PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Kraljevica nadigrala dokere na Oštru

Nedjelja, 22. travnja 2012. 19:07 Napisao  I. V.

Kraljevica - Lučki radnik 4:1. Domaćin je u potpunosti nadigrao goste iz Rijeke i ostvario uvjerljivu pobjedu

KRALJEVICA - LUČKI RADNIK 4:1
Igralište na Oštru. Gledatelja: 200
Sudac: Branko Vučinić 6 (Rijeka)
Strijelci: 1:0 Marohnić (5), 2:0 Marohnić (10), 2:1 Mihalović (36), 3:1 Tadejević (55), 4:1 D. Mijolović (84)
Žuti kartoni: Cvijanović (38), Devčić (50), Mikić (61), Svetec (68), Strukan (84)
Kraljevica: Mustapić 6,5, Pinušić 6, Marohnić 7 (83 Perišić), Kocijan 7, Strukan 6,5, Rubinić  6,5 (67 Suzović -), I. Mijolović 7, Tadejević 7 (68 Buvinić -), Lukačić 6 (46 D. Mijolović 6,5), Devčić 6,5, Pećar 6 (68 Marohnić -)
Lučki radnik: Milić 6, Capjak 5,5, Strukan 5,5, Mikić 5,5, Cvijanović 5,5, Tufečić 6, Mihalović 6, Svetec 5,5 (85 Polan), Žitković 5 (86 Božičić -), Kuzmanović 5,5 (68 Šarlija -), Kljutić 5,5

Kako je krenulo činilo se da "dokerima" ne piše dobro. Matej Marohnić dvaput je zatresao mrežu gostiju u prvih deset minuta, praktično na isti način. Prošao je lijevom stranom i oba puta mirno poentrirao pored Milića. Međutim, uslijedila je pozitivna reakcija gostiju, koji su se brzo sredili i uspostavili ravnotežu na terenu.
U 36. minuti uspjeli su utakmicu učiniti rezultatski neizvjesnom, elegantnim pogotkom Mihalovića, koji je prebacio vratara Mustapića, gosti su smanjili na 2:1.
U prvih desetak minuta drugog dijela domaćini su se nesvjesno povukli i prepustili inicijativu gostima. U razdoblju intezivnijih napada, taman kada se činilo da se gosti mogu vratiti u utakmicu, stigao je pogodak odluke. Tadejević je u 55. minuti odmjerenim udarcem iz slobodnog udarca pogodio prečku od koje se lopta odbila u mrežu - 3:1.
Od toga trenutka gosti su počeli jurišati bez obzira na posljedice. Imali su sreću što Kraljevičani nisu bolje koristili široki prostor za kontre. Utakmica je zaključena pogotkom Donata Mijolovića u 84. minuti, ali je rezultat mogao i drugačije glasiti da su Žitković (67) i Capjak (80) bolje reagirali ispred vratara Mustapića.   Ono što je najvažnije, pobjeda bolje Kraljevice ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje.

REZULTATI 24. kola Prve županijske lige: Draga - Rab 2:1, Rikard Benčić - Turbina 2:0, OŠK Omišalj - Lovran 2:2, Lošinj - Cres 2:0, Kraljevica - Lučki radnik 4:1, Vrbovsko - Zamet 0:1, Omladinac - Lokomotiva 7:2