PRVA ŽUPANIJSKA NL

Lokosi slavili protiv Rječine, Zametu prvu pobjedu

Nedjelja, 06. listopada 2013. 19:20 Napisao/la  SC

Prva županijska liga: Lošinj - Draga 4:1, Rječina - Lokomotiva 1:2, Zamet - OŠK Omišalj 2:1.

Prva županijska liga

LOŠINJ - DRAGA 4:1 (1:1)

Igralište Čikat. Gledatelja: 90. Sudac: Vladimir Merle (Rijeka). Pomoćnici: Šegota i Badjuk (oba Rijeka).

Strijelci: 1:0 Jergović (11'), 1:1 Adler (28' - 11 m), 2:1 Krajina (52'), 3:1 Marković (87'), 4:1 Jerneić (90').

Žuti kartoni: Spaći, Vunduk, Gršković, M. Vodanović (Lošinj), Ferenčak, Turak, Orlović (Draga).

Crveni karton: Ferenčak (58', drugi žuti).

LOŠINJ: Chinchella, Spaći, Pilčić, Jergović, Vunduk, Krajina, Gršković, M. Nastić (od 46' Marković), Martuslović (od 79' M. Vodanović), Kauzlarić, Padovan (od 46' Jerneić).

DRAGA: Ramović, Krnjatić (od 57' Blagajčević), Živković, Rukavina (od 57' Turak), Orlović, Ferenčak, Frolja, Rohrmann (od 52' Balaban), Kereš (od 78' Uzelac), Šerifi, Adler.

Rezultati
Prva županijska liga: Lošinj - Draga 4:1, Rječina - Lokomotiva 1:2, Rab - Borac 2:2, Mune - Cres 1:1, Klana - Lovran 2:3, Goranin - Lučki radnik 1:1, Zamet - OŠK Omišalj 2:1.
Prva A županijska liga: Kozala - Kraljevica 1:3, Rikard Benčić - Snježnik 5:1, Vihor - Vrbovsko 1:4, Gomirje - Goranka 0:1, Mrkopalj - Risnjak 0:3, Polet - Željezničar 2:1.

Nogometaši Lošinj nastavili su nizati pobjede, petu u nitu upisali su na domaćem terenu protiv uvijek neugodne Drage. Domaćin je poveo golom Jergovića nakon ubačaja iz kuta u 11. minuti. U 28. minuti gosti su izborili najstrožu kaznu, a precizan je bio Adler - 1:1.

Gosti su izdržali do 52. minute, Krajina je lijepim pogotkom vratio domaćinu prednost. Šest minuta kasnije Draga je ostala s igračem manje i Lošinj je do kraja još dva puta zatresao mrežu gostiju.

RJEČINA - LOKOMOTIVA 1:2 (0:0)

Gledatelja: 150. Sudac: Antun Lukić (Kastav). Pomoćnici: Vučetić, Čepić (oba Kostrena).

Strijelci: 0:1 Jovanović (78'), 1:1 Antolović (82'), 1:2 Halilović (85').

Žuti kartoni: Bura (Rječina), Smoličić, Mataja (Lokomotiva).

RJEČINA: T. Forgić, Pilčić, D. Forgić, Bacić, Švrljuga, Smojver, Jerić, Matejčić (od 61' Antolović),  Zurak (od 82' Volf), Velkovski, Bura.

LOKOMOTIVA: Knežević, Šolaja (od 72' Pribanić), Oštrić, Crnovršanin, Mataja, Mijolović (od 46'  Fumić), Bonicioli, Perković, Muškar (od 59' Jovanović), Popović (od 78' Imširović), Smolčić (od 46'  Halilović).

Nogometaši Lokomotive nastavili su niz neporaženosti na neugodnom gostovanju u Dražicama. Pet minuta prije kraja Halilović je pogotkom donio lokosima tri vrijedna boda.

GORANIN – LUČKI RADNIK 1: 1

Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Marko Linić (Lukeži). Pomoćnici: Matić (Rijeka) i Šajina (Jurdani)

Strijelci: 0:1 Vučković (49') 1:1 Šimunović (88')

Žuti katoni: Kovač, Šimunović, G. Oršolić (Goranin), Paljokaj,  Urukalo, Rakić, Cvijanović, Vučković, Mlinarić (Lučki radnik)

GORANIN: Malnar, Colnar(od 55' Kolenc), Kovač, Jerković, M.  Randelj, G, Oršolić, Šimunović, Brelih, D. Randelj(od 64' A. Oršolić),  Lalić Matijašić(od 82' Beđeti)

LUČKI RADNIK: Radman, Josipović, Paljokaj, Urukalo, Rakić, Cvijanović, Stojković, Vuković(od 65'Mlinarić) Vučković Polan (od 90'  Grgurić) Blaškić (od 87' Đenopoljac)

Nogometaši Goranina i Lučkog radnika podijelili su bodove. Goranin je dominirao u prvom dijelu, ali na odmor se otišlo s rezultatom 0:0. Gosti su poveli u 49. minuti. Jedan gostujući udarac odbio je domaći vratar, a Vučković je pogodio za 0:1.

Domaćin je do boda stigao u završnici utakmice. Šimunović je pogodio iz slobodnog udarca - 1:1.