PRVA ŽNL

Riječki klubovi upisali uvjerljive domaće pobjede

Subota, 25. travnja 2015. 20:39 Napisao/la  SC

Rezultati 20. kola: Orijent 1919 - Klana 3:0, Lokomotiva - Rječina 3:0, Zamet - Rab 2:1

Prva ŽNL - 20. kolo

ORIJENT 1919 - KLANA 3:0

Stadion Krimeja. Gledatelja 250

Sudac: Ivan Capan (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Nemetz (1) 2:0 Mikulić (38) 3:0 Brkljača (72)

Žuti karton: Laginja (Klana)

ORIJENT 1919: Čučić (89 Žunić), Brkljača, Andrić, Nemetz, Inić, Basara (81 Smolić-Ročak), Živulić, Čubelić (75 Babić), Mikulić (84 Bakarčić), Juničić, Buršić (79 Kuši)

KLANA: Raspor, Čačić (79 Saratlija), Sanković, I. Laginja, Vrsaljko, Simčić, Gržinčić, Jerbić, Bradašević (46 Krešić), J. Laginja (84 Štokom), Ujčić (82 Kajtazi)

Nogometaši Orijenta suvereno su osvojili nova tri boda u utakmici protiv čvrste momčadi Klane. Doduše, već u 1. minuti Nemetz je nakon ubačaja iz kuta glavom skrenuo loptu u mrežu i odredio tijek utakmice - 1:0. Domaći nogometaši mogli su igrati bez opterećenja, što je značilo da će obrana Klane imati puno posla.

U 38. minuti Buršić je prošao desnom stranom i asistirao Mikuliću za 2:0. Treći pogodak spada u kategoriju atrakcija, Brkljača je snažnim udarcem pogodio prečku od koje se lopta odbila u mrežu - 3:0.

Iako su gosti pokušavali ugroziti Orijent u kontranapadima, teži protivnik od Klane domaćim nogometašima ponovo je bio neravni travnjak. Dva tjedna momčad je izbivala s Krimeje zbog sanacije travnjaka. Povratak na Krimeju značio je povratak starim mukama...

LOKOMOTIVA - RJEČINA 3:0

Omladinsko igralište. Gledatelja 100.

Sudac: Davor Tadić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Pašuld (48) 2:0 Smolčić (64) 3:0 Lacković (88)

Žuti kartoni: Pašuld, Bašić (Lokomotiva)

LOKOMOTIVA: Perković, Gundić (70 Pribanić), Karmeluti (62 Alinčić), Fumić, Bašić (66 Tokić), Bonicioli (74 Daidžić), Smolčić, Perković (18 Lacković), Pašuld, Hamidović, Šolaja

RJEČINA: Mustapić, Marinović (46 Đanić), Forgić, Baričić, Kovačić, Mujdžić, Mikulić, Kaurin, Štanfel, Valić, Sharbini (74 Pilčić)

Pomlađena momčad Lokomotive bodove je osigurala tek u nastavku utakmice protiv Rječine, koja fizički nije mogla pratiti ritam rastrčane Lokomotive za koju su igrala četvorica juniora.

Kao i sve mlade momčadi, Lokomotoiva je puno griješila u predaji lopte i u završnici, pa gosti mogu biti zadovoljni porazom od samo tri pogotka razlike.

ZAMET - RAB 2:1

Stadion Podmurvice. Gledatelja: 150.

Sudac: Robi Stojaković (Lovran)

Strijelci: 1:0 Božičević (32), 2:0 Božičević (40), 2:1 M. Vulelija (65).

Žuti kartoni: Josipović, Polan (Zamet)

ZAMET: Pejnović (75 Poropat), Mahmut, Rupčić (46 Piljić), Josipović, Barkić, Belušić, Cvijanović, Vrsaljko, Šimunović (46 Polan), Božičević, Brnić (77 Krunić)

RAB: Grgurić, Beg, Debelić, T. Ivić, Pahljina, D. Subašić (46 M. Vulelija), Dedić, B. Ivić, A. Vulelija, Buza-Vidas (72 Kaštelan), F. Subašić

Nogometaši Zameta nastavljaju pozitivan niz, u zadnja tri kola osvojili su sedam bodova zaključno s pobjedom protiv Raba. Zamet je u utakmici protiv Raba do odmora stekao nedostižnu prednost dvama pogocima Božičevića.

U 32. minuti Božičević je presjekao dodavanje gostujuih braniča i poentirao za vodstvo - 1:0. U 40. minuti Rupčić je obavio glavninu posla prije nego što je asistirao Božičeviću, koji je iz blizine drugi put zatresao mrežu - 2:0.

Odmah na početku nastavka Polan je izašao sam ispred vratara Grgurića i imao priliku otkloniti sve brige domaćina, ali pokušaj loba nije bio precizan. U 65. minuti Vulelija je prošao pokraj Belušića i pogodio malu mrežicu za 2:1.

Do kraja utakmice Zamet je morao strijepiti iako gosti nemaju za čime žaliti.