PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Kraljevičani na krilima Mijolovića "presušili" Rječinu

Nedjelja, 18. ožujka 2012. 17:54 Napisao/la  L.V. SC

Rječina - Kraljevica 1:4 (0:1). Najveće zasluge za kraljevičko slavlje pripadaju brzonogom Donatu Mijoloviću, koji je s dva gola gostima trasirao put do slavlja

Rječina - Kraljevica 1:4

Igralište NK Rječina. Utakmica 19. kola Prve županijske lige: Rječina - Kraljevica 1:4 (0:1). Gledatelja: 100. Sudac: Vladimir Merle (Rijeka) - 6. Pomoćnici: Vucotić (Kostrena) i Martinović (Kastav). Strijelci: 0:1 Mijolović (19'), 0:2 Mijolović (56'), 0:3 Pinušić (66'), 1:3 Forgić (78'), 1:4 Pećar (80'). Žuti kartoni: Barčić (Rječina), Kosir, Lukačić (Kraljevica).

RJEČINA: Fugošić 5, Mavrinac 5,5 (od 66' Mikulić -), Forgić 6,5, Barčić 5,5, Jerić 5,5, Kuljanac 6, Ban 5,5, Antolović 5,5, Imeraj 5,5 (od 66' Miletić -), Čaval 5,5, Pilčić 5,5 (od 75' Volf -).

KRALJEVICA: Mustapić 6,5, Pinušić 7 (od 77' Suzović -), M. Marohnić 6, Kocijan 6,5, Strkan 6, Grujić 6,5 (od 85' Perišić -), Kosir 6,5 (od 65' Rubinić -), Mijolović 5,5 (od 46' Tadejević 6), Lukačić 6,5, Pećar 7, Mijolović 7,5 (od 64' I. Marohnić -).

Nogometaši Kraljevice bez većih su problema "preplivali" Rječinu u okviru 19. kola Prve županijske lige. Najveće zasluge za to idu brzonogom Donatu Mijoloviću, koji je s dva gola gostima trasirao put do slavlja. Pinušić i Pećar samo su potvrdili uvjerljivu pobjedu, dok je Forgić barem malo ublažio neugodnu nedjelju za simpatizere dražičkog kolektiva.

Nakon početnog ispitivanja snaga gosti su u 19. minuti prvi puta pronašli put do dražičke mreže. Mijolović je izbjegao ofsajd zamku i sjurio se prema Fugošiću, te potom loptu bez većih problema sproveo ispod domaćeg vratara - 0:1. Zatim je uslijedio period nešto dosadnije igre u kojem se većina stvari dešavala na sredini terena. Novo uzbuđenje stiglo je u 56. minuti kada je Mijolović nakon ubačaja iz kornera Kosira glavom i djelomično ramenom zahvatio loptu, a ona se od prečke odbila u mrežu - 0:2.

Četiri minute kasnije domaći veznjak Kuljanac krasno izbvodi slobodnjak, ali lopta umjesto mreže pogađa desnu stativu. Sve dvojbe otklonio je Pinušić, koji je u 66. minuti oštro pucao iskosa s 13, 14 metara, a Fugošiću lopta prošla ravno kroz ruke - 0:3. Jedini domaći gol je bio  vrlo sličan. Forgić je donoro tukao iskosa s lijeve strane, a Mustapić nije baš bio na vrhuncu zadatka - 1:3. Pečat uvjerljivom kraljevičkom slavlju stavio je Pećar, koji je nakon asistencije Lukačića sa pet metara pogodio prazan gol - 1:4.

Zamet je na Cresu osvojio jedan bod, baš kao i Omladinac na gostovanju kod Turbine. Rab je bio bolji od Vrbovskog, Draga od Lošinja.

Lovran je u subotu na svom travnjaku svladao Lokomotivu sa čak 5:1, dok je također u subotu Rikard Benčić ugostio Omišalj i zabilježio pobjedu od 5:3.

1. ŽNL, 19. kolo: Lovran - Lokomotiva 5:1, Rikard Benčić - Omišalj 5:3, Cres - Zamet 1:1, Turbina - Omladinac 1:1, Rab - Vrbovsko 2:1, Rječina - Kraljevica 1:4, Draga - Lošinj 3:2. Lučki radnik je u ovom kolu slobodan.