PRVA ŽUPANIJSKA NL

Kraljevica deklasirala Lokomotivu na Oštru

Nedjelja, 19. travnja 2015. 20:41 Napisao/la  SC

Rezultati 19. kola: Draga - Orijent 1919 1:1, Kraljevica - Lokomotiva 4:1, Cres - OŠK 1:0

Prva ŽNL - 19. kolo

DRAGA - ORIJENT 1919 1:1

Igralište Slatina. Gledatelja 150

Sudac: Milorad Mihić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Frolja (2-11m) 1:1 Mikulić (11)

Žuti kartoni: Frolja, Orlović (Draga), Leskur, Barišić, Čubelić (Orijent)

DRAGA: Ramović, T. Sinožić (67 Kudrić), Žiković, Ferenčak, Tokić, Orlović (87 Turak), Rukavina (66 Janjetić), Šerifi (80 F. Sinožić), Topić (88 Hlanuda), Frolja, Krnjatić

ORIJENT 1919: Čučić, Brkljača, Leskur, Nemetz, Inić, Smolić-Ročak, Čubelić (60 Živulić), Barišić (81 Basara), Mikulić (86 S. Babić), Juničić (60 I. Babić), Buršić (46 Kuši)

Lider prvenstva nije uspio kapitalizirati terensku dominaciju pa se na Krimeju izabranici Denisa Lopca moraju vratiti tek s bodom. Već u drugoj minuti Frolja je realizirao kazneni udarac, Mikulić je izjednačio devet minuta kasnije.

Domaća se momčad u nastavku susreta teško nosila s pritiskom gostiju kojima je falio tek zadnji pas i nešto kvalitetnija završnica pojedinih akcija.

Pokušao je trener Lopac u nastavku zamjenama usmjeriti ritam utakmice na stranu svoje momčadi, no Draga i Orijent podjelili su bodove na Slatini.

CRES - OŠK 1:0

Igralište Dari Gledatelja 100

Sudac: Nenad Pjevac (Delnice)

Strijelac: 1:0 Polegubić (80)

Žuti kartoni: Lapov (Cres), Kurolt, Toić (OŠK)

CRES: Zmajla, Mikičić, Guerieri, Ilić, Kovačić, Polegubić, Vunduk, Lapov (od 67. Sepčić), Paravić, Pavin, Abram

OŠK: Jedrlinić, Mašić, Žuvić, Cerić, Toić, M. Prpić, Škoda, Turčić, Marić (od 52. Lukšić), Dajdžić, Kurolt. Trener: T. Veljačić

Sastav Cresa pobijedio je zahtjevne suparnike iz Omišlja, koji su dvaput pogađali vratnice. Imao je i Cres prigode, osobito preko Abrama, no pogodak je pao u samoj završnici, kada je s 35 metara u gornje desne rašlje opalio je Mate Polegubić.

Zanimljiva je bila reakcija trenera gostiju Veljačića, koji je rezignirano zbog primljenog pogotka otišao s klupe. (B. Purić)

MUNE - ZAMET 1:2

Igralište Crikvena draga. Gledatelja 100.

Sudac:Ivan Capan (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Šneler (29) 1:1 Božičević (70) 1:2 Božičević (90)

Žuti kartoni: Stanić (Mune) Vrančić (Zamet)

Crveni kartoni: Pavlečić (28 - preoštar start), Grbac (47 - nesportsko ponašanje)

MUNE Radman, Stanić (83 Posarić), Cetina, Grbac, Pešut, Dubrović, Švrljuga (59 Beni), Dukić (46 Žunić), Ivančević (67 Klić), Šneler, Kalinić (46 Šokčić)

ZAMET: Pejnović, Pavlečić, Belušić, Josipović, Barkić, Cvijanović, Vrsaljko, Božičević, Šimunović, Tursunović (46 Vidakušić), Vrančić

Dvije su nespretne reakcije domaćih braniča u nastavku utakmice kaznili gosti i odnijeli bodove iz Velih Muna drugim pogotkom Božičevića u 90. minuti.

Nakon utakmice i novog negativnog rezultata Sandro Klić podnio je ostavku na mjesto trenera, o kojoj će se konačna odluka u upravi Muna donijeti u utorak.

Klić će i dalje ostati igrač Muna i nakon nove loše predstave koja će u krajnjoj liniji iskompromitirati sve ono dobro učinjeno u prvom dijelu sezone.

KRALJEVICA - LOKOMOTIVA 4:1

Igralište Oštro. Gledatelja 150.

Sudac: Robi Stojaković (Lovran)

Strijelci: 1:0 Devčić (18), 2:0 Burić (22), 2:1 Pašuld (50), 3:1 Brkljača (71), 4:1 Brkljača (78).

Žuti kartoni: Burić (Kraljevica), Fumić, Perković (Lokomotiva).

