PRVA ŽUPANIJSKA NL

Orijent minimalnim rezultatom svladao Lovran

Nedjelja, 12. travnja 2015. 20:19 Napisao/la  SC

Utakmice 18. kola: OŠK Omišalj - Rab 8:0,  Orijent 1919 - Lovran 1:0, Draga - Cres 0:0

Prva ŽNL NS PGŽ - 18. kolo

ZAMET - RJEČINA 1:1 (0:0)

Igralište: Robert Komen. Gledatelja: 100

Sudac: Marko Cvijović (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Šimunović (53), 1:1 Imeraj (72)

Žuti kartoni: Rupčić, Mahmut, Piljić, Vrančić, Josipović, Barkić, Polan (Zamet), Antolović, Štanfel, Kaurin (Rječina)

ZAMET: Pejnović, Piljić, Josipović, Barkić, Cvijanović, Mahmut (74 Grgurić), Rupčić (59 Božičević), Vrsaljko, Polan, Šimunović (77 Tursunović), Brnić (41 Vrančić)

RJEČINA: T.Forgić, Marinović, D.Forgić, Nudžić, Kaurin, Mikulić, Volf (59 Sharbini), Imeraj, Bura (77 Linić), Antolović, Štanfel

Remi je možda i najrealniji ishod dvoboja Zameta i Rječine. Utakmica je od prve do posljednje minute bila čvrsta sa dosta prekršaja s jedne i druge strane.

Ukupni dojam govori o izjednačenoj igri obje momčadi. Desetak minuta prije kraja utakmice vratar Rječine Toni Forgić imao je dvije odlične intervencije, zaustavivši udarce Tursunovića i Vrsaljka.

OŠK OMIŠALJ - RAB 8:0 (0:0)

Igralište: Pušća. Gledatelja: 150.

Sudac: Paolo Jakovašić (Opatija)

Strijelci: 1:0 Šare (47), 2:0 Prpić (56), 3:0 Dajdžić (60), 4:0 Dajdžić (63), 5:0 Škoda (70), 6:0 Kurolt (77), 7:0 Dajdžić (82), 8:0 Šare (90)

Žuti kartoni: Dajdžić (OŠK Omišalj), Ivče (Rab)

OŠK OMIŠALJ: Jedrlinić, Mašić, Katava (61 Marić), Žuvić, Toić (67 Lukšić), Prpić, Škoda, Turčić, Šare, Dajdžić, Kurolt

RAB: Grgurić, Dumičić, Antešić, Ivić, Debelić, M.Vulelija (60 Matušan), Kaštelan, Subašić, Dedić, Ivče, A.Vulelija

Nogometaši Omišlja i Raba praktički su odigrali susret na jednoj polovici terena. Iako su domaći nogometaši gostujuću mrežu načeli tek u drugom poluvremenu i u prvom dijelu utakmice su diktirali igru i tempo.

Gosti nisu uspjevali doći do izražaja, a kada je golijada krenula u drugoj minuti nastavka nisu više ništa mogli učiniti. Domaći nogometaši zabili su osam krasnih golova iz akcija kojih se ne bi posramile ni bolje momčadi te su ljubitelji nogometa na tribinama imali u čemu uživati.

Deseta je to pobjeda Omišlja u nizu, zadnji poraz su doživjeli još u listopadu prošle godine.

LOKOMOTIVA - KLANA 4:1 (2:0)

Igralište: SRC Belveder. Gledatelja: 200

Sudac: Marin Rožman (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Popović (3), 2:0 Fumić (15-11m), 3:0 Pašuld (64), 3:1 Laginja (73), 4:1 Gržinčić (90)

Žuti kartoni: Crnovršanin, Perković, Fumić (Lokomotiva), Corallini, Sanković, Mark.Jerbić, Mari.Jerbić (Klana)

LOKOMOTIVA: Perković (80 Smolčić), Alinčić (55 Tokić), Karneluti (55 Jovanović), Fumić, Šolaja, Crnovršanin, Bonicioli, Smolčić, Popović (67 Bašić), Pašuld, Perković (78 Pribanić)

KLANA: Raspor, Ćaćić (82 Sgomba), Sanković, I.Laginja, Corallini, Mark.Jerbić, Gržinčić, Mari.Jerbić, Bradašević (78 Saratlija), J.Laginja (85 Štokom), Kajtazi (65 Krešić)

Nogometaši Lokomotive dobro su odradili utakmicu na svom terenu. Pobjeda u prošlom kolu dala je Lokomotivi samopouzdanja, a igranje na domaćem terenu,   gdje momčad može pokazati tehničku kvalitetu, olakšalo je susret s Klanom.

Iako oslabljena, Klana je pružila  dobar otpor domaćim nogometašima. Prva je to pobjeda Lokomotive nad Klanom u protekla četiri međusobna susreta.

ORIJENT 1919 - LOVRAN 1:0 (1:0)

Igralište: Krimeja. Gledatelja: 200.

Sudac: Davor Tadić (Rijeka)

Strijelac: 1:0 Brkljača (33)

Žuti kartoni: Babić (Orijent 1919), Žgomba, Kaligarić (Lovran)

ORIJENT 1919: Ćućić, Brkljača, Leskur, Nemetz, Smolić-Ročak, Živulić, Čubelić (61 Basara), Barišić (90 Bakarčić), Mikulić (87 S.Babić), Juničić (28 I.Babić), Kuši (67 Buršić)

LOVRAN: Periša, Matak (46 M.Mrđenović), Čavka, Vuković, Klanjac, Žiganto (77 Rupčić), Žgomba, Konić (46 D.Mrđenović), Srok (85 Gazdek), Kaligarić, Tuliak (46 Starčić)

Nogometaši Orijenta slavili su u domaćem dvoboju sa Lovranom. Lovran se dobro i organizirano branio,  mogli su gosti bolje proći, no izostala je  završnica.

