PRVA ŽUPANIJSKA NL

Lošinj pobjedom krenuo u obranu naslova

Nedjelja, 01. rujna 2013. 19:40 Napisao/la  SC

Utakmice 1. kola: Goranin - Rječina 1:0, Lošinj - Klana 6:1, Zamet - Mune 2:4, Draga - Lokomotiva 0:0

Prva županijska liga, 1. kolo

LUČKI RADNIK - BORAC 1:4

Stadion na Rujevici. Gledatelja: 200.

Sudac: Davor Bogičević. Pomoćnici: Dragišić i Capan (svi Rijeka).

Strijelci: 1:0 Cvijanović (13'), 1:1 Sedlić (36'), 1:2 Vrsaljko (60'), 1:3 Fetoshi (65'), 1:4 Imeraj (72'-11m). Žuti kartoni: Rakić, Cvijanović, Svetec, Mlinarić (Lučki radnik), Karlovčan, Zaharija (Borac).

LUČKI RADNIK: Sabljić, Mlinarić, Josipović (od 62' Urukalo), Mikić, Cvijanović, Rakić, Grujić, Svetec (od 77' Grgurić), Radočaj (od 46' Vučković), Polan (od 69' Stojković), Žitković (od 80' Blaškić).

BORAC: Nedić, Zaharija, Karlovčan, Spajić, T. Vrsaljko, J. Vrsaljko (od 87' I. Sedlić), Grbac (od 75' Paladin), M. Sedlić (od 89' Z. Sedlić), Mohorić (od 53' Fetoshi), Reiz, Imeraj.

Rezultati
Utakmice 1. kola, Prva županijska liga: Goranin - Rječina 1:0, Lošinj - Klana 6:1, Zamet - Mune 2:4, OŠK Omišalj - Rab neodig., Draga - Lokomotiva 0:0, Lučki radnik - Borac 1:4, Lovran - Cres 2:1.
Prva A županijska: Mrkopalj - Vihor 2:1, Polet - Kozala 0:2, Željezničar - Rikard Benčić 2:6, Risnjak - Turbina 5:3, Goranka - Snježnik 3:0, Vrbovsko - Kraljevica 0:3.

U derbiju kola na otvaranju prvenstva, nogometaši Borca svladali su na gostovanju Lučki radnik. Iako su i dokeri imali svoje prilike, Bakrani su bili precizniji za tri važna boda.

Domaćin je poveo u 13. minuti. Žitković je izveo korner, a Cvijanović je bio precizan za početno vodstvo. Ipak, gosti su uspjeli izjednačiti do poluvremena, Sedlić je iskoristio priliku i pogodio za - 1.1.

Dokeri su svoju priliku za pobjedu propustili na otvaranju drugog dijela. U razmaku od 51. do 57. minute domaćin je propustio nekoliko prilika, počevši od nespretnosti Mlinarića, dvije sjajne prilike Polana, te Žitkovića koji također iz čiste prilike nije matirao Nedića.

Sve je došlo na naplatu u 60. minuti, Tomislav Vrsaljko iskoristio je ubačaj i pogodio za 1:2. Dokeri su ostali bez daha u 65. minuti kada je Fetoshi pogodio za 1:3. Konačni rezultat postavio je Imeraj u 72. minuti realiziravši penal kojega je sam izborio nakon što ga je srušio Mikić.

DRAGA - LOKOMOTIVA 0:0

Igralište Slatina. Gledatelja: 100.

Sudac: Robi Stojaković (Lovran). Pomoćnici: Valenčić (Škalnica), Šajina (Jurdani).

Žuti kartoni: Orlović, Nuaj (Draga).

DRAGA: Ramović, Kudrić (od 51' Kovačević), Žiković, Turak, Orlović, Hepp (od 53' Ferenčak), Šaina (od 61' Nuaj), Rubinić, Kereš (od 80' Sinožić), Šerifi, Balaban.

LOKOMOTIVA: Knežević, Šolaja (od 55' Halilović), Oštrić, Crnovršanin, Mataija, Mijolović, Bonicioli, Smolčić (od od 70' Muška), Jovanović, Fumić, Perković (od 53' Imširović).

Utakmicama 1. kola počelo je natjecanje u Prvoj i Prvoj A županijskoj ligi. Lošinjani su u obranu naslova krenuli slavljem protiv Klane 6:1, dok je u derbiju prvog kola Borac na gostovanju kod Lučkog radnika slavio s 4:1.

U Prvoj A županijskog ligi Kraljevica je povratak odnosno ponovo osnivanje seniorskog pogona proslavila pobjedom kod Vrbovskog 0:3.