobjedu. Domaćim nogometašima cilj je bio uzvratiti za poraz u prvom dijelu prvenstva, kada su na Krimeji izgubili s 0:4.

U 23. minuti Cres izvodi neizravni udarac, lopta dolazi do Andreja Abrama koji šutira, vratar Mladen Ćućić mu odbija loptu, a na pravom mjestu našao se Erik Paravić i pospremio loptu u mrežu za 1:0.

U petoj minuti nastavka, gosti u kaznenom prostoru ruše Vedrana Perčića, koji sam izvodi jedanaesterac. Potkopao je loptu i pogodio u gredu, pa potom bolje reagirao na odbijenu loptu za 2:0. Prednost Cresa gosti su smanjili tri minute kasnije preko Tonija Juničića iz slobodnog udarca.

Na 3:1 postavio je Abram u 77. minuti, nakon atraktivnog dodavanja petom Perčića, koji je pritom "izbacio" nekoliko obrambenih igrača Orijenta. Tri minute kasnije, gosti ponovno dolaze do daha pogotkom Juničića koji je dočekao centaršut s druge strane igrališta i poentirao za konačnih 3:2. (B.Purić)

LOVRAN - LOKOMOTIVA 1:2 (0:1)

Igralište:  Lokva. Gledatelja: 200.

Sudac : Hrvoje Perkov (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Fumić (30-11m), 1:1 Srok (51), 1:2 Popović (73)

Žuti kartoni: Zgodić, Klindić (Lovran) , Lacković, Karneluti, Tokić, Pašuld (Lokomotiva)

LOVRAN: Vukić, Klanjac, Vuković (69 Matak), Zgodić, Klindić, Žiganto, Žgomba, Konić (74 Starčić), Srok, Tuliak, Blagajčević (50 Kaligarić)

LOKOMOTIVA: Perković, Šolaja, Karneluti (74 Alinčić), Fumić, Tokić, Crnovršanin, Bonicioli, Smolčić (65 Perković), Popović (90 Pribanić), Bašić (77 Pašuld), Lacković (46 Jovanović)

Uvjeti za igru u Lovranu bili su vrlo teški, ali nogometaši Lokomotive u ovoj su utakmici ponešto promijenili taktiku te su krenuli agresivnije od prve minute. Rezultiralo je to i vodstvom nakon pola sata igre.

U nastavku teren je bio puno teži za igru. Domaći nogometaši uspjeli su izjednačiti, ali gosti se nisu predavali te su spretno zabili pobjednički pogodak.

Bila je to vrlo važna pobjeda za Lokomotivu koja se ponovno vratila u borbu za vrh ljestvice, a prema riječima trenera Tiha Bašića podigla se i atmosfera u momčadi što je vrlo važno u nastavku prvenstva.

RAB - DRAGA 2:2 (1:2)

Igralište: Blato. Gledatelja: 100.

Sudac: Ante Matić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Živković (12), 0:2 Rukavina (17), 1:2 Šotić (36), 2:2 Ivče (62)

Žuti kartoni: Kaštelan, Buza-Vidas, Šotić (Rab), Janjetić, Đuga, Živković, Ferenčak, Kudrić, Sinožić

Crveni karton: Orlović (drugi žuti 56)

RAB: Grgurić, T.Ivić (77 Vulelija), Debelić, Beg (46 Subašić), Subašić, Tariba, Trenčev (68 Antešić), B.Ivić (25 Kaštelan), Buza-Vidas (64 Dumičić), Ivče, Šotić

DRAGA: Ramović, Kudrić, Živković, Ferenčak, Orlović, Hlanoda, Rukavina, Šerifi, Janjetić, Frolja, Đuga (79 Sinožić)

Nogometaši Drage poveli su 2:0 već u ranoj fazi utakmice. Imali su kontrolu nad igrom dok Rab nije smanjio u 36. minuti pogotkom Šotića.

Situacija se za goste zakomplicirala u nastavku nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Orlović. Domaći su uspjeli izjednačiti, no gostima ostaje gorak okus remija, jer su bili dominantnija momčad.