Domaći nogometaši izuzev pogotka, imali su još dvije grede i nekoliko izrazitih prilika, ali realizacija nije bila na visini.

Gosti su jednom opasno zaprijetili iz prekida, ali domaći vratar otklonio je opasnost.

DRAGA - CRES 0:0 (0:0)

Igralište Slatina. Gledatelja 100.

Sudac: Marino Šabanović (Matulji)

Žuti kartoni: Krnjatić (Draga), Guerieri, Perčić (Cres)

Crveni karton: Perčić (76 - drugi žuti)

DRAGA: Ramović, T. Sinožić (82 F. Sinožić), Kudrić, Hlanuda (46 Đuga), Ferenčak, Tokić, Rukavina (46 Krnjatić), Šerifi, Janjetić (60 Turak), Frolja, Topić

CRES: Zmajla, Mikičić (84 Vucić), Guerieri, Ilić, Kovačić, Polegubić, Lapov, Paravić, Pavin, Abram, Perčić

Derbi na Slatini završio je bez pobjednika i golova, a obostrano borbena i sportska igra samo je na trenutke postajala nervozna čemu je bitno pridonio glavni sudac dvjema kardinalnim odlukama. Zahvaljujući sportskom ponašanju svih igrača ova naoko mirna utakmica privedenaje kraju bez ekscesnih scena na terenu.

Već u 11. minuti gostujući igrač Abram iz slobodnog udarca iskosa s 18 metara dobrim i preciznim udarcem pogodio je gredu nakon što je lopta na svom putu okrznula jednog od igrača. Prva sporna odluka suca dogodila se u 33. minuti kada je loptu unutar šesnaesterca primio Frolja, a branič gostiju Guerieri oborio ga na travnjak. Glavni sudac Šabanović rezolutno je, uz negodovanje gostiju, pokazao na najstrožu kaznu.

Neposredno pred samo izvođenje kazne na intervenciju svog pomoćnika Melnjaka glavni sudac promijenio je svoju odluku i dosudio zaleđe! To je izazvalo burno negodovanje gledateljstva i domaćih igrača koje se nije stišalo do poluvremena.

U 38. minuti na dodavanje Topića pred golom u presudnom trenutku spetljao se Tokić. Do kraja poluvremena treba istaknuti 41. minutu kada se Abram vješto oslobodio svog čuvara T. Sinožića i dobro tukao, ali je dobar udarac uspješno neutralizirao vratar Ramović.

Početak drugog dijela utakmice otvorio je Abram dobrim prolaskom po lijevoj strani i udarcem koji je zamalo prošao kraj domaćih vratiju. Vrlo zrele prigode propustili su domaćini u 69. i 70. minuti. Najprije je Topić dobro pred golom našao Kudrića čiji udarac uspješno završava u bloku gostujuće obrane da bi zatim Đuga s ruba kaznenog prostora dobro zagrijao dlanove Zmajle.

Hitronogi Abram u 73. minuti na lijevoj strani šesnaesterca malom se minijaturom vješto oslobodio najprije T. Sinožića, a zatim Turka da bi na kraju njegov oštar udarac Ramović skrenuo u korner. Iako brojčano oslabljeni bez Perčića, gosti u 88. minuti stvorili povoljnu prigodu. Hrabrim padom Turak glavom vraća loptu unutar šesnaesterca svom vrataru koji na nju kasni pa rukom obuhvaća Lapova koji iako pod prekršajem šalje loptu u gol. Sudac na iznenađenje svih poništava pogodak i dosuđuje prekršaj gostiju što izaziva novu 'buru' nezadovoljstva gostiju. Utakmica je završava uz očekivano dosta rasprave u gledateljstvu i na travnjaku.

BORAC - MUNE 3:2 (2:1)

Igralište Borca. Gledatelja 100.

Sudac: Hrvoje Perkov (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Šneler (12) 1:1 Dukađin (22) 2:1 Nađ (30) 2:2 Dramac (70) 3:2 Sedlić (83)

Žuti kartoni: Grbac, Stefanović (Borac), Grbac, Švrljuga, Dramac (Mune)

BORAC: Salkić, Marković (39 Vidić), Mohorić, Zaharija, Spajić, Slavujević, Grbac, Klanac (74 Stefanović), Nađ, Sedlić (84 Žeželić), Dukađin (89 Ristić)

MUNE: Radman, Stanić, Cetina (60 Posarić), Dramac, Pešut, Švrljuga (64 Ivančević), Grbac, Dukić, Klić, Šneler, Kalinić (46 Šokčić)

Bodovi su ostali u Bakru, Mune su upisale novi neuspjeh na gostovanju. Iako ih je Karlo Šneler ranim golom doveo u vodstvo, njihovo je slavlje trajalo svega deset minuta do izjednačenja Dukađina. Gosti su sustigli vodstvo Borca, koje se dogodilo nakon pola sata igre kada pogađa Nađ za 2:1. Dramac je izjednačio dvadeset minuta prije kraja, no konačnu pobjedu Borcu donosi Sedlić u 83. minuti utakmice.