Nedjelja, 26. listopada 2014. 22:27 Napisao/la  SC

Utakmice 8. kola: Klana - Kraljevica 1:0, Goranin - Rab 1:2, Borac - Draga 2:0

Stadion Grašćina. Gledatelja: 150. Sudac: Davor Tadić (Rijeka).

Strijelac: 1:0 J. Laginja (75').

Žuti kartoni: Božić, Raspor, Bradašević, Ujčič (Klana), Rubinić, Mijolović, Švrljuga, Franko (Kraljevica).

KLANA: Božić, Ćaćić, Raspor (od 82' T. Ujčič), Simčić, Vrsaljko, Iskra, Jerbić  (od 46' J. Laginja) Gržinčić (od 77' Bradašević), Corallini (od 65' I. Laginja), Ujčič (od 86' Stojak), Klobučar.

KRALJEVICA: Bilen, Šegota, Perišić, Stević, Marušić, Rubinić (od 67' Kosir -), Maretić (od 62' Franko -), Burić, Mijolović, Devčić, Švrljuga.

Klanjci su, nakon osvojenog samo jednog boda u posljednje četiri utakmice, prekinuli crni niz. Igra nije bila nezaboravna, naprotiv! Ali, pobjedi se ne gleda u zube...  Trenutak odluke: u sedamdesetpetoj minuti Iskra je, nadomak vrataru Bilenu, prekasno zamahnuo, Marušić je podmetnuo kopačku, odbivši loptu u korner. Nabačenu loptu Josipa Laginje, iz kuta igrališta, nehotice je čelom okrznuo Perišić, skrenuvši je u mrežu, u desnom gornjem kutu, 1:0.

Do tada suparnici su propustili po dvije prilike: Božić je u 32 minuti spasio vrata nakog udraca čelom izbliza Švrljuge, koji je u protunapadu, u 41 minuti, prizemnim udarcem sa petnaestak metara zdesna tukao uz lijevu vratnicu. U 45 pak minuti, Corallini je ukrao loptu, koja je iz ruku ispala vrataru Bilenu, vratio je natrčalom Iskri, čiji je snažni hitac Bilen odbio šakama. Dvije minute prije sudbonosnog događaja Iskra je sa desetak metara iskosa zamalo promašio cilj. (Oskar Valenčić)
_________________________________________________________________________________________

GORANIN - RAB 1:2

Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Paolo Jakovašić (Opatija).

Strijelci: 1:0 Petranović (32') 1:1 Buza Vidas (65'-11m) 1:2 Vulelija (87').

Žuti kartoni: Malnar, Jerković, Brelih, M. Lalić, Lučić (Goranin), Stričević (Rab).

GORANIN: Malnar, A. Lalić, Jerković, Beđeti, Brelih, Šimunović, Petranović (od 77' Majnarić)  M. Lalić,  Jakovac, Lučić, Colnar.

RAB: Grgurić, Dumičić, Stričević, Beg, Pahljina, Lekaj, Ivić, N. Buza Vidas, Subašić, Vulelija, Kaštelan.

Domaćin je nakon početnog pritiska poveo golom Petranovića u 32. minuti. Gosti su se vratili golom Buza Vidasa s bijele točke u 65. minuti. I onda tri minue prije kraja, Vulelija je poentirao za veliko slavlje gostiju.

BORAC - DRAGA 2:0

Igrlište NK Bakar. Sudac: Mario Vučetić (Klana). Pomoćnici: Mrkela (Rijeka), Romžan (Rijeka).

Strijelac: 1:0 Dukađin (44'), 2:0 Dukađin (64').

Žuti kartoni: Zaharija, Naađ (Borac), Nuaj (Draga).

BORAC: Kutija, Marković, Mohorić, Spajić (od 59' Žeželić), Zaharija, Slavujević, Vidić (od 88' Ristić), Radišković, Nađ, Reiz, Dukađin (od 86' Mujdžić).

DRAGA: Bošnjak, Sinožić (od 76' Uzelac), Žiković, Ferenčak, Tokić, Tkalčević (od 47' Turak, od 70' Hlanuda), Šerifi (od 66' Saleš), Rubinić, Rukavina, Frolja, Topić.