1. ŽNL - 23. KOLO

"Dokeri" slomili otpor gostiju iz Vrbovskog

Nedjelja, 15. travnja 2012. 18:32 Napisao  Luka Variola

Lučki radnik - Vrbovsko 4:2. "Dokeri" su otpor borbenih gostiju "slomili" tek u nastavku

LUČKI RADNIK - VRBOVSKO 4:2

Igralište Rujevica. Gledatelja: 100.

Sudac: Davor Majnarić 6 (Rijeka).

Žuti kartoni: Mihalović, Milić, Strukan (Lučki radnik), Butković, K. Dragović, Marković (Vrbovsko).

Crveni karton: Jeletić (Vrbovsko).

Strijelci: 0:1 Dragičević (7'), 1:1 Polan (12'), 2:1 Mikić (19'-11m), 2:2 Butković (45'), 3:2 Tufekčić (50'), 4:2 Capjak (55').

Lučki radnik: Milić 6, Capjak 7, Mikić 6,5, Cvijanović 6, Polan 6,5 (46' Strukan 6), Tufekčić 6,5, Šarlija 6 (75' Božičić -), Mihalović 6, Svetec 5,5 (15 Kuzmanović 5,5), Žitković 6,5 (68 Paljokaj -), Kljutić 6 (84 Predović -).

Vrbovsko: Božić 5,5, Ž. Dragović 5,5, Mršić 5,5, Butković 6,5, Majetić 6, Marković 6, Mršić 5,5, K. Dragović 5,5 (46' Ravlić 6), Drašković 6, Šimunović 5,5, Dragičević 6,5.

Nogometaši Lučkog radnika upisali su 12. slavlje sezone nakon što su na kišovitoj Rujevici svladali momčad Vrbovskog. "Dokeri" su otpor borbenih gostiju "slomili" tek u nastavku, s dva rana gola pomoću kojih su se napokon odvojili.

Domaćin je na početku dvaput zaprijetio preko Capjaka, ali su do gola prvi stigli gosti. Drašković je ubacio s lijeve strane, domaća obrana je zaspala, dopustivši Dragičeviću da sa pet metara glavom loptu samo skrene u mrežu. Pet minuta kasnije "dokeri" su izjednačili. Šarlija je izveo korner s desne strane a na prvoj stativi je najspretniji bio Polan i glavom donio izjenačenje. Gosti su ubrzo stigli u zaostatak nakon što je Butković nespretno u svoje šesnaestercu igrao rukom, a sudac Majnarić pokazao na "kreč".

Izvođenja najstrože kazne uhvatio se se stoper Mikić i reagirao - napadački. Sredinom prvoga poluvremena zbog prigovora suci iskključen je gostujući strateg Franjo Pomor, koji je vidno iznerviran u jednom trenutku zaprijetio da će povući ekipu s terena. No, to se nije desilo, pa su mu se njegovi igrači odužili izjednačenjem u samome smiraju prvoga poluvremena. Strijelac je bio Butković koji se najbolje snašao u gužvi nakon odbijene lopte Milića.

Radost gostiju trajala je samo tijekom odmora, budući da su "dokeri" odmah na početku nastavka "ubacili u višu" i s dva pogotka riješili pitanje pobjednika. Prvi je stigao u četvrtoj minuti nastavka nakon što je Tufekčić fino prihvatio jednu odbijenu loptu i s 13, 14 metara onako "iz koljena" svladao gostujućeg vratar Božića. Gosti su dvije n ajveće priliku imali Preko Šimunovića. Prvi mu je pokušaj odličnim uklizavanjem obranio Milić, dok je 15 minuta prije kraja iskosa promašio vrata nakon što je zaobišao domaćeg vratara. (L. Variola)

TURBINA - OŠK 1:1

Igralište Graja. Gledatelja: 90

Sudac: Petrović (Viškovo) 6

Strijelci: 1:0  Šimić (14), 1:1 Grubišić (70 - 11m)

Žuti kartoni: Hreljac, Šimić (Trbina), Rožajac, Grubišić, Dajdžić (OŠK)

Turbina: Hreljac 6, Kosagov 6, Šarar 6,5, Tomljanović 6 Jurić 6,5, Mandić 5,5, Ribarić 6, Brnčić 5,5 (od 66. Belobrajić 5,5), Šimić 7, Knežević 6, Vidas 6,5.

OŠK: Jedrlinić 6, Cerić 5,5, Rožajac 5,5, Matić 6 (od 60. Mršić 5,5), Škoda 6,5, Grubišić 6,5, Šare 6, Dajdžić 6, Toić 5,5, Tabako 6, Turčić 6,5.

Utakmica je riješena prije posljednjih petnaest minuta utakmice, kada se nad aktere susreta spustila neprobojna magla. Poveli su „turbosi“ preko Šimića, koji je iskoristio pokušaj gostiju da neuspješno namjeste zaleđe. Do izjednačenja je došlo u 70. nakon igranja rukom u kaznenom prostoru. U nadmudrivanju dvojice najiskusnijih aktera utakmice, uspješniji je bio Grubišić. (S. Lončarić)

REZULTATI 23. kola 1. ŽNL: Zamet - Omladinac 0:1, Lučki radnik - Vrbovsko 4.2, Cres - Kraljevica 0:2, Lovran - Lošinj 5:0, Turbina - OŠK Omišalj 1:1, Rab - Rikard Benčić 0:0, Rječina - Draga 0:2