Prva županijska liga: Nogometaši Lokomotive i Cresa zadržali stopostotan učinak

Nedjelja, 14. rujna 2014. 20:28 Napisao/la  SC

Rezultati 2. kola: Goranin - Lokomotiva 0:1, Draga - Rječina 2:2, Cres - Mune 3:1, OŠK Omišalj - Kraljevica 3:1, Klana - Borac 1:1, Zamet - Lovran 0:0, Orijent 1919 - Rab 5:0

Prva županijska liga, 2. kolo

KLANA – BORAC 1:1

Stadion Grašćina. Gledatelja: 200. Sudac: Branko Vučinić (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Đukadin (23'), 1:1 Simčić (86').

Žuti kartoni: Sanković, Božić, Corallini (Klana), Vidaković, Zaharija, Đukadin, Spajić (Borac).

KLANA : Božić 6, Klobučar 6, Sanković 6, Simčić 7, Vrsaljko 6, J. Laginja 6,5 (od 85' Stojak -), Iskra 6, Bradašević 6 (od 55' Raspor -), Ujčič 6 (od 71' Jerbić -), Corallini 6,5, Gržinčić 6 (od 46' I. Laginja 6).

BORAC: Radman 6, Mohorić 6, Zaharija 6, Spajić 6, Vidaković 6,5, Slavujević 6 (od 85' Grbac -), Marković 6 (od 78' Vidić -), Radišković 6,5, Nađ 6, Klanac 6,5, Đukadin 6 (od 90' Žeželić -).

U 24. minuti Radišković je, s desnog boka, nabacio loptu pred vrata, Đukadin je izbliza skrenuo loptu u bliži, lijevi kut nemoćnog Božića - 0:1. Devet minuta kasnije nabačena lopta u kazneni prostor Klanjaca bila je previsoka za gostujućeg napadača Nađa, koji je u susretu s istrčalim vratarom Božićem inscenirao pad, a sudac Vučinić dosudio je najstrožu kaznu!

Radišković je s bijele točke pucao nisko, Božić je nogom odbio loptu i spasio gol. Taj ključni trenutak utakmice mogao je gostima donijeti pobjedu... U 53. minuti poništen je gol Josipa Laginje zbog zaleđa, prethodno je Radman teškom mukom šakama odbio neugodni udarac Ujčiča. Neujednačeni sudački kriterij i prečesti prekidi igre unijeli su obostranu nervozu, prijeteći i mogućim prekidom (izrečeno je čak sedam javnih opomena).

Na kraju, Klanjci su, četiri minute prije posljednjeg sučevog zvižduka izravnali omjer. Sjajni udarac Dina Simčića sa dvadesetpet metara odsjeo je u desnim rašljama, 1:1. U posljednjim sekundama Simčić je, sa ruba kaznenog prostora, zamalo prebacio vrata, izazvavši uzdah na tribinama. (Oskar Valenčić)

GORANIN - LOKOMOTIVA 0:1

Gradski stadion. Gledatelja: 300. Sudac: Milorad Mihić (Rijeka).

Strijelac: 0:1 B. Perković (61').

Žuti kartoni: Barišić, G. Oršolić, Šimunović (Goranin), Daidžić, Šolaja, B. Perković, Popović (Lokomotiva).

GORANIN: Malnar, Colnar (od 87' Polić), Barišić, Jerković, G. Oršolić, Brelih, Šimunović (od 64' Rački), Majnarić (od 46' A. Lalić ), M. Lalić, Jakovac (od 85' Beđeti), A. Oršolić.

LOKOMOTIVA: M. Perković, Pribanić (od 46' Popović), Daidžić, Šolaja, Crnovršanin, Kovačić, Bonicioli (od 87' Jurišić), B. Perković, Jovanović (od 77' Halilović), Hamidović (od 46' Lacković), Begić (od 69' Gundić ).

Nogometaši Lokomotive slavili su na gostovanju protiv Goranina, a ključan trenutak dogodio se u 61. minuti. Bojan Perković je ubacio loptu u kazneni prostor, a ona se odbila pored vratara i braniča Goranina, te završila u mreži - 0:1.

DRAGA  - RJEČINA 2:2

Igralište Slatina. Gledatelja: 50.  Sudac: Alen Bošnjak (Kastav).

Strijelci: 1:0 Rukavina (21'), 2:0 Žiković (56'), 2:1 Imeraj  (69'), 2:2 Klić (88'-11m).

