PRVA A ŽUPANIJSKA NL

Vodeća Kraljevica sretno pobijedila Mrkopalj

Nedjelja, 27. listopada 2013. 19:45 Napisao/la  S.Lončarić

Rezultati 9. kola: R. Benčić - Kozala 1:2, Goranka - Željezničar 1:1, Kraljevica - Mrkopalj 2:1, Turbina - Vihor 1:1

PRVA A ŽUPANIJSKA LIGA, 9. kolo

KRALJEVICA - MRKOPALJ 2:1

Igralište Oštro. Gledatelja: 70.Sudac: Paolo Jakovašić.

Strijelci: 1:0 Rubinić (72.), 1:1 Ilić (88.), 2:1 Pećar (89.)

KRALJEVICA: Bilen, Perišić, Babić, Franko, Strukan, Marušić, Maretić (od 75. Bobošević), Pećar, Švrljuga, Klepac (od 69. Rubinić), Mijolović.

MRKOPALJ: Krivaja, Jakovac (od 74. Nađ), Jurković, Kovačević (od 70. Starčević), Baričević, Ban, Paškvan (od 50. Grgurić), Savić, Ilić, Klić, Švast (od 50. Linić).

Rezultati
Prva A županijska liga:
Rikard Benčić - Kozala 1:2, Goranka - Željezničar 1:1, Vrbovsko - Polet 3:0, Kraljevica - Mrkopalj 2:1, Snježnik - Gomirje 3:2, Turbina - Vihor 1:1.

Teško i vrlo sretno stigao je lider do nove pobjede, nastavljajući niz neporaženosti. Mrkopalj se postavio vrlo hrabro u utakmici, grupirajući skoro sve igrače na sredini svojega dijela terena. Kroz šumu nogu teško se proigravalo, a još teže stvaralo prilike. I ono nekoliko domaćih šansi vrlo dobro je otklanjao vratar (i trener) Saša Krivaja. Donat Mijolović u domaćim redovima nije uspijevao brzim prodorima otvoriti bok, te je Mrkopalj vrlo umješno kontrolirao rezultat. Čak su u u dva navrata uspjeli ozbiljnije ugroziti i domaćeg vratara Bilena.

Domaći trener Nikica Tomić u ovoj utakmici nije mogao računati na nekoliko igrača iz udarne postave, ali je sa izmjenama u nastavku u potpunosti pogodio. Tek što je ušao u igru, Rubinić je sjajnim udarcem sa 17-18 metara uspio pogoditi neobranjivo gol Krivaje za 1:0 u 72. minuti utakmice. U završnici obilje uzbuđenja. Najprije su gosti uspjeli u dva poteza izjednačiti rezultat, a na pomolu se je pojavljivala posljednja minuta utakmice.

Radost gostiju, a trener Krivaja sa svojega gola šalje igračima glasnu poruku: „Nije gotova, sve dok sudac ne označi kraj“. Dok je korisna  poruka stigla do strijelca, koji je čak i ostao na domaćoj polovici terena, kada je Kralejvica krenula sa centra, Pećar je primio loptu i uputio je neobranjivo u mrežu za pobjedu Kraljevice. Od polaska sa centra, do pogotka Pećara proteklo je petnaestak sekundi. Zaista poučna završnica za pobjednike, a još više za poraženi Mrkopalj, koji je u posjedu jednog boda bio zaista par sekundi.