PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Lošinjani slavili u Bakru, Babić odlučio derbi

Nedjelja, 12. svibnja 2013. 20:13 Napisao  I. V.

Utakmica 23. kola: Borac - Lošinj 0:1 Jerneić je ubacio, a Babić glavom poslao loptu u gornji kut – 0:1

Prva županijska liga – 23. kolo

BORAC – LOŠINJ 0:1

Igralište Borca. Gledatelja: 200

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka) 6,5

Strijelac: 0:1 Babić (38)

Žuti kartoni: Smojver, Vrsaljko (Borac), Babić (Lošinj)

BORAC: Herman 6,5, Smojver 6 (72 Dukađin -), Zaharija 6, T. Vrsaljko 5,5, Sedlić 5,5, J. Vrsaljko 5,5 (65 Grbac -), Fetoshi 5 (60 Nađ 5,5), Tabar 6, Imeraj 6, Gruevski 5,5 (46 Mohorić 5,5), Klić 5,5

LOŠINJ: Tomašić 7, Spaći 6, Jergović 7, Viskić 6,5 Pilčić 6, Mrvac 6,5, Krajina 6, Martuslović 6 (66 Vunduk -), Gršković 6 (90+1 Kezić), Babić 7 (86 Zuliani -), Jerneić 6,5

Nogometaši Lošinja pobijedili su u Bakru i jednu ruku položili na pehar namijenjen prvaku! Derbi 23. kola odlučio je Boško Babić efektnim pogotkom u 38. minuti. Jerneić je precizno ubacio lijevom nogom s desne strane, a Babić u ravni druge vratnice glavom poslao loptu u gornji kut uz bližu vratnicu – 0:1.

Od početka utakmice momčad Lošinja zauzela je pobjednički stav. Pritiskali su gosti visoko na protivničkoj polovici, Bakrani tijekom cijelog prvog poluvremena nisu uspjeli uspostaviti  protok lopte.

Međutim, ništa se posebno nije događalo u kaznenim prostorima više od pola sata. Nogomet s puno bliskih susreta na sredini neravnog terena nije nudio uzbuđenja. A onda se u 34. minuti Tabar neočekivano našao u idealnoj poziciji nakon što je loptu iz kuta ubacio Gruevski. Neočekivano jer je to bila prva i zadnja pogreška lošinjske obrane, koju Tabar nije kaznio. Udarac glavom s pet metara nije bio precizan, kazna za promašaj stigla je u 38. minuti.

Početkom drugoga dijela Bakrani su očekivano preuzeli inicijativu, postali su nešto goropadniji u duelima i poduzetniji pred kaznenim prostorom. U kaznenom prostoru nisu imali što tražiti budući da je lošinjska obrana predvođena vratarom Tomašićem i središnjim stoperom Jergovićem djelovala vrlo sigurno na tlu i u zraku.

Nakon pola sata počela je popuštati koncentracija u domaćoj momčadi, pritisak rezultata raširio je redove bakarske momčadi, otvorio se prostor za kontre. Babić i Jerneić ušli su u seriju promašaja koji nisu kažnjeni. U 71. minuti Mrvac je dugom loptom izbacio Jerneića, koji je prebacio istrčalog vratara Hermana i prazna vrata.

U 80. minuti Krajina je proigrao brzonogog Babića, koji lakoćom bježi domaćoj obrani, izlazi sam pred Hermana, koji je loptu uspio skrenuti u korner. U 85. minuti Jerneić i Babić dvaput su izmijenili loptu u trku, doveli bakarsku obranu u matnu poziciju, izbacili iz igre čak i vratara Hermana, ali Babić nije dobro zahvatio ne baš idealno upućenu loptu ispred praznih vratiju.

O igri domaćina sve govori činjenica da je najbolju priliku imao Klić u 77. minuti. Tabar je podvalio loptu iza leđa lošinjske obrane, Klić krenuo prema Tomašiću, koji je bio brži i odlučniji.

Sudac Merle korektno je odradio svoj posao tijekom 89 minuta, samo je u 8. minuti donio (ne)dvojbenu odluku. Smojver je u kaznenom prostoru zakasnio u klizećem startu, Babić je pao, a Merle  procijenio da je riječ o simuliranju. Babić je umjesto kaznenog udarca zaradio žuti karton.

Fotogalerija: Sandro Donda