Subota, 28. ožujka 2015. 18:30 Napisao  I. V.

Utakmica 16. kola: Orijent - Lokomotiva 2:0

Strijelci: 1:0 Čubelić (26), 2:0 Inić (37-11m)

Crveni kartoni: Hamidović (75, udaranje protivničkog igrača), Inić (90, nesportsko ponašanje)

ORIJENT: Ćućić - , Brkljača 6, Nemetz 6,5, Inić 5, Leskur 6, Smolčić-Ročak 6,5, Čubelić 7 (87 Basara -), Barišić 6, Juničić 6,5, Buršić 6,5 (69 Kuši -), Mikulić 6

LOKOMOTIVA: M. Perković 6,5, Šolaja 5,5 Tokić 6, Fumić 5,5 (66 Hamidović -), B. Perković 5 (46 Karneluti 5,5), Crnovršanin 6, Smolčić 5,5 (83 Martedić -), Pašuld 5 (46 Bašić 5,5), Boncioli 5, Popović 5 (69 Lacković -), Jovanović 5,5

Orijent je potvrdio status drugog kluba u gradu! U derbiju kola momčad Orijenta pobijedila je Lokomotivu rezultatom 2:0 na Krimeji, gdje je nekada bilo nogometno igralište. Podloga po kojoj su igrali Orijent i Lokomotiva nema veze s normalnim igralištem, koje je toliko zapušteno da je bitno odredilo način igre i (ne)kvalitetu utakmice. Na onakvom terenu problema s loptom u gradskom derbiju imali bi igrači Real Madrida i Barcelone, a kamo li  igrači dviju županijskih momčadi.

Razlika između dviju momčadi bila je u tome što su igrači Orijenta barem pokušavali igrati, dok je Lokomotiva nestala nakon početnih petnaestak minuta tijekom kojih su igrači Tiha Bašića iskazali više agresivnosti i čvrstine. Čim su igrači Orijenta počeo parirati u borbi za tzv. ničije lopte, utakmica je riješena. Od toga trenutka domaća momčad dominirala je u svih bitnim elementima igre po lošem terenu, prema prikazanom Lokomotiva je rezultatski dobro prošla.

Početna inicijativa Lokomotive ništa konkretno nije donijela da bi u 18. minuti Juničić potpuno sam u ravni prve vratnice promašio cilj udarcem glavom. Najniži igač u kaznenom prostoru gostiju neiskorištenom prilikom kao da je najavio da vrijeme počinje raditi za Orijent. U 25. minuti Inić je u dobro poziciji snažnim udarcem loptu poslao preko vratiju, minutu kasnije Orijent je poveo nakon najboljeg poteza utakmice.

Juničić je petom znalački prepustio loptu Čubeliću kojemu se na 30-tak metara otvorio prostor prema vrataru Perkoviću. Uslljedio je Čubelićev siloviti okomiti trk kroz sredinu kaznenog prostora, lopta je kroz Perkovićeve noge završila u mreži - 1:0.

U 32. minuti Leskur je udarcem glavom loptu poslao pod prečku, koja je udarila u prečku nakon dobre reakcije vratara Perkovića, koji je bio uvjerljivo najbolji igrač gostiju. U 37. minuti Orijent je postigao drugi pogodak nakon što je sudac dosudio kazneni udarac zbog naivnog prekršaja nad Čubelićem, koji je stajao na rubu kaznenog prostora leđima okrenut prema golu.

Prekršaj je postojao, sudac je bio dva metra udaljen kada je pokazao na bijelu točku. Gosti se nisu previše bunili prije nego što je Inić s bijele točke zaresao mrežu - 2:0.

U drugom dijelu mijenjali su se igrači, ali ništa se nije promijenilo u odnosima momčadi. Orijent je stalno djelovao opasnije i okomitije, posebno preko rastrčanog Mikulića, koji je sam mogao postići tri pogotka: u 60. minuti nije dobro zahvatio loptu, u 61. minuti istrčao je sam pred pravodobno istrčalog Perkovića, u 87. minuti i Perković je ostao ležati u blatu kada se Mikulić ostao sam na čistini i promašio prazna vrata.

U 75. minuti gosti su ostali bez isključenog Hamidovića, koji na terenu nije proveo ni deset minuta prije nego što je brutalno uklizao u protivničke noge, potom se fizički okomio na Juničića i onda dobio crveni karton.

Lokomotiva je desetak minuta s desetoricom igrača djelovala bolje nego kada je bila kompletna, ali vratar Ćućić tijekom cijele utakmice ni jednom nije morao ozbiljno intervenirati.

U 82. minuti Inić je nakon prekida udarcem glavom loptu silovito poslao u prečku, što je bila zadnja izgleda prilika domaćih.

U 90. minuti kapetan Inić dobio je crveni karton zbog iracionalnog ponašanja. Inače ponajbolji igrač Orijenta ničim izazvan reagirao je nakon sučeve odluke tako nesportski (psovanje pomoćnog suca!)  da je morao izaći s terena nekoliko minuta prije kraja utakmice i zasluženog slavlja njegove momčadi pred zamjetnim brojem  gledatelja, koji je nedostižan većini hrvatskih drugoligaša.