Rječina - Lovran 0:1, domaćin ogorčen suđenjem

Nedjelja, 25. studenog 2012. 16:22 Napisao/la  SC

Igralište Rječine. Gledatelja: 50. Sudac: Ivan Jakovac (Mkropalj).

Strijelac: 0:1 Abram (89').

Žuti kartoni: Jerić, Pinušić, Brusić (Rječina), Elioni, Klindžić (Lovran).

RJEČINA: Forgić, Volf, Jerić, Kajica, Brusić, Bačić, Kuljanac, Valić, I. Marohnić, Pinušić,  Zurak (od 73' Imeraj).

LOVRAN: Bradičić, Matak, Elioni, Zgodić, Klinddžić, Periša, Čavka, Habalija, Konić (od 90' Marinčlić), Abram (od 90' Tominić), Rupčić (od 73' Jurić).

Nogometaši Lovrana nanijeli su četvrti poraz Rječini i ujedno ih preskočili na ljestvici. Jedini pogodak postigao je Andrej Abram u 89. minuti utakmice. Domaćin se nije mirio s porazom, je protestirao kod suca Ivana Jakovca jer nije dosudio penal u 70. minuti. Suci su morali biti ispraćeni s igrališta.

- Bio je čisti jedanesterac za nas, čak su i gosti rekli da je bio čisti penal. Sudac je bio na sedam metara od toga, to je bilo nemoguće da nije vidio. Ne znam tko to sve vodi i za koga se igrat nogomet. To je bilo oko 70. minute, na kraju smo dobili i gol, igračima je nakon svega pala koncentracija, rekao je Vladimir Jerić, trener Rječine.

- U potpunosti sam razočaran suđenjem. Za koga ti dečki treniraju cijeli tjedan i trude se 90 minuta, da bi sudac sudio kako se njemu sviđa. Tako nam ni na gostovanju u Klani ne sude čisto igranje rukom domaćeg igrača u kaznenom prostoru, a sada još i ovo, zaključio je  Jerić.

{jb_blackbox-right}Rezultati
Rezultati 13. kola: Rječina - Lovran  0:1 , Draga - Klana  2:1, Mune - Goranin  4:0, Borac - OŠK Omišalj  4:3, Cres - Rab  6:0, Omladinac - Lošinj 1:1, Zamet - Lučki radnik 1:2.{/jb_blackbox-right}

ZAMET  - LUČKI RADNIK 1:2

Stadion na Rujevici. Gledatelja 150. Sudac: Milorad Mihić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Žitković (44), 0:2 Cvijanović (60), 1:2 Špiranec (66)

Žuti kartoni: Bitanga, Petrović, Špiranec (Zamet), Polan, Svetec (Lučki radnik)

Crveni karton: Tufekčić (Lučki radnik - drugi žuti).

ZAMET:  Poropat, Šprem (50' Špiranec), Peraić (48' Majstorović), Bitanga, Latinčić, Belušić, Marković (50' Mijić), Petrović, Jukić (48' Krunić), Smolčić, Pribanić (85' Mahmut).

LUČKI RADNIK:  Čituljski, Capjak, Josipović (81' Paljokaj), Mikić, Cvijanović, Polan (89' Radočaj), Mihalović, Tufekčić, Žitković, Bobanović, Šarlija (35' Svetec).

OMLADINAC - LOŠINJ 1:1

Igralište Gmajna. Sudac: Slobodan Vučković (Vrbovosko)

Strijelci: 0:1 Krajina (49'-11m), 1:1 Radetić (85').

Žuti kartoni: Boban, Linić (Omladinac), Spači, Jerneić (Lošinj).

OMLADINAC: Mustapić, Jurković (od 46' Rajnović), Rupčić, Randelj, Boban, Švrljuga, Švast (od 55' Linić), Savić, Radetić, Tomljenović, Vucelić.

LOŠINJ: Vidas, Spaći, Marković, Matešić (od 46' Zubović), Viskić, Krajina, Mrvac, Martuslović, Jerneić, Babić, Kezić (od 85' Faflja).

MUNE - GORANIN 4:0

Igralište Crikvena Draga. Gledatelja: 50. Sudac: Jakovac (Rijeka)0

Strijelci: 1:0 Pecman (20'), 2:0 Pecman (60'), 3:0 D.Ružić (75' – 11m), 4:0 Kesić (90' – ag)

Žuti kartoni: Perčić, Pecman (Mune), Kovač (Goranin)

Crveni karton: Vidmar (Mune)

MUNE: Baržić (od 46' D.Ružić), Šokčić (od 57' Perčić), Dramac, Kovčalija, Doričić, Cetina, Lohinski (od 70' Dubrović), Beni, Ivančević (od 63' Stanić), Pecman (od 85' R.Ružić), Vidmar.

GORANIN: Raković, Beđeti (od 46' Kolenc), A.Oršolić, Turk, Kovač, G.Oršolić (od 46' Kesić), Šimunović (od 71' Nikola), Lalić, Jakovac, Randelj, Lalić (od 46' Štimac).

Utakmica između momčad s dna ljestvice odigrala se u sjeni suca Jakovca. Nezadovojlstvo sudačkom trojkom i njihovim poimanjem nogometa i nogometnih pravila nije krio niti jedan od 50-ak prisutnih gledatelja.

Momčad Muna od prvog je trenutka pokazala da je ne zanima ništa osim pobjede te da želi pobjeći sa začelja prvenstvene ljestvice. Do prvog pogotka domaćina gosti su pružili otpor, a u nastavku se igralo praktički na jedan gol. Publika je velikim pljeskom ispratila s terena dvostrukog stijelca Pecmana i novog igrača Muna mladog Lohinskog, kao i sve igrače nakon posljednjeg sučevog zvižduka. (I. G.)