KRALJEVICA: Bilen, Šegota (68 Maretić), Perišić, Pleše, Marušić, Rubinić (68 Trope), Franko, Burić, Mijolović (58 Štulić), Devčić, Brkljača (81 Leoni)

LOKOMOTIVA: Perković, Šolaja, Karneluti (46 Hamidović), Fumić, Crnovršanin, Bonicioli (70 Pribanić), Bašić (58 Perković), Popović (86 Pribanić), Pašuld, M. Smolčić, Tokić (84 Alinčić).

Lijepo vrijeme, atraktivan i visoko rangirani gost, a prije svega dobre igre Kraljevice, koja ovo proljeće još nezna za poraz, dobro su popunile Oštro. Preko 150 gledatelja uživalo je u prezentaciji i visokoj pobjedi svojih nogometaša, do koje ipak nisu došli lagano.

Poveo je u relativno ranoj fazi utakmice domaćin golom Devčića, koji se 18. minti sjurio sam prema golu, pa je domaće vodstvo skoro u cijelosti u njegovoj režiji - 1:0.

Samo četiri minute kasnije slobodan udarac za Kraljevicu izveo je Burić, precizno i neobranjivo u sam gornji desni kut nemoćnog Perkovića – 2:0.

Mogla je biti i veća razlika...
- Zaslužili smo pobjedu, ušli smo na pravi način u utakmicu, a to sam i tražio od svojih igrača. Lokomotiva je krenula lagano što im se osvetilo, mi smo zaista bili opasni po njih, razlika je na kraju mogla biti i veća za nas, rekao je trener Kraljevice Neven Strukan.

Nakon šokantnog i brzog vodstva Kraljevice, gosti se dižu, ali osim nekoliko dobrih obrana Bilena i velikog broja gostujućih udaraca iz ugla (omjer 1:10) na odmor se odlazi sa vodstvom, koje je postignuto već u 23. minuti utakmice.

U nastavku gosti kreću odlučno sa željom da što prije izjednače rezultat. Sjajan udarac Pašulda već u 50. minuti odsjeda u gornjem desnom uglu dobrog Bilena - 2:1.

Žestina napada Lokomotive se povećava, gosti počinju sa izmjenama tražiti dodatno povećanje siline napada. Kraljevica vrlo teško više prelazi na protivničku polovinu terena. Posebno je veliki pritisak u razdoblju od 55. do 70. minute.

Brzi igrači Kraljevica (Mijolović, Devčić, Brkljača) budno motre igru na centru i svaku presječenu loptu nastoje što brže prenijeti na stranu Lokomotive.

Završnica je u znaku Brkljače, koji je sa dva vrlo efektna pogotka favoriziranim gostima nadao visoki poraz. Najprije je probio desni bok, oslobodio se je pratnje, a snažni udarac koji je išao po sredini gola, pogodio je jednog od obrambenih igrača Lokomotive. Lopta je promijenila smjer i visinu i prevarila gostujućeg vratara - 3:1.

Sedam minuta kasnije postavlja se konačni rezultat u izvedbi Devčića, kao asistenta i neumoljivog realizatora Borisa Brkljače za konačnih 4:1. (S. Lončarić)

KLANA - LOVRAN 3:0

Igralište Grašćina. Gledatelja 200.

Sudac: Jasmin Musulin (Rijeka)

Strijelci: 1:0 J. Laginja (9) 2:0 Vrsaljko (11), 3:0 I. Laginja (67)

Žuti kartoni: Jerbić, Ćaćić, Klobučar (Klana), Periša, Habalija, Čavka (Lovran).

KLANA: Raspor, Ćaćić, Klobučar, I. Laginja, Vrsaljko, Jerbić, Corallini, Simčić, Bradašević (81 Krešić), J. Laginja (76 Ujčič ), Gržinčić (84 Štokom).

LOVRAN: Vukić, Čavka, Periša (56 Konić), Zgodić, Klindić, Klanjac, Habalija, Žiganto (73 Matak), Srok, (33 Tuliak), Kaligarić, Blagajčević (56 Starčić)

Odluka je pala u dvije minute! U devetoj Corallini je, nadirući prema vratima, srušen ispred lijevog ruba kaznenog prostora. J. Laginja je, iz "slobodnjaka", sa više od dvadeset metara, tukao snažno, po travi, lopta je zatresla mrežu uz vratnicu, 1:0. U jedanaestoj Simčić je, iz kuta igrališta, nabacio na suprotnu vratnicu, I. Laginja vratio loptu natrčalom liberu Vrsaljku, koji je punom nogom raspalio loptu pod prečku, 2:0. Točno polovicom nastavka, u 67 minuti Corallini se probio kroz obranu Lovranaca i, u srazu sa suparničkim braničima, lopta se odbila na noge Ivanu Laginji, koji se našao na čistini i nakon dva, tri koraka plasiranim udarcem u bliži, desni kut svladao istrčanog vratara Vukića, 3:0. (O. Valenčić)

RAB - BORAC 1:3