PRVA ŽNL

Orijent pobijedio Lokomotivu u gradskom derbiju

Subota, 20. rujna 2014. 20:41 Napisao/la  I. V.

Utakmica 3. kola: Lokomotiva - Orijent 1919 1:2. Orijent pokazao da je još uvijek drugi klub u gradu

Prva županijska NL - 3. kolo

LOKOMOTIVA - ORIJENT 1919 1:2

Omladinsko igralište. Gledatelja: 300

Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Mikulić (5), 1:1 Jovanović (30), 1:2 Mikulić (82)

Žuti kartoni: Hamidović, Jovanović, Begić (Lokomotiva), Inić, Barišić (Orijent)

LOKOMOTIVA: Perković, Šolaja, Fumić, Crnovršanin, Oštrić, Lacković (46 Popović), Perković (70 Halilović), Hamidović (54 Kovačić), Bonicioli, Begić (46 Pribanić), Jovanović

ORIJENT 1919: Herman, Brkljača, Inić, Nemetz, Leskur, Smolić-Ročak, Babić, Juničić, Buršić (76 Mrvčić), Barišić, Mikulić

Orijent je još uvijek drugi klub u gradu! Doduše, Orijenta više nema, ali Orijent 1919 u obračunu za drugo mjesto na Omladinskom igralištu pobijedio je Lokomotivu rezultatom 2:1. Krimejska momčad pobijedila je dvama pogocima Stjepana Mikulića u utakmici, koja je ritmom i kvalitetom igre u prvom dijelu više plijenila pažnu dobro popunjenih tribina. Već u 3. minuti domaćini su imali kolosalnu priliku: Bonicioli se probio desnom stranom, idealno prizmeno odigrao za Jovanovića, koji je s 3 metra poslao loptu pokraj praznih vratiju. Promašaj za pamćenje!

Dvije minute kasnije stigla je kazna! Stoper domaćih Crnovršanin promašio je loptu ubačenu zdesna, Mikulić je iza njegovih leđa obavio lakši dio posla i iz blizine zatresao mrežu - 0:1. Vodeći pogodak kao da je najavio bolju igru Orijenta, koji je dominirao većim dijelom prvoga poluvremena. Djelovali su igrači Denisa Lopca brže i pokretljivije u bloku, lako su izlazili na zadnju liniju Lokomotive, ali dalje nisu mogli.

Momčad Lokomotive rijetko je u tom razdoblju stizala u završnicu, atraktivni pogodak za poravnjanje ničim se nije mogao naslutiti. U 30. minuti Jovanović se na lijevoj strani u kaznenom prostoru uspio okrenuti prema vratima Orijenta i onda iz mrtvog kuta neobranjivim lob-udarcem loptu poslati uz samu vratnicu u drugi kut - 1:1. Pogodak za pamćenje!

U drugom dijelu trener Lokomotive Tihomir Bašić uveo je u igru Popovića i Pribanića, uspostavio ravnotežu u sredini terena i utakmica je izgubila naboj. Počelo se igrati obostano oprezno, Orijent je djelovao nešto opasnije, ponajprije kada bi Juničićeve lopte precizno prolazile između domaćih braniča. U 54. minuti Juničić je sjajnom okomitom loptom proigrao Mikulića, koji je pobjegao po sredini, izašao pred Perkovića i onda neprezicno pokušao lobovati domaćeg vratara.

Nije bilo pravih prilika u drugom dijelu, pa ni Mikulićev pogodak odluke ne spada u kategoriju izrađenih prilika. Nakon ubačaja iz prekida u 82. minuti, Mikulić se uspio osloboditi čuvara i dokopati slobodnog prostora za završni udarac kojim je Orijent osvojio nova tri boda - 1:2. Lokomotiva je do daljnjega ostala na sporednom kolosijeku u gradskom nogometu.