1. ŽNL: Mune u hladnim i kišovitom Dražicama svladale Rječinu i prekinule negativan niz

Nedjelja, 15. listopada 2023. 18:34 Napisao/la  KS

Sadržajna igra bila je nagrada nekolicini promrzlih gledatelja koji su došli na utakmicu unatoč lošim vremenskim prilikama

Nogometaši Muna
Nogometaši Muna Foto: Kristian Sirotich

Prva županijska nogometna liga, 6. kolo

RJEČINA – MUNE 2:4

Igralište u Dražicama. Gledatelja: 50

Sudac: Ivan Koić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Šimunović (3), 1:1 Fumić (9), 1:2 Smolić (31), 1:3 Popović (41), 2:3 Božanić (71), 2:4 Šneler (90)

Žuti kartoni: Randelj, Pilčić, Valenta (Rječina), Gašpert (Mune)

RJEČINA: Forgić, Valenta, Božanić, Kaurin, Fumić, Kovačić, Pilčić, Marković (83 Bajus), Magaš, Randelj, Tomljenović (79 Valić)

MUNE: Kukić, Gulan (50 Juranović), Škuljević (84 Šepić), Alinčić, Popović, Šneler, Smolić, Šimunović (30 Bonicioli), Gašpert, Vanja (82 Grbac), Beni.

Igrala se 90. minuta, Karlo Šneler lijepo je primio loptu u kaznenom prostoru, oslobodio se svog čuvara i preciznim udarcem svladao nemoćnog vratara Tonija Forgića – 2:4.

Bila je to točka na „i“ dražičkog ogleda Rječine i Muna, sadržajna utakmica bila je mala nagrada onoj nekolicini promrzlih gledatelja koji su odlučili nedjeljeno poslijepodne, unatoč lošim vremenskim prilikama, provesti na igralištu u Dražicama.

Obje momčadi u Dražicama su tražile prekid negativnog rezultatskog trenda, na kraju su zasluženo slavili gosti, da su bili prisebniji u realizaciji njihova je pobjeda mogla biti i izraženija, iako valja priznati da je i domaća momčad u nekoliko situacija mogla bolje reagirati, barem u začetku dvoboja, kada je teško bilo predvidjeti konačan ishod, ili u nastaavku susreta kada su se gosti stali u blok i odlučili čekati svoju prigodu iz kontre.

Momčad Muna utakmicu je idealno otvorila, već u trećoj minuti Matej Šimunović iznenadio je domaćeg vratara preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora, Forgić je bio nemoćan – 0:1.

Na poravnanje se nije dugo čekalo, Ivan Fumić spremno je prihvatio jedan odbijanac u kaznenom prostoru Muna  i već u devetoj minuti anulirao početnu prednost gostiju – 1:1.

Uslijedio je period igre u kojem je domaća momčad djelovala kompaktnije, organiziranije i konkretnije, ali Darko Kaurin u 21. i 25. minuti nije najbolje reagirao u kvalitetnim situacijama, pa je na drugoj strani uslijedila kazna.

Gosti su do odmora praktički riješili pitanje pobjednika, prvo je Šneler lijepo izveo slobodan udarac iskosa s desne strane i savršeno poslužio Smolića, kojem nije bio problem glavom matirati nemoćnog Forgića (1:2), potom je isti dvojac u 35. minuti izveo istu akciju, ali ovoga puta neuspješno, da bi dominaciju gostiju zaključio Bojan Popović u 42. minuti za – 1:3.

Od samog početka drugog dijela nogometaši Rječine preuzeli su inicijativu na svom travnjaku, već u 46. minuti Denis Marković nije iskoristio odličnu poziciju nakon lijepe akcije, ovoga puta vratar Kukić nije se dao iznenaditi.

Prvu kontru u nastavku gosti su dočekali u 67. minuti, Gašpert je sve idealno napravio na lijevom boku, povratnom loptom poslužio Škuljevića, ali njegov udarac nije bio precizan.

Na drugoj strani na isti je način odgovorio i Denis Randelj, jedan od ponajboljih domaćih nogometaša u ovom ogledu, sve je pripremio za Božanića, udarac kojega nije bio precizan.

No, Božanić se iskupio u 71. minuti, akciju je iznova započeo Randelj, lijepo ispremiješao gostujuće braniče, pronašao Fumića, koji je pak nesebično ostavio loptu za Božanića – 2:3.

Dražičani su tražili i treći pogodak, ali kako se bližio kraj utakmice, tako je kopnila snaga, na kraju je popustila i koncentracija pa je Šneler pogotkom zaključio utakmicu.

- Čvrsta utakmica, puno šansi s naše strane. Sve je bilo fer i korektno, čestitam mojoj momčadi na pobjedi i suprnicima na čvrstoj igri. U drugom dijelu smo malo stali u blok jer nam je trebala ova pobjeda, igrali smo na kontre i sve u svemu uspješno prekinuli jedan težak period. Malo nam je atmosfera bila pala, ali se nadamo da će nam ova pobjeda pomoći da u narednim susretima budemo ovakvi, a možda i bolji, rekao je Sanjin Fumić, sportski direktor Muna.