Prva županijska liga: Draga odnijela bod iz Bakra, Borac nije opravdao ulogu favorita

Nedjelja, 23. rujna 2012. 19:12 Napisao  I. V.

Utakmica 4. kola: Borac - Draga 1:1. U 79. minuti Sandro Klić je s tri metra poslao loptu pokraj vratiju čime su domaćini propustili realizirati meč-loptu

Prva županijska liga – 4. kolo

BORAC – DRAGA 1:1

Igralište u Bakru. Gledatelja: 150

Sudac: Marijo Vučetić (Kostrena) 5,5

Žuti kartoni: Devčić, D. Gruevski (Borac), Nuaj, Ćirović, Dž. Šerifi (Draga)

Strijelci: 0:1 Rubinić (57), 1:1 Klić (59-11m)

BORAC: Herman 5, Vrsaljko 6 (57 Grbac 6), Komar 6,5, Panić 6,5, Fetoshi 6, Velkovski 6, Devčić 6,5, Sedlić 6 (68 Sharbini), Klić 6, Lipošćak 6 (56 D. Gruevski 6,5)

DRAGA: Ramović 7, Nuaj 6, Ćirković 7, Turak 6,5, Jakopović 6 (46 Orlović 6,5), Ferenčak 6,5, Topić 6, Rubinić 6,5 (90 Uzelac -), Adler 6 (74 Janjetić -), Dž. Šerifi 7 (90+2 S. Šerifi -), Kereš 6,5 (82 Mohović -)

Gosti iz Mošćeničke Drage zasluženo su iz Bakra odnijeli bod. Premda je većim dijelom utakmice imao inicijativu i promašio nekoliko prilika, Borac ipak nije opravdao ulogu favorita.

Nakon što su 11. minuti pogodili vratnicu nakon ubačaja iz kuta, igrači trenera Zdravka Šimića prepustili su prevlast domaćinu koji je uzaludno pokušavao probiti gustu zonu. U nezanimljivoj igri Borac je uspio dočekati trenutak dekoncentracije gostujuće obrane, Lipošćak je u 39. minuti ostao sam na pet metara, ali po grbavu terenu nije dobro zahvatio loptu.

U drugom dijelu gosti su krenuli odlučnije i utakmica se odmah otvorila. Prava uzbuđenja počela su u 57. minuti kada je kapetan Rubinić iz slobodnog udarca, praktično sa lijeve out-linije, ubacio loptu u kazneni prostor. Na loptu je krenulo nekoliko igrača, što je prevarilo vratara Hermana koji je neočekivano propustio loptu u mrežu – 0:1.

Rezultati
Prva županijska liga: Lovran - Mune 1:1, Borac - Draga 1:1, Zamet - Rječina 1:2, Cres - Klana 2:0, Omladinac - Goranin 2:2, Lošinj - OŠK Omišalj 1:1, Rab - Lučki radnik 2:2.

Prva A: Lokomotiva - Rikard Benčić 4:2, Grbci 2000 - Kozala 3:0, Stari grad - Turbina 2:2.
Prva B: Vrbovsko - Goranka 2:1, Risnjak - Željezničar 2:1, Snježnik - Polet 4:0, Gomirje - Mrkopalj 1:1

Samo dvije minute kasnije domaćini su poravnali. Trener Dušan Gruevski uveo je 56. minuti u igru samog sebe i pogodio budući da je zamjena unijela živosti i konkretnosti u napade domaćih. U 58. minuti Gruevski je prvo udarcem natjerao vratara Ramovića na intervenciju, lopta se odbila, Gruevski i Ramović su istodobno stigli do lopte, Gruevski je pao kao pokošen, a sudac Vučetić pokazao na bijelu točku uz burne proteste gostiju.

Sandro Klić precizno je u 59. minuti izveo kazneni udarac – 1:1.

Nažalost domaćina, Klić je dvaput do kraja utakmice nije bio dovoljno priseban, oba puta na asistenciju Gruevskog. U 70. minuti Gruevski je ubacio slijeva na drugu vratnicu, Klić u trku s 5 metara mlako skrenuo loptu u kut što je vratar Ramović iskoristio za atraktivnu intervenciju.

U 79. minuti Klić je istaknuo kandidaturu za promašaj mjeseca nakon što je izmijenio loptu s Gruevskim na desnoj strani kaznenog prostora, utrčao pred vrata i onda preciznu povratnu loptu s 3 metra poslao pokraj vratnice. Gosti nemaju razloga žaliti za konkretnim prilikama, iako su u drugom dijelu pokazali da znaju igrati. Dovoljno dobro da zasluženo osvoje vrijedan bod.