Prva županijska liga: Lokomotiva pobijedila Borac, Jovanović i Halilović presudili

Nedjelja, 06. travnja 2014. 00:00 Napisao/la  SC

Rezultati  18. kola: Rab - Cres 1:0, Lošinj - OŠK Omišalj 1:1, Goranin - Draga 2:2,  Klana - Lučki radnik 0:1, Lokomotiva - Borac 3:2, Mune - LOvran 1:1, Rječina - Zamet 4:0.

Prva županijska liga

LOKOMOTIVA - BORAC 3:2

Omladinsko igralište. Gledatelja: 200. Sudac: Robert Stojaković (Lovran).

Strijelci: 1:0 Bonicioli (14'), 1:1 Vukojević (30'), 2:1 Jovanović (64'), 2:2 Ilić (73'), 3:2 Halilović (87').

Žuti kartoni: Perković, Jovanović, Šolaja, Crnovršanin, Fumić (Lokomotiva).

LOKOMOTIVA: Stipanov, Pribanić (od 79' Muška), Sušić, Šolaja, Fumić, Crnovršanin, Bonicioli (od 90' Baldo), M. Smolčić (od 82' Halilović), Jovanović, Perković, Popović (od 67' Kelemendi).

BORAC: Mustapić, Zaharija, J. Vrsaljko, Spajić, T. Vrsaljko, Radišković, Grbac  (od 78' Randelj), Sedlić, Reiz (od 82' Mohorić), Vukojević (od 64' Karlovčan – ), Ilić.

Prva županijka liga, 18. kolo: Rab - Cres 1:0, Lošinj - OŠK Omišalj 1:1, Goranin - Draga 2:2,  Klana - Lučki radnik 0:1, Lokomotiva - Borac 3:2, Mune - LOvran 1:1, Rječina - Zamet 4:0.

Nogometaši Lokomotive pobijedili su Borac i tako ostvarili šestu pobjedu u posljednjih sedam utakmica. Igrala se 87. minuta kada je Jovanović petom pronašao Halilovića koji je pogodio za 3:2.

Domaćin je poveo preko Boniciolija u 14. minuti, a gosti su uzvratili preko Vukojevića 16 minuta kasnije. Lokomotiva je povela u 64. minuti. Jovanovićev udarac izbio je Jurica Vrsaljko, ali pomoćni sudac pokazao je da lopta prošla gol liniju. Gosti su imali puno protesta na ovu odluku, ali gol je proznat.

Borac se uspio vratiti, Ilić je sjajno pogodio s ruba kaznenog prostora u 73. minuti - 2:2. Radišković je nekoliko minuta kasnije pogodio okvir vratiju, a lokosi u završnici stigl do tri boda.

Foto Niko Matejčić

MUNE - LOVRAN 1:1

Igralište Crikvena Draga. Sudac: Ivan Capan (Rijeka). Pomoćnici: Pajić (Rijeka) i Valenčić (Škalnica).

Strijelci: 1:0 Do. Ružić (59'), 1:1 Abram (86').

MUNE: Muminović (od 46' Da. Ružić), Beni, Kalinić (od 61' Fičor), Cetina (od 19' Kamenar), Grbac, Stanić, Šneler, Do. Ružić (od 64' Žigman), Paravić, Šokčić, Ćus.

LOVRAN: Vukić, Hlanuda (od 66' Matak), Čavka, Zgodić, Miculinić, Habalija, Rupčić (od 61' Marinčić), Konić, Mrđenović (od 75' Janjetić), Abram, Periša (od 83' Gazdek).

KLANA – LUČKI RADNIK 0:1

Igralište Grašćina. Gledatelja: 100. Sudac: Milorad Mihić (Rijeka) 6,5. Pomoćnici: Valentin Jakovac (Rijeka), Giuliano Kulaš (Mošćenička Draga). Delegat: Damir Keser (Soboli).

Strijelac: 0:1 Bećirević (70'). Žuti kartoni: Klobučar ("Klana"), Paljokaj, Mijić (Lučki radnik).

KLANA: Božić, Klobučar (od 90' Đudarić), Ćaćić, Jerbić (od 57' Ujčič), Simčić, Lučić, Kovačić (od 84' I. Laginja), J. Laginja (od 72' Bradašević), Knežević, G. Laginja (od 46' Raspor), Corallini.

LUČKI RADNIK: Radman, Paljokaj, Marić, Mlinarić, Kvaternik, Josipović, Mihalović, Radočaj (od 64' Bećirević, od 89' Žitković), Alinčić (od 85' Caro), Grgurić (od 76' Stojković), Mijić (od 88' Cvijanović).

Klanjci su potpuno podbacili! Podcijenivši autsajdera doživjeli su rezultatski fijasko i od pretendenta na vrh ljestvice, srozali se do sramotne razine, dovodeći u pitanje vlastiti teško stečeni ugled. Lučki radnik započeo je utakmicu s tri, a okončali sa šest kadeta, ograničivši se na čuvanje vratiju Borisa Radmana.

Umrtvili su igru, uz pomoć nepoduzetnih domaćina i čekali svoju priliku. Dočekali su je dvadeset minuta prije kraja: njihov jedini napadački izlet urodio je plodom kada je Bećirević prodro u kazneni prostor, slijeva, i sa desetak  metara naciljao sprotni, donji kut - 0:1. Klanjci su promašili tri prilike (Lučić čelom izbliza pokraj desene vratnice u 54.- oj, Knežević je uzdrmao prečku iz "slobodnjaka" sa 25 metara u 67.- oj, a Ćaćić, iz izravnog udarca sa lijevoga ruba kaznenog prostora, stvorio šansu svojim napadačima u 84. minuti). (O. Valenčić)

LOŠINJ - OŠK OMIŠALJ 1:1

Igralište Čikat. Gledatelja: 150. Sudac: Lukić (Kastav).

Strijelci: 1:0 Jerneić (68'), 1:1 Škoda (83').

LOŠINJ: Chinchella, Spaći, Pilčić, Jergović, Smojver, Gršković, Baljak (od 46' Kauzlarić), A. Mrvac, Martuslović (od 68' Viskić), Jerneić, Babić.

OŠK OMIŠALJ: Grlj, Mašić, D. Turčić, Dminić, Žuvić, Škoda, E. Veljačić (od 78' Plahinek), Softić, Šare, Dajdžić, B. Kurolt.

Nogometaši Lošinja nisu uspjeli slomiti OŠK Omišalj na domaćem travnjaku. Veliku dominaciju Lošinj je okrunio u 68. minuti kada je Jerneić iskoristio ubacivanje Pilčića. Gosti su uzvratili sedam minuta prije kraja. Škoda je s ruba kaznenog prostora zatresao mrežu.

RAB - CRES 1:0

Igralište Blato. Sudac: Petrović (Viškovo).

Strijelac: 1:0 Šotić (14').

RAB: Skoblar, Dumičić, Kaštelan (od 44' Debelić), T. Ivić, D. Beg, Trenčev, I. Beg (od 64' Peršić), B. Ivić, N. Buza-Vidas (od 90' Lekaj), Ivče (od 83' Subašić), Šotić (od 52' Tariba).

CRES: Zmajla, Kalčić, Mikičić (od 77' Marelja), Kovčalija, Dukić, Klanjac, Marković (od 74' Lapov), Kovačić, Malić, Zubović, Kos (od 55' Maršanić).