1. ŽNL: Cres dao šest pogodaka Zametu, Lokomotiva nanijela novi domaći poraz Munama

Nedjelja, 03. svibnja 2015. 18:12 Napisao/la  SC

Rezultati 21. kola: Cres - Zamet 6:2, OŠK - Orijent 1919 3:4, Draga - Borac 0:0, Mune - Lokomotiva 0:2, Rječina - Lovran 3:3, Kraljevica - Klana 1:1

Prva ŽNL - 21. kolo

CRES - ZAMET 6:2

Igralište Dari. Gledatelja 100

Sudac: Zoran Martinović (Kastav).

Strijelci: 1:0 Cvijanović (11-ag), 2:0 Abram (39), 3:0 Perčić (45), 4:0 Perčić (55), 5:0 Dedić (57), 5:1 Šimunović (64), 6:1 Salković (84), 6:2 Šimunović (88).

Žuti karton: Barkić (Zamet)

CRES: Zmajla, Mikičić (68 Vucić), Guerieri (46 Dedić), D. Brnić, Kovačić, Polegubić, Vunduk, Paravić (79 B. Brnić), Sepčić (60 Salković), Abram, Perčić

ZAMET: Pejnović, Mahmut, Rupčić, Barkić, Belušić, Cvijanović, Vrančić, Vrsaljko, Krunić, Šimunović, Božičević (46 Bitanga)

Sve je bilo riješeno već nakon prvih 45 minuta, kada je bilo tri razlike za domaće. U nastavku, svoje prve seniorske službene pogotke za Cres su dali kadeti David Dedić i Roko Salković.

Igrači Cresa obavili su zadatak koji im je zadao trener Cunjak - osvojili su bodove, a ostalo je dovoljno vremena za veću minutažu mladima, koji su to i opravdali. (B. Purić)

DRAGA - BORAC 0:0

Igralište Slatina. Gledatelja 100.

Sudac: Mario Kučan (Rijeka)

Žuti kartoni: Šerifi (Draga), Spajić, Koči, Grbac (Borac)

DRAGA: Bradičić, T. Sinožić (46 Krnjatić), Žiković, Turak (46 Topić), Tokić, Hlanuda, Ferenčak, Šerifi, Kereš, Frolja (83 Duga), Rukavina (75 F. Sinožić)

BORAC: Kutija, Marković, Mohorić, Zaharija, Spajić, Slavujević, Grbac, Žeželić, Sedlić, Vidić (83 Ristić), Dukađin

Iako je na Slatini završilo rezultatom bez pogodaka, ne može se reći da nije bilo izrazitih prilika za golove. Briljirala su obojica vratara, Kutija i Bradičić su najzaslužniji što su mreže ostale mirovati. Iako je domaćin u prvom poluvremenu imao nekoliko dobih prilika, napadači nisu bili efikasni pa je Draga ostvarila već osmi remi u nizu.

Gosti mogu biti zadovoljni i prikazanim s njihove strane, na zapadu riječkog prstena odigrana je prava prvenstvena utakmica pa je podjela bodova najrealniji ishod. Za pravu feštu nedostajali su samo pogoci.

MUNE - LOKOMOTIVA 0:2

Igralište Crikvena Draga. Gledatelja 100.

Sudac: Marino Šabanović (Matulji)

Strijelac: 0:1 Pašuld (35) 0:2 Pašuld (69)

Žuti kartoni: Klić (Mune) Šolaja (Lokomotiva)

MUNE: Radman, Švrljuga, Cetina, Dramac, Pešut (46 Klić), Beni, Dubrović (80 Posarić), Dukić (72 Ivančević), Stanić, Šneler, Kalinić (72 Žunić)

LOKOMOTIVA: D. Smočić, Gundić, Alinčić, Fumić (87 Turčić), Šolaja, Crnovršanin, Hamidović (75 Lacković), M. Smolčić (89 Sablić), Jovanović (82 K. Pribanić), Pašuld, Bašić (63 D. Pribanić)

Lokomotiva je odigrala, kako je nakon utakmice rekao njen trener Tiho Bašić, jednu od najboljih gostujućih predstava ove sezone. S dva pogotka koje je postigao Hrvoje Pašuld produbljena je kriza u Munama, županijskom prvoligašu koji nakon jesenske mirne plovidbe zapada u sve veće probleme iz tjedna u tjedan.

- Pobjedio je nogomet pun šansi i napadačkih opcija. Mislim da smo zasluženo odnijeli bodove iz Muna, nismo još odustali od borbe za sam vrh. Ovo nam može biti samo motiv za završnicu prvenstva, rekao je Bašić.

OŠK - ORIJENT 1919 3:4

Igralište Pušća. Gledatelja 200.

