PRVA ŽUPANIJSKA NL

Lošinj i Lokomotiva prokockali bodove

Nedjelja, 04. svibnja 2014. 19:23 Napisao/la  SC

Utakmica 22. kola: Lošinj – Cres 0:0, Goranin – Borac 3:1, Klana – Lokomotiva 4:3

Prva županijska liga, 22. kolo

KLANA – LOKOMOTIVA 4:3 (2:1)

Stadion "Grašćina". Gledatelja: 150. Sudac: Luka Pajić. Pomoćnici: Milorad Mihić, Luka Šegota. Delegat: Duško Strigiotti (svi iz Rijeke).

Strijelci: 0:1 Jovanović (16'), 1:1 Iskra (21'), 2:1 Kovačić (40'), 3:1 Gržinčić (81'), 4:1 J. Laginja (82'), 4:2 Kelmendi (84'), 4:3 Tokić (90').

Žuti kartoni: Ćaćić, Simčić, Corallini, Lučić ("Klana"), Perković, Fumić ("Lokomotiva").

KLANA: Božić (Damjanović), Ćaćić (od 49' Gržinčić), Sanković, Klobučar, Simčić, Lučić, Iskra, Raspor (od 46' J. Laginja), Kovačić (od 76' Bradašević), I. Laginja (od 56' Jerbić), Corallini.

LOKOMOTIVA: Stipanov, Šolaja (od 46' Pribanić), Oštrić (od 79' Daidžić), Jovanović, Tokić, Muška, Bonicioli (od 76' Kelmendi), Smolčić, Fumić, Perković, Popović (od 85' Sušić ).

Rezultati
Prva A županijska liga, 22. kolo:
Rječina – Draga 1:0, OŠK Omišalj – Lučki radnik 4:1, Lošinj – Cres 0:0, Goranin – Borac 3:1, Klana – Lokomotiva 4:3, Mune – Rab 2:3,  Zamet - LOvran 3:2.
Prva A županijska, 21. kolo: Kraljevica – Gomirje 4:1,  Turbina – Kozala 2:1,  Snježnik – Vihor 3:0,  Vrbovsko – Mrkopalj 1:0,  Goranka – Polet 0:0,  Risnjak – Željezničar 1:0.

Vatromet na "Grašćini"! Klanjci su, nakon 0:1 načinili preokret do 4:1, malo se opustili pa je, na kraju, bilo tijesnih 4:3. Bilo je još prilika, uzbuđenja, a beskompromisnu borbu sudac Pajić sankcionirao je sa šest javnih opomena. Poveli su gosti: Jovanović je dobio dvoboj sa Klobučarom, prodro u kazneni prostor i prizemnim udarcem s desetak metara zdesna svladao vratara Božića, 0:1 u 16 minuti.

Klanjci su, pet minuta kasnije, uzvratili. Corallini je, iz "slobodnjaka" s više od dvadeset metara, tukao u živi zid, lopta se odbila do Iskre, koji je "iz prve" opalio pod prečku, 1:1. Pet minuta prije odmora Klanjci su izveli brzu akciju, Iskra je gurnuo loptu Kovačiću, koji je prizemnih udarcem sa desetak metara svladao Stipanova, 2:1. U nastavku gosti su pritiskali, sve do same završnice.  I onda se otvorilo, najprije Klanjcima. U 81. minuti domaći napadači izigrali su suparničku obranu, na kraju je Corallini gurnuo loptu Iskri, a Iskra Gržinčiću. Sedamnaestgodišnji kadet izbio je pred Stipanova i svladao ga prizemnim udarcem u suprotni, lijevi kut, 3:1. Minuti kasnije J. Laginja je, sa ruba kaznenog prostora, "bombom" pogodio mrežu pod prečkom, 4:1.

Lider je bio na koljenima! Iskoristivši pravo zamjene svih pet igrača klanjski trener Rubčić pružio je priliku gostima: u 84 minuti Kelmendi je izbliza gurnuo u mrežu loptu, koja je ispala iz ruku vrataru Božiću, 4:2. U posljednjim sekundama Tokić je, iz "slobodnjaka" sa više od dvadeset metara skinuo paučinu u lijevim rašljama pričuvnog vratara Damjanovića 4:3. (Oskar Valenčić)

LOŠINJ - CRES 0:0

Igralište Čikat. Gledatelja: 100. Sudac: Vučetić (Kostrena).

Crveni karton: Mikičić (63).

LOŠINJ: Chinchella, Spaći, Pilčić, Smojver, Viskić, Gršković, M. Nastić (od 63. Krnić), Kauzlarić, Martuslović, Jerneić, Babić.

CRES: Zmajla, Kalčić, Klanjac, Mikičić, Dukić, Kovčalija, Malić (od 63. Perčić), Kovačić, Tokić, Zubović (od 74. Vunduk), Kos (od 56. Marković).

Nogometaši Lošinja vratili su se na prvo mjesto Prve županijske lige zahvaljujući remiju protiv Cresa odnosno porazu Lokomotive protiv Klane. U konačnici domaćin je u ovoj utakmici izgubio dva boda budući da je propustio realizirati niz izglednih prilika.

