PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Dokeri utrpali pola tuceta lokosima u derbiju

Nedjelja, 01. travnja 2012. 18:24 Napisao  Luka Variola

Dokeri su nadigrali gradske rivale, postigavši svih sedam golova, budući da je jedini gol Lokomotive bio autogol domaćeg braniča Strukana

Igralište na Rujevici. Utakmica 21. kola Prve županijske nogometne lige: Lučki radnik - Lokomotiva 6:1 (3:0). Sudac: Alen Pomor (Viškovo) - 6,5. Pomoćnici: Dragišić i Perkov (obojica Rijeka). Gledatelja: 100. Strijelci: 1:0 Polan (21'), 2:0 Žitković (32'), 3:0 Šarlija (45'), 4:0 Šarlija (52'), 4:1 Strukan (60'-ag), 5:1 Žitković (67'), 6:1 Žitković (85').

LUČKI RADNIK: Milić 6,5 (od 71' Radman -), Capjak 6,5 (od 75' Paljokaj -), Strukan 6, Josipović 6,5, Cvijanović 6,5, Tufekčić 6, Šarlija 7 (od 72' Božičić -), Polan 7 (od 79' Ivoš -), Žitković 7,5, Kuzmanović 6,5, Kljutić 6 (od 81' Marić -).

LOKOMOTIVA: Smolčić 5, Kovačević 5, Šolaja 5, Ve. Klanjac 5,5, Kalanj 5,5, Ćosić 6 (od 71' Perković -), Va. Klanac 5,5 (od 71' Predovan -), Stojaković 5,5 (od 51' Juričić 5,5), Bonicioli 5,5, Cindrić 5,5, Halilović 6.

Nogometašima Lučkog radnika pripao je gradski derbi s Lokomotivom na Rujevici. "Dokeri" su u potpunosti nadigrali gradske rivale, postigavši svih sedam golova. Naime, jedini gol za "lokose" bio je autogol Ivice Strukana. U uvodnih 20 minuta opasniji su bili "lokosi", ali su prvi do gola došli domaćini. Žitković je izveo korner s lijve strane, a u skoku je najviši bio inače jedan od nižih na terenu, Dalibor Polan, koji je na prvoj stativi glavom loptu skrenuo u mrežu. Desetak minuta kasnije "dokeri" su povećali vodstvo. Žitković je pobjegao pažnji gostujuće obrane, prihvatio jednu dugu loptu i sa šest, sedam metara s desne strane iskosa probio nemoćnog Smolčića.

U 34. minuti Lokomotiva je zamalo smanjila rezultat. Halilović je odlično izveo slobodnjak s dobrih 30 metara, ali je lopta na njegovu nesreću umjesto u mreži dosjela na prečki. U trenucima kada su se obje momčadi spremale na odmor, domaćin je stigao i do trećeg gola, na gotovo identičan način kao i kod drugog. Capjak je pred Smolčićeva vrata lansirao jednu dugu loptu, koja je ponovo iznenadila obranu "lokosa", a poklon je iskoristio Šarlija i s lijeve strane svladao Smolčića.

U sedmoj minuti nastavka domaćin je ponovo zatresao mrežu "lokosa". Šarlija se sjurio po lijevoj strani i iz drugog pokušaja svladao Smolčića. Osam minuta kasnije gosti smanjuju nakon autogola Strukana, koji je glavom prevario svog vratara. Na 5:1 povisio je Žitković u 67. minuti nakon odlične asistencije Strukana, koji se tako iskupio za autogol. Konačan rezultat postavio je trostruki strijelac Žitković pet minuta prije kraja.

Utakmica 21. kola Prve županijske lige između Lovrana i Vrbovskog prekinuta je u 40. minuti nakon što su gosti na travnjaku ostali sa samo šest igrača. Naime, Vrbovsko je na utakmicu doputovalo sa samo osam igrača i u prvih 40 minuta zbog ozljeda su ostali bez još dvojice prvotimaca.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA, 21. kolo: Lučki radnik - Lokomotiva 6:1, Cres - Omladinac 1:2, Lovran - Vrbovsko 3:0 (prekid u 40. minuti), Turbina - Kraljevica 0:0, Rab - Lošinj 3:2, Rječina - OŠK Omišalj 3:0, Draga - Rikard Benčić 4:1