Sudac: Robi Stojaković (Lovran)

Strijelci: 0:1 Buršić (6) 0:2 Mikulić (21) 1:2 Marić (23) 2:2 Škoda (25) 2:3 Mikulić (44) 2:4 Kuši (82) 3:4 Mašić (85-11m)

Žuti karton: Lukšić (OŠK)

Crveni kartoni: Toić (34 - preoštar start), Inić (53 - udaranje igrača)

OŠK: Jedrlinić, Mašić, Katava (75 H. Prpić), Cerić, Toić, M. Prpić, Škoda, Turčić, Marić (55 Lukšić), Vičević (76 Veljačić), Kurolt

ORIJENT 1919: Čučić, Brkljača, Lesur, Nemetz, Inić, Andrić, Basara, Čubelić (74 Živulić), Mikulić (76 Kuši), Juničić (89 Smolić-Ročak), Buršić (63 Barišić)

Nogometaši s Krimeje ostali su na kursu osvajanja naslova županijskog prvaka u prvoj sezoni postojanja novog kluba. Nešto teže od unaprijed očekivanog izabranici Denisa Lopca prošli su kroz Omišalj. Vodstvo od dva pogotka razlike jednom je u blitzkriegu dostignuto, moglo je biti i drugi puta kada je opasno visilo u zraku.

Orijent je već nakon dvadeset i jedne minute vodio preko Buršića i Mikulića, no u razdoblju od 23. do 25. minute rezultat je na Pušći već bio izjednačen. Na poluvrijeme se ipak otišlo s prednošću gostiju koju je u 82. minuti povećao Kuši.

Pet minuta prije kraja Mašić je realiziranim kaznenim udarcem postavio na konačnih 3:4, bodovi su tako našli svoj put preko mosta.

KRALJEVICA - KLANA 1:1

Igralište Oštro. Gledatelja 100

Sudac: Paolo Jakovašić (Opatija)

Strijelci: 1:0 Brkljača (55) 1:1 Jerbić (90)

Žuti kartoni: Devčić, Perišić, Maretić (Kraljevica), Bradašević, Čačić, Jerbić (Klana)

KRALJEVICA: Bilen, Maretić, Perišić, Šegota, Marušić, Rubinić (68 Trope), Franko (85 Leoni), Burić, Mijolović, Devčić, Brkljača

KLANA: Raspor, Klobučar (79 Kajtazi), Čačić, Jerbić, Vrsaljko, Simčić (88 Saratlija), Sanković, Jerbić, Bradašević (80 Krešić), Corallini, Laginja

Gosti iz Klane predstavili su se na Oštru kao najbolji gost u dosadašnjem tijeku prvenstva. Momčad Radovana Hajdina u svim linijama je dobro posložena, konkretna. Goste je pomilovala i sreća u posljednjim sekundama utakmice, kada su stigli do više nego zasluženog izjednačenja.
Već na početku utakmice bilo je vidljivo da su gosti stigli u Kraljevicu spremni na nadigravanje. U 7. minuti Sanković zagrijava Bilena, a već u idućem napadu Jerbić puca malo kraj gola.

U 10. minuti slobodan udarac Burića prolazi uz vratnicu. U 35. minuti vrlo poduzimljivi Devčić stvara priliku, koju Raspor brani, a samo minutu kasnije isti igrač je još jednom u prilici, ali njegov udarac prolazi iznad gola.
U nastavku utakmice ponovno je Kraljevica preko Burića u prilici u 48. minuti. Vodeći pogodak domaćih uslijedio je nakon ubačaja u kazneni prostor gostiju sa desne strane. Lopta je dugo putovala, izostala je reakcija obrane Klane, a Brkljača je dugim letom uspio loptu smjestiti u mrežu Raspora – 1:0.

U 65. minuti vrlo dobar slobodni udarac Burića brani Raspor, a već u idućem napadu prekršaj je nad Burićem u kaznenom prostoru. Jedanaesterac izvodi igrač nad kojim je učinjen prekršaj. Precizan šut u desnu stranu Raspora, ali gostujući vratar sjajno brani.
U završnici susreta dobri gosti su sve bliže Bilenovim vratima. U 81. minuti Čačić odlično puca, ali samo malo pokraj gola. Četiri minute kasnije poništen je gostujući pogodak zbog zaleđa. U samom završnici utakmice Jerbić je izjednačio udarcem glavom, koji je podsjetio na vodeći pogodak Kraljevice.

S centra se više nije ni krenulo... (S. Lončarić)

RJEČINA - LOVRAN 3:3

Igralište Rječine. Gledatelja 150.

Sudac: Marko Tićak (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Valić (7) 1:1 Srok (30) 2:1 Mikulić (41 -11m) 3:1 Bura (42) 3:2 Kaligarić (86) 3:3 Kaligarić (90)

Žuti kartoni: Kovačić (Rječina), Kaligarić, Tuliak (Lovran)

RJEČINA: Mustapić, Marinović, D. Forgić, Barčić, Kovačić (89 T. Forgić), Mujdžić (60 Kaurin), Mikulić, Imeraj, Štanfel (62 Đanić), Valić, Bura

LOVRAN: Vukić, Čavka, Vuković (54 Starčić), Klanjac (83 Matak), Klindić, Žiganto, Žgomba (83 Mrđenović), Konić (83 Blagajčević), Srok, Kaligarić, Tuliak (66 Jurić)

Dvama pogocima Kaligarića u samoj završnici utakmice nogometaši Lovrana uspjeli su ostati neporaženi u Dražicama. Rječina je praktično cijelo drugo poluvrijeme održavala prednost od dva pogotka iz prvoga dijela, a onda je popustila koncentracija...

Dobro je za domaće što se nije igralo još desetak minuta, jer kako su gosti krenuli...