Lošinj idući ispit ima već u utorak kada u zaostaloj utakmici gostuje u Lovranu.

RJEČINA - DRAGA 1:0

Igralište Rječine. Gledatelja: 150. Sudac: Davor Tadić (Rijeka). Pomoćnici: Kezić (Bakar) i Drašković (Rijeka).

Strijelac: 1:0 Linić (49').

Žuti kartoni: Švrljuga, Kovačić, Valić (Rječina), Krnjatić, Frolja (Draga).

RJEČINA: Forgić, Švrljuga, Linić, Barčić, Kovačić, Kocijan, Velkovski, Antolović, Klić (od 90' Kaurin), Valić (od 71' Matejčić), Bura.

DRAGA:  Bradičić, Žiković, Krnjatić, Orlović (od 56' Zurak), Hasičić, Ferenčak, S. Šerifi, Blagajčević (od 56' Mrvčić), Kereš (od 68' Đuga), Adler (od 64' Dž. Šerifi), Frolja.

Nogometaši Rječine pobijedili su Dragu u derbiju gornjeg doma ljestvice 22. kola. Bod vrijedan tri boda, ali i trećeg mjesta na prvenstvenoj ljestvici postigao je Linić u 49. minuti.

OŠK OMIŠALJ - LUČKI RADNIK 4:1

Igralište Pušća. Sudac: Paolo Jakovašić (Opatija). Pomoćnici: Tićak i Mehinović (oba Rijeka).

Strijelci: 1:0 Kurolt (30'), 2:0 Toić (33'), 3:0 Škoda (38'), 3:1 Radočaj (76'), 4:1 Mašić (90'-11m).

Žuti kartoni: Cerić, Veljačić (OŠK Omišalj), Mlinarić, Bečirević, Žitković, Radočaj, Radman (Lučki radnik).

Crveni kartoni: Aliničić (Lučki radnik, drugi žuti, 90'), Kljaić (Lučki radnik, udaranje suprničkog igrača 90').

OŠK OMIŠALJ: Grlj, Mašić, Cerić, Šoda, Dajdžić, Žuvić, Kurolt, Toić, Veljačić, Turčić, Kosić.

LUČKI RADNIK: Radman, Mlinarić, Paljokaj, Josipović (od 16' Marić), Kljaić, Cvijanović (od 71' Grabovac), Stojković (od 46' Radočaj), Polan, Žitković, Alinčić, Bečirević (od 71' Eraković).

Nogometaši OŠK Omišlja pobijedili su Lučki radnik u utakmici u kojoj su gosti zaradili pet žutih i dva crvena kartona u završnici utakmice.

ZAMET - LOVRAN 3:2

Stadion Podmurvice. Sudac: Zoran Martinović (Kastav). Pomoćnici: Čomić i Drašković (obojica Rijeka).

Strijelci: 1:0 Buza Vidas (4'), 1:1 Abram (14'), 2:1 Zemanek (33'), 3:1 Buza Vidas (58'), 3:2 D. Mrđenović (59').

Žuti kartoni: Krunić (Zamet), M. Mrđenović, Jurić, Čavka (Lovran).

ZAMET: Pejnović, Latinčić, Rupčić, Piljić, Gržinić, Bitanga, Brnić (od 46' Ilić), Vidakušić (od 65' Morožin), Krunić, Buza Vidas, Zemanek.

LOVRAN:  Vukić, Hlanuda, Čavka, Zgodić, Gazdek (od 53' M. Mrđenović), Marinčić (od 63' Rupčić), Abram, D. Mrđenović, Janjetić (od 46' Margetić), Matovina, Jurić.

Nogometaši Zameta dočekali su svoj trenutak i ubilježili prvu pobjedu nakon 6. listopada 2013. godine. S druge strane Lovran je nastavio neslavan niz i osam utakmica ne zna za pobjedu

GORANIN - BORAC 3:1

Igralište u Delnicama. Gledatelja: 200. Sudac: Slobodan Vučković (Vrbovsko). Pomoćnici: Musulin (Rijeka) i Purić (Vrbovsko).
Strijelci: 1:0 Šimunović (29'), 1:1 Ilić (42'), 2:1 Brelih (67'), 3:1 Brelih (84'-11m).

Žuti kartoni: Kolenc, G. Oršolić, Matijašić, Brelih (Goranin), Nađ (Borac). Crveni karton: J. Vrsaljko (63'- drugi žuti).

GORANIN: Malnar, Beđeti (od 65' Colnar), Kolenc, G. Oršolić, Matijašić, Kovač (od 75' A. Oršolić), Jerković (od 87' A. Lalić), Šimunović, Tomljenović, M. Lalić, Brelih (od 86' Marković).

BORAC: Nedić, Karlovčan, J. Vrsaljko, Radišković, T. Vrsaljko (od 68' Grbac), Marković (od 87' Vukojević), Mohorić, Randelj, Nađ, Sedlić, Ilić.