PRVA ŽUPANIJSKA NL

Lovranu lokalni derbi, Cres propustio uhvatiti Orijent

Nedjelja, 23. studenog 2014. 18:05 Napisao/la  SC

Rezultati 12. kola: Orijent - Zamet 1:1, Lokomotiva - OŠK  2:2,  Lovran - Draga 3:2, Klana - Cres 0:0

Prva županijska liga, 12. kolo

LOVRAN - DRAGA 3:2

Igralište Lokva. Gledatelja 250. Sudac: Milorad Mihić. Pomoćnici: Matić i Mehinović (svi Rijeka).

Strijelci: 0:1 Rukavina (12'), 1:1 Žgomba (13'), 1:2 Kereš (27'), 2:2 Žgomba (37'), 3:2 Konić (50').

Žuti kartoni: Šerifi, T. Sinožić (Draga), Žgomba, Konić (Lovran).

LOVRAN:  Vukić, Čavka, Periša (od 89' Tuljak), Zgodić, Klindić, Klanjac, Žgomba, Konić (od 90' Rupčić), Starčić (od 78' Brnečić), Habalija, Srok (od 64' Žiganto).

DRAGA: Bradičić, T. Sinožić (od 78' Orlović), Nuaj (od 53' Žiković), Ferenčak, Tokić, Tkalčević, Šerifi (od 63' Saleš), Rubinić, Kereš, Frolja (od 88' F. Sinožić), Rukavina (od 80' Topić –).

Rezultati 12. kola: Orijent - Zamet 1:1, Lokomotiva - OŠK Omišalj 2:2, Rječina - Mune 3:1, Kraljevica - Rab 6:1, Lovran - Draga 3:2, Klana - Cres 0:0, Goranin - Borac (odgođeno zbog magle).
Prva A županijska liga: Kozala - Željezničar 3:0, Mrkopalj - Turbina 0:3, Vihor - Polet 6:0 (prekid u 40. minuti zbog nedovoljnog broja igrača Poleta), Gomirje - Snježnik 5:6, Vrbovsko - Risnjak 1:3, Omladinac  - Rikard Benčić 1:2.

Nogometaši Lovrana pobijedili su Dragu 3:2 u lokalnom derbiju koji je još jednom opravdao očekivanja. Domaćin je odnio tri boda iako je dvaput bio u zaostatku. U 50. minuti utakmice Konić je izveo slobodan udarac s 20-ak metara i preciznim udarcem matirao gostujućeg vratara za veliko slavlje.

Inače, gosti su poveli u 12. minuti. Šerifi je proigrao Rukavinu koji je matirao Vukića - 0:1. Domaćin je uzvratio u idućoj minuti kada je Žgomba nakon asistencije Čavke pogodio za 1:1. Gosti su ponovo poveli u 27. minuti. Zgodić nije dobro vratio loptu vrataru što je iskoristio Kereš - 1:2. Novo izjednačenje stiglo je u 37. minuti drugim pogoktom Žgombe s ruba kaznenog prostora.

_______________________________________________________________________________________

KLANA - CRES 0:0

Stadion Grašćina. Gledatelja: 150. Sudac: Davor Tadić (Rijeka) 6,5. Pomoćnici: Mario Kučan (Rijeka), Goran Šajina (Jurdani). Delegat: Milan Orlović (Rijeka). Žuti kartoni: Ćaćić, Simčić, Bradašević ("Klana", Sedlić, Kalčić, Vunduk, Abram ("Cres").

KLANA : Božić -, Ćaćić 6,5, Raspor 6,5 (od 54' Corallini 6,5), Simčić 6,5, Vrsaljko 6,6, J. Laginja 6,5 (od 67' Jerbić -), Iskra 7, Klobučar 6,5, Bradašević 6,5 (od 76' Krešić -), Gržinčić 6,5 (od 84' Teofilović -), Ujčič 6 (od 46' I. Laginja 6).

CRES: Zmajla -, Kalčić 6,5, Sedlić 6,5 (od 78' Lapov -), Filipas 6 (od 46' Mikičić 6,5), Sepčić 6 (od 70' Vulin -), Polegubić 6,5, Vunduk 6,5, Abram 6, Kovčalija 6,5, Kovačić 6, Perčić 6.

Posve je neobično kada jedna dobra igra bude okončana bez golova i, uz svega nekoliko izglednih prilika. Na sunčanoj "Grašćini" akteri su zadovoljili publiku, zakazali su tek strijelci... U korektnom nadmetanju sudac Tadić izrekao je sedam javnih opomena. Tri minute prije odmora ukazala se prva šansa na utakmici. J. Laginja nabacio je iz kuta igrališta, Simčić je čelom tukao pokraj lijeve vratice, uz uzdahe na tribinama. Nakon sat vremena igre Corallini je neoprezno izgubio loptu, Abram se našao na čistini. Međutim, njegov mlaki udarac završio je u narulju vratara Božića. Devet minuta prije kraja najbolji creski strijelac Vedran Perčić tukao je, iz "slobodnjaka" sa dvadeset metara, lopta je zamalo promašila cilj. (Oskar Valenčić)

RJEČINA  -  MUNE 3:1

Igralište Rječine. Gledatelja: 100. Sudac: Nenad Pjevac (Delnice). Pomoćnici: Čuljat (Krasica) i Bahun (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Dukić (24'), 1:1 Pinušić (27'), 2:1 Bura (41'), 3:1 Valić (82').

Žuti kartoni: Marčić (Rječina), Šneler, Grbac (Mune).

RJEČINA:  Forgić, Maršanić, Švrljuga, Marčić, Kovačić (od 72' Kajić), Kocijan, Velkovski, Mikulić (od 87' Pavletić), Pinušić, Štanfel (od 63' Valić), Bura (od 78' Sharbini).

MUNE: Čituljski, Beni, Pasarić, Bramac, Stanić, Šneler, Grbac, Dukić (od 87' Ivančević), Trivanović (od 56' Jugović), Šopčić (od 60' Kalinić) , Mlinarić (od 79' Dobrović).

Nogometaši Rječine dočekali su svoj trenutak i upisali tri boda. Izabranici Siniše Linića prekinuli su niz od pet utakmica bez pobjede i to protiv četvrtoplasiranih Muna koji su prekinuli niz od tri utakmice bez poraza.

KRALJEVICA - RAB 6:1

Igralište Oštro. Sudac: Marin Rožman. Pomoćnici: Musulin i Piršić (svi Rijeka).

Strijelci: 1:0 Štulić (20'), 2:0 Devčić (30'), 2:1 Šotić (32'), 3:1 Rubinić (43'), 4:1 Maretić (60'),

5:1 Devčić (75'), 6:1 Brkljača (81').

Žuti kartoni: Dumičić, Ivić, Šotić (Rab).

KRALJEVICA: Bilen (od 81' Vidak), Šegota, Perišić, Pleše (od 81' Stević), Marušić, Rubinić (od 66' Trope), Štulić, Burić, Franko (od 39' Maretić), Devčić, Mijolović (od 66' Brkljača).

RAB:  Grgurić, Dumičić, Kaštelan, Beg, Pahljina, Subašić, Lekaj (od 75' Skoblar), Ivić, Debelić, Ivče (od 46' Vulelija), Šotić.