PRVA ŽUPANIJSKA NL

Lošinj izgubio od Klane, Cres pobijedio Lovran

Nedjelja, 09. ožujka 2014. 17:17 Napisao/la  SC

Utakmice 14. kola: Klana - Lošinj 3:2, Cres - Lovran 1:0, Borac - Lučki radnik 1:0, Lokomotiva - Draga 4:0

Prva županijska liga, 14. kolo

KLANA – LOŠINJ 3:2 (2:1)

Stadion Grašćina. Gledatelja: 150. Sudac: Vladimir Merle (Rijeka). Pomoćnici: Zoran Martinović (Kastav), Marin Rožman (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Babić (34'), 1:1 Simčić (36'), 2:1 Simčić (40'), 2:2 Jerneić (77'), 3:2 J. Laginja (83').

Žuti kartoni: Sanković, Jerbić, Knežević ("Klana"), Spaći, Martuslović, Babić ("Lošinj").

KLANA: Božić, Klobučar, Sanković  (od 46' J. Laginja ), Jerbić, Simčić, Lučić, Iskra  (od 90' Raspor -), Ćaćić  (od 85' Ujčič -), G. Laginja (od 46' Knežević), Kovačić, Corallini.

LOŠINJ: Chinchella, Pilčić, Jergović, Smojver, Kauzlarić, Gršković, Baljak  (od 72' Viljevac -), Martuslović, Jerneić, Babić, Spaći.

Rezultati: Cres - Lovran 1:0, Rječina - Goranin 5:0, Klana - Lošinj 3:2, Mune - Zamet 1:0, Rab - OŠK Omišalj 0:0, Borac - Lučki radnik 1:0, Lokomotiva - Draga 4:0,

Klanjci su srušili lidera! Unatoč respektu, stečenoj gostujućoj prednosti u 34. minuti i gotovo kobnim promašajima Hrvoja Kneževića u 64 i 76 minuti, Klanjci su nezadrživo jurišali do pobjede nad velikim rivalom.

Za 0:1 Babić se ušuljao iza domaće obrane, uletio u kazneni prostor i s petnaestak metara zdesna naciljao suprotni kut, uz samu vratnicu. Domaći su izjednačili u 36. minuti. Iskra je nabacio loptu s lijevoga boka, G. Laginja skrenuo, a Simčić na suprotnoj vratnici, čelom izbliza, zatresao mrežu.

Iskra je četiri minute kasnije nabacio iz lijevoga kuta igrališta, lopta je preletjela obranu Otočana, a Simčić čelom tukao u suprotni, gornji kut - 2:1 . Lošinj se vratio u 77. minuti. Nakon "slobodnjaka" s gostujuće polovice, dugačka lopta našla se na čelu Jerneića, koji je pogodio mrežu u desnom donjem kutu - 2:2.

Sedam minuta prije kraja pala je odluka. Nakon prekršaja ispred lijevog ruba kaznenog prostora Josip Laginja namjestio je loptu i snažno tukao, lopta se odbila od tijela jednog obrambenog igrača "Lošinja" i prevarila vratara Chinchellu. Na kraju zasluženo slavlje Klanjaca uz zapaženu arbitražu Riječanina Vladimira Merlea. (Oskar Valenčić)

BORAC - LUČKI RADNIK 1:0 (1:0)

Igralište NK Borac. Sudac: Dražen Petrović (Viškovo).

Strijelac: 1:0 Ilić (11').

Žuti karton: Mlinarić (Lučki radnik).

Crveni karton: Žitković (85', udaranje suparničkog igrača).

BORAC: Nedić, Zaharija, J. Vrsaljko, Radišković, T. Vrsaljko, Spajić (od 64' Karlovčan), Ilić, Grbac (od 71' Mohorić), Nađ (od 88' Vukojević), Reiz (od 61' Randelj), Sedlić (od 90' Marković).

LUČKI RADNIK: Radman, Paljokaj (od 46' Marić), Mlinarić, Mikić (od 64' Blaškić), Kljajić, Cvijanović, Mihalović, Svetec, Polan (od 76' Žitković), Komljenović, Alinčić.

Nogometaši Borca pobijedili su Lučki radnik i tako iskoristili kikseve Lošinja i Lovrana, te im se približili na vhu. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Ilić u 11. minuti.

CRES - LOVRAN 1:0 (1:0)

Igralište Dari. Gledatelja: 80. Sudac: Musulin (Rijeka).

Strijelac: 1:0 Dukić (15').

CRES: Zmajla, Kalčić, Kovčalija, Kovačić, Dukić, Klanjac, Vunduk, Perčić (od 80. Marković), Malić (od 88. Marelja), Zubović (od 72. Lapov), Maršanić (od 63. Tokić).

LOVRAN: Vukić, Matak, Miculinić, Zgodić (od 74. Janjetić), Klindić, Periša, Čavka, Konić, Gazdek (od 63. Hlanuda), Matovina, Abram.

Cres je zaustavio Lovran, dovoljan je bio jedan gol. Miroslav Dukić u 15. minuti bio je precizan s ruba kaznenog prostora.

MUNE - ZAMET 1:0

Igralište Crikvenca Draga. Sudac: Marino Šabanović. Pomoćnici: Jakovašić i Šajina.

Strijelac: 1:0 Fičor (90').

Žuti kartoni: Cetina, Grbac Šokčić (Mune), Buza Vidas, Brnić, Špiranec (Zamet).

MUNE: Muminović, Dobran, Beni, Cetina, Grbac, Stanić, Šneler, Vukelić (od 46' Fičor), Kamenar (od 58' Kalinić), Paravić (76' Šokčić), Ćus.

ZAMET: Pejnović, Latinčić, Belušić, Bitanga, Piljić, Barkić, Mahmut (od 81' Krunić), Brnić, Špiranec (od 76' Ivošević), Ilić (od 70' Zemanek), Buza Vidas.