PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Pribanić slomio otpor Muna

Nedjelja, 07. listopada 2012. 18:44 Napisao  Luka Variola

Utakmica 6. kola: Zamet - Mune 1:0. Napadač Zameta prvo je zabio pogodak u 52. minuti, a onda ozlijedio gležanj

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA - 6. KOLO

ZAMET - MUNE 1:0

Igralište na Rujevici. Gledatelja: 60

Sudac: Josip Pejtl (Rijeka) - 5,5

Strijelac: 1:0 Pribanić (52)

Žuti kartoni: Vukelić, Pecman, Vidmar (Mune)

ZAMET: Božić 7, Bitanga 6, Peraić 6 (75 Štimac -), Barkić 6,5, Latinčić 6, Hasanbegović 6 (62 Prospero -), Smolčić, 6, Marković 6, Petrović 6,5, Komljenović 6 (73 Jukić -), Pribanić 7 (70 Selaković -)

MUNE: Baržić 6 (46 Ružić 5,5), Beni 5,5, Dramac 5,5, Perčić 5,5 Doričić 5,5, Ujčić 5,5 (63 Ivančević -), Žigman 6 (73 Dubrović -), Vukelić 5,5, Šokčić 5,5 (46 Kulušić 5,5), Pecman 6, Vidmar 6

Nogometaši Zameta pobijedili su na Rujevici Mune u dvoboju 6. kola Prve županijske lige. Gol odluke postigao je domaći napadač Pribanić, koji je u sedmoj minuti nastavka pobjegao pažnji obrane Muna, zaobišao istrčalog vratara Ružića i bez većih problema loptu pospremio u praznu mrežu. Pribanić je desetak minuta kasnije napustio igru nakon što je što ga je jedan od igrača Muna neugodno pogodio u desni gležanj. Brzom reakcijom Zamećana Pribanić je prebačen u Lovran gdje će se ustanoviti koliko je ozljeda teška.

Utakmicu su bolje otvorili gosti, koji su prvi opasnije zaprijetili. U petoj minuti Žigman je probao oštro s ruba šesnaesterca, lopta je dirala nekog iz obrane Zamećana, ali ju je Božić uspio ukrotiti. Pet minuta kasnije dmaći vratar je opet na visini zadatka nakon što je Pecman iskosa s 15, 16 metara testirao njegovu budnost. Domaćin je u prvom dijelu uglavnom prijetio preko bivšeg vratara Orijenta Hasanbegovića, koji u redovima Zamećana ima sasvim drugačiju ulogu. Deset minuta prije odlaska na odmor Žigman je lukavim pokušajem loba pokušao iznenaditi Božića, ali neuspješno.

U nastavku su opet zaprijetili gosti. Vidmar je u 50. minuti s ruba šesnaesterca probao svoj šut, ali je lopta prošla tik uz lijevu vratnicu zametskih vrata. Dvije minute kasnije domaćin je poveo nakon što je Pribanić na spavanju ulovio obranu Muna.

Nakon zametskog vodstva gosti su dodatno probudili. U 55. minuti Perčić je pravom bombom s 20-tak metara zaposlio Božića. Do kraja su za momčad Aleksandra Šnelera zaprijetili Vidmar (dvaput) i Pecman, ali neuspješno.