Žuti kartoni  Švrljuga, Barčić (Rječina), T. Sinožić, Orlović (Draga).

DRAGA: Bradičić, T. Sinožić (od 46' Kovačević), Žiković, Orlović (od 83' F. Sinožić), Tokić, Ferenčak, Šerifi, Rubinić (od 61' Turak), Frolja (od 46' Topić), Adler, Rukavina (od 46' Saleš).

RJEČINA: Forgić, Maršanić, Marinović (od 65' Jerić), Barčić, Kocijan, Švrljuga, Antolović, Balić (od 74' Kajić), Bura (od 46' Štanfel), Klić, Imeraj.

Nogometaši Drage i Rječine podijelili su bodove u zanimljivom ogledu u kojem su gledatelji mogli vidjeti četiri gola. Domaćin je poveo golovima Rukavine i Živkovića, ali gosti se nisu predavali. Rječina se vratila u 69. minuti, Imeraj je pogodio s ruba kaznenog prostora. Rječina je u 80. minuti izborila penal, ali Bradičić je obranio pokušaj Klića.

Ipak, Rječina je novi penal izborila u 88. minuti i ovoga puta Klić je bio siguran za 2:2.

CRES - MUNE 3:1

Igralište Dari. Gledatelja: 80. Sudac: Musulin (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Zubović (20'), 1:1 Šneler (60'-11 m), 2:1 Perčić (64'), 3:1 Abram (79').

Crveni karton: Vunduk (58').

CRES: Zmajla, Filipas (od 46' Kalčić), Salković (od 44' Vulin, od 90' Marelja), Matovina, Kovčalija, Polegubić, Vunduk, Abram, Sedlić, Zubović, Perčić.

MUNE: Muminović, Beni, Grbac, Dubrović, Jugović, Stanić, Kalinić, Šneler, Bobanović, Dramac, Dukić.

Nogometaši Cresa pobijedili su Mune i upisali drugu pobjedu u sezoni. Zubović je doveo domaćina u vodstvo poslavši loptu u rašlje -1:0. Gosti su se vratili nakon što je Vunduk zaradio crveni karton srušivši Dukića, dojučerašnjeg igrača Cresa, u kaznenom prostoru. Šneler je zabio za 1:1 i Mune su u posljednjih pola sata ušli s igračem više. Ipak, domaćin se nije predao i Perčić i Abram su zabili za konačnih 3:1.

OŠK OMIŠALJ - KRALJEVICA 3:1

Igralište Pušća. Sudac: Danijel Klarić (Ratulje).

Strijelci: 1:0 Zupčić (16'), 1:1 Švrljuga (25'), 2:1 Šare (45'), 3:1 Zupčić (85').

Žuti kartoni: Hadžiomerović (OŠK Omišalj), Burić, Devčić, Marušić (Kraljevica).

Crveni karton: Rubinić (70'-drugi žuti).

OŠK OMIŠALJ: Jedrlinić, Mašić, Cerić, Šare (od 83' Žuvić), Dajdžić, Prpić, Kurolt (od 90' Veljačić), Toić (od 77' Vortić), Hadžiomerović (od 90' Prpić), Vičević (od 54' Turčić), Zupčić.

KRALJEVICA: Bilen, Perišić, Šupraha (od 46' Strukan), Šegota, Marušić, Rubinić, Leoni (od 46' Franko), Burić, Mijolović, Devčić, Švrljuga.

ZAMET  - LOVRAN 0:0

Stadion Robert Komen. Gledatelja: 100. Sudac: Hrvoje Perkov (Rijeka). Pomoćnici: Capan i Mavrinac (Rijeka). Žuti kartoni: Rupčić, Bitanga, Ilić, Vrsaljko (Zamet), Konić, Srok, T. Periša (Lovran).

ZAMET: Pejnović, Paljokaj, Rupčić, Cvijanović, Belušić, Bitanga, Mahmut (od 72' Polan), Tursunović (od 85' Krunić), Vrsaljko, Morožin, Šimunović (od 61' Ilić).

LOVRAN: R. Periša, Žiganto, T. Periša, Zgodić (od 90' Gazdek), Klindić, Klanjac, Tuljak (od 63' Jurić), Konić, Srok (od 58' Blagajčević), Kovačević, Zemanek (od 76' Janjetić).