PRVA ŽUPANIJSKA NL

Pobjede Orijenta, Lokomotive, Lovrana i Cresa

Subota, 25. listopada 2014. 16:12 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmice 8. kola: Orijent - OŠK 1:0, Zamet - Cres 1:2, Lokomotiva - Mune 2:0, Lovran - Rječina 3:1

Prva ŽNL - 8. kolo

ORIJENT 1919 - OŠK 1:0

Stadion na Krimeji. Gledatelja 300.

Sudac: Ante Matić (Rijeka) 6

Strijelac: 1:0 Nemetz (24)

Žuti kartoni: Šare, Toić (OŠK)

ORIJENT 1919: Stipanov 6 - Brkljača 6, Nemetz 6.5, Inić 6, Leskur 6.5 - Buršić 6.5 (79 Mrvčić -), Čubelić 7, Babić 6 (60 Guerieri 6), Barišić 6.5 - Mikulić 6, Juničić 6 (83 Mijolović -)

OŠK: Jedrlinić 5.5 - Zupčić 5, Cerić 5.5, Toić 6, Vičević 6, Kurolt 6.5 - M. Prpić 5.5, Turčić 5.5, Žuvić 5 (85 Škoda -), Dajdžić 5.5 (88 H. Prpić -) - Šare 5 (57 Sertić 5.5)

Bodovi su ponovno ostali na Krimeji. Orijent nije bio darežljiv prema gostima iz Omišlja, slavili su izabranici Denisa Lopca minimalnom prednošću. Strijelac jedinoga pogotka bio je Nikola Nemetz nakon dvadeset i četiri minute igre. Zabio je onako kako to nerjetko čini, glavom. Bilo je pitanje vremena kada će gostujući benker popustiti, dogodilo se to vrlo rano, s obzirom na defanzivne afinitete momčadi iz Omišlja. Gosti osim što nisu imali više od dva udarca prema vratima povratnika Stipanova, nisu u zapisniku imali trenersko ime. Momčad je vodio Tomica Veljačić, nominalno službeni predstavnik kluba.

Prema godinama, iskustvu i neospornoj kvaliteti momčad bi mogao voditi Marin Prpić. Nekadašnji igrač Rijeke, Pomorca i Krka karijeru bi prema svemu sudeći mogao završiti u Omišlju. Prpić nije u godinama kada bi mogao učiniti razliku na terenu, njegova je uloga striktno bila vezana za mjesto središnjeg veznog, u omišljanskoj formaciji 5-4-1. Samim time, konstatacija da su se gosti na Krimeju došli braniti još više dobiva na točnosti.

Moglo je i ranije doći do domaćeg pogotka. Igrala se deseta minuta kada je još jedan povratnik u crveni dres, Vedran Čubelić izbacio u lijepu priliku Stjepana Mikulića, no njegov je udarac oranio vratar Jedrlinić. Četiri minute kasnije Buršić prolazi po lijevoj strani, minijaturiom izbacuje Cerića, ubacuje oštro u srednu, no tamo nema napadača domaće momčadi. Nakon pogotka Nemetza prošle su tek tri minute do nove prigode Orijenta. Probao je Leskur, u jednom od svojih prodora opalio je izravno u vratara OŠK-a.

Do poluvremena po jednu su izglednu priliku propustile obje momčadi. U 42. minuti Mikulić prolazi po lijevoj strani, odigrava za Čubelića koji samo prosljeđuje do slobodnog Barišića. Veznjak Orijenta iz izgledne situacije puca preko gola. Pokušao je u akciji potom i Buršić, a minutu prije kraja prvoga dijela Kurolt upućuje jedini udarac u okvir vrata Stipanova. Nisko, Stipanov nije imao većih problema s hvatanjem.

Kurolt je bio opasan i u 69. minuti, bila je to prva iole izglednija prilika u nastavku susreta. U gužvi na ulazu u kazneni prostor Orijenta snašao se krčki veznjak, uputio udarac desnom nogom, zamalo pored gola ukopanog Stipanova. Najizglednija je to bila prigoda za gostujuće izjednačenje, jedna od uistinu rijetkih za ugroziti Orijentov gol. Iako se Orijent sredinom drugoga dijela opustio te nije bio preopasan za gol OŠK-a, Krčani to nisu kaznili pa je rezultat do kraja ostao nepromijenjen. Priliku za Orijent imao je Barišić (81, no pogodio je stativu iz slobodnog udarca.

_____________________________________________________________________________________

LOVRAN - RJEČINA 3:1

Igralište Lovran. Sudac: Zoran Martinović (Kastav).

Strijelci: 0:1 Barčić (41'), 1:1 Starčić (54'), 2:1 Konić (77'), 3:1 Žgomba (80').

Žuti kartoni: Čavka (Lovran), Maršanić, Barčić (Rječina).

LOVRAN: Vukić, Matak (od 82' Vuković), Čavka, Zgodić (od 61' Žiganto), Klindić, Klanjac, Žgomba, Konić (od 90' Gazdek), Blagajčević (od 52' Starčić), Habalija, Srok (od 78' Mrđenović).

RJEČINA: Forgić, Maršanić, Jerić, Pavletić, Kocijan, Barčić, Švrljuga,  Kajić (od 80' Sharbini), Imeraj, Klić, Štanfel.

LOKOMOTIVA - MUNE 2:0

Omladinsko igralište. Sudac: Robi Stojaković (Lovran).

Strijelci:  1:0 Bonicioli (57'), 2:0 Perković (72').

Žuti kartoni: Fumić, Kovačić (Lokomotiva), Dramac (Mune).

LOKOMOTIVA: Perković, Šolaja, Oštrić, Fumić, Mataja (od 84' Tokić), Crnovršanin, Bonicioli (od 87' Popović), Lacković (od 46' Hamidović), Jovanović, Pašuld (od 78' Kovačić), Perković (od 84' Bašić).

MUNE: Čituljski, Jugović (od 87' Dubrović), Beni, Cetina, Dramac, Stanić, Šneler, Kalinić (od 78' Šokčić), Grbac, Dukić, Vidović (od 73' Kulušić, od 90' Saleš).