PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Lošinj nanio prvi poraz Rječini

Nedjelja, 14. listopada 2012. 17:57 Napisao/la  SC

Rječina - Lošinj 1:3.  Josip Jerneić hat-trickom odveo je Lošinj do prvog mjesta

RJEČINA - LOŠINJ 1:3

Utakmica 7. kola Prve županijske lige: Rječina - Lošinj 1:3 (0:1). Igralište Rječine. Sudac: Đani Mihočka (Opatija).

Strijelci: 0:1 Jerneić (3'), 0:2 Jerneić (48'), 0:3 Jerneić (80'), 1:3 Čaval (88').

Žuti kartoni: Zurak (Rječina), Mataija, Viskić, Vunduk (Lošinj)

RJEČINA: Fugošić, Broznić (od 43' Volf), Marohnić, Kaica (od 62' I. Marohnić), Barčić (od 89' Kaurin), Praprotnik, D. Mikulić, J. Mikulić (od 46' Mavrinac), Čaval,  Pinušić, Zurak (od 82' Imeraj).

LOŠINJ: Vidas, Spači, Pilčić (od 83' Zubović), Mataija, Viskić, Vunduk, Mravac, Martuslović (od 67' Matešić), Jerneić, Babić, Kezić (od 89' Vunić).

Nogometaši Rječine doživjeli su prvi poraz sezone u sedmom kolu, uzdignutih ruku Dražice je napustio Lošinj koji je ovim slavljem skočio na prvo mjesto ljestvice. Bio je to ogled prvo i drugoplasirane ekipe, a gosti su se na kraju pokazali kvalitetnijim i konkretnijim suparnikom.

Rezultati
Sedmo kolo: OŠK Omišalj - Lovran 3:0, Goranin - Lučki radnik 0:2, Klana - Rab 2:1, Rječina - Lošinj 1:3, Draga - Omladinac 2:0, Mune – Cres 0:4, Borac - Zamet 4:0.

Lošinj je poveo već u trećoj minuti. Babić je ubacio i pronašao Jernerića koji je glavom pospremio loptu u mrežu - 0:1. Gosti su prednost udvostručili na otvaranju drugog poluvremena. Na jednu dugu loptu Barčić nije dobro reagirao i Jerneić je uspio poslati loptu u gol - 0:2.

Konačna potvrda pobjede Lošinja stigla je u 80. minuti. Babić je pronašao Jerneića koji je zaobišao Fugošića i potvrdio sjajno popodne trećim pogotkom - 0:3. Rječina je do kraja uspjela smanjiti, Dino Mikulić je dugom loptom pronašao Čavala koji je ublažio poraz domaćina.

MUNE - CRES 0:4

Utakmica 7. kola: Mune - Cres 0:4 (0:1). Igralište Crikvenica Draga. Sudac: Milorad Mihić (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Dukić (41'-11m), 0:2 Popović (53'), 0:3 Herak (61'), 0:4 Morić (80').

MUNE: Ružić, Beni, Dramac, Perčić, Doričić, Ujčić (od 57' Stanić), Ružić (od 46' Vukelić), Dubrović (od 53' Žigman), Ivančević (od 81' Sušanj), Šokčić, Kovčalija.

CRES: Zmajla, Kalčić, Ilijić, Klanjac, Pavin, Dukić, Popović (od 78' Morić), Vulin, Kovačić, Bojčić, Herak (od 66' Perčić).

Ni u sedmom kolu ekipa Muna nije uspjela ostvariti prvu pobjedu ove sezone. U utakmici koja je protekla u fer i korektnoj igri, ekipa Cresa predstavila se kao prejaki suparnik koji je iskoristio iskustvo svojih igrača da uknjiži nova tri boda. Svoju prvu priliku za vodstvo gosti nisu iskoristili u 38 minuti nakon što je udarac Dukića s bijele točke obranio domaći golman Ružić. Kod drugog dosuđenog jedanaesterca u 41. minuti Dukić je bio siguran realizator. Nakon pogotka Popovića u 53. minuti, igra domaćina se raspala i stekao se dojam da jedva čekaju kraj utakmice. U 61. minuti u listu strijelaca upisao se i Herak, a točku na „i“ stavio je u 80 minuti Morić. (I. G.)

GORANIN - LUČKI RADNIK 0:2

Utakmica 7. kola: Goranin - Lučki radnik 0:2. Gradski stadion. Sudac: Robi Stojaković (Lovran).

Strijelci: 0:1 Capjak (16'), 0:2 Polan (67').

Žuti kartoni: Šimunović (Goranin).

GORANIN: Raković, Vukobratović, Kolenc, Kovač, Štimac (od 67' Lalić), Šimunović, Kesić (od 79' Turk), A. Oršolić (od 79' Nikola), Lalić, Randelj (od 73' Rački), Jakovac (od 46' G. Oršolić).

LUČKI RADNIK: Čituljski, Capjak, Paljokaj (od 86' Marić), Josipović, Cvijanović, Polan (od 82' Radočaj), Mihalović, Svetec (od 73' Bartolčić), Bobanović (od 60' Mikić), Kuzmanović, Žitković (od 69' Šarlija). (M. T.)

20120415192056-7c3a237dDarko Capjak (Lučki radnik)/Foto Sandro Donda