Trener Drage Šerifi nezadovoljan je bio sudačkim kriterijem za koji kaže da se promijenio nakon njihova vodstva od 2:0 i to ne samo na štetu Drage, već i na štetu Raba.

MUNE - OŠK OMIŠALJ 1:2 (0:1)

Igralište Crikvena draga. Gledatelja: 100

Sudac: Mario Kučan (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Dramac (29 ag), 0:2 Škoda (51), 1:2 Šneler (57-11m)

Žuti kartoni: Pešut i Grbac (Mune)

MUNE: Čituljski (46 Radman), Šokčić (46 Dubrović), Cetina, Beni (19 Dramac), Pešut, Grbac, Švrljuga, Dukić, Klić, Šneler, Kalinić

OŠK OMIŠALJ: Jedrlinić, Mašić, Katava, Cerić, Toić, M.Prpić, Škoda (88 Lukšić), Turčić, Šare (77 Žuvić), Dajdžić (90 H.Prpić), Kurolt (90 Buzuk)

Prvi gol Omišlja djelo je domaćeg igrača Dramca. Mune su bile u napadu, gosti su presjekli loptu, ubacili u sredinu, a ponajprije zahvaljujući blatu i klizavom terenu, reakcija Dramca završila je autogolom umjesto izbacivanje lopte van igrališta.

Drugi gol domaći su primili također zbog nespretne reakcije svoga igrača, koji se poskliznuo na 40 metara od svojih vratiju. Gosti su priliku iskoristili na najbolji način.

Bez obzira što je posjed lopte bio 80-20 u korist Muna, izjednačenje nije stiglo. Mune imaju problema ne toliko sa realizacijom koliko sa pogreškama u obrani koje napad ne može nadoknaditi.

BORAC - RJEČINA 0:3 (0:1)

Igralište: NK Borac. Gledatelja: 100

Sudac: Nenad Pjevac

Strijelci: 0:1 Mikulić (36-11 m), 0:2 Kaurin (72), 0:3 Valić (89)

Žuti kartoni: Spajić, Mohorić (Borac), Imeraj, Barčić, Kovačić (Rječina)

BORAC: Kutija, Grbac, Mohorić, Zaharija, Spajić, Slavujević, Marković, Vidić (67 Žeželić), Nađ (75 Klanac), Sedlić (55 Ristić), Dukađin

RJEČINA: Mustapić, Marinović, Forgić, Barčić, Kovačić, Mikulić, Štafnel, Kajić (58 Kaurin), Bura (73 Volf), Valić (90 Mujdžić), Imeraj

Nogometaši Rječine rutinski su odradili gostovanje u Bakru. Rječina je dominirala svih 90 minuta i uputila je više od deset udaraca na gol. Domaćini su praktički bili bez prave šanse.

Zaslužena je to gostujuća pobjeda na vrlo teškom terenu. Treneru Rječine Siniši Liniću prva je to pobjeda u četiri utakmice.

KRALJEVICA - ZAMET 3:1 (2:0)

Igralište: Kraljevica. Gledatelja: 100

Strijelci: 1:0 Franko (23), 2:0 Franko (29), 3:0 Franko (47), 3:1 Krunić (60)

Žuti karton: Rubinić, Brkljača (Kraljevica), Mahmut (Zamet)

KRALJEVICA: Bilen, Maretić, Perišić (87 Šupraha), Šegota, Marušić, Rubinić (60 Trope), Franko (80 Leoni), Bulić, Mijolović, Devčić, Brkljača (71 Štulić)

ZAMET: Pejnović, Piljić, Grgurić, Barkić, Mahmut, Božičić, Vrsaljko, Polan, Brnić (78 Poropat), Šimunović, Tursunović (46 Krunić)

Kraljevičani su zasluženo slavili u dvoboju sa Zametom. Osim tri pogotka koja su bila djelo Franka, Kraljevičani su imali još dva zicera te je pobjeda mogla biti i veća.

Zamećani su igrali povučeno od početka, ali nakon dvadesetak minuta igre Kraljevica je uspjela probiti čvrsti blok i nakon toga ih gosti više nisu spriječiti poraz.