PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Borac rutinski pobijedio Klanu

Nedjelja, 09. rujna 2012. 19:30 Napisao  I. V.

Borac - Klana 3:0. Bakrani su utakmicu su priveli kraju dvama identičnim pogocima Marina Zaharije

Prva županijska liga – 2. kolo

BORAC – KLANA 3:0

Igralište u Bakru. Gledatelja: 200

Sudac: Robi Stojaković (Lovran) 7,5

Strijelci: 1:0 Fetoshi (17), 2:0 Zaharija (64), 3:0 Zaharija (70)

BORAC: Herman -, Vrsaljko 6 (62 Smojver -), Vrsaljko 7, Komar 7, Zaharija 7,5 (82 Mohorić -), Babić 6,5, Tabar 6, Sedlić 6 (49 Devčić 6,5), Fetoshi 7 (80 Sharbini -), Klić 6,5, Lipošćak 6 (74 Grbac -).

KLANA: Damjanović 7, Terzić 5 (87 Saratlija -), Podnar 5 (46 Kokorić 5,5), Urukalo 5,5, Laginja 5, Simčić 5, Bradašević 5 (74 Krešić), Šaina 5 (80 Klobučar -), Kovačić 5,5 (80 Kajtazi -), Ribić 5, Ilić 5,5.

Rutinska pobjeda favoriziranog domaćina! Bez puno truda nogometaši Borca pobijedili su osjetnu slabiju momčad Klane, koja ni po čemu nije bio dorastao suparnik. Dojam da se domaći igrači povremeno više muče zbog grbava igrališta nego zbog protivnika posebno je prevladao u drugom dijelu, kada Klanjci praktično nisu prelazili središte igrališta.

U prvom dijelu Bakranima je trebao pogodak i otprilike dvadesetak minuta zagrijavanja po sparnom vremenu da utakmicu usmjere prema pobjedi. Već u 2. minuti Lipošćak je udarcem glavom mogao zatresti mrežu, što nije bila najava jačeg domaćeg pritiska. Igrači Borca preuzeli su kontrolu sredine i dominirali bez opasnije završnice sve dok nisu poveli.

U 17. minuti utakmica se prelomila, Fetoshi je ostao sam na 15 metara i ne toliko snažnim koliko odmjerenim udarcem svladao dobroga vratara Damjanovića – 1:0. Od toga trenutka Bakrani su malo pojačali ritam i utakmicu počeli privoditi kraju.

{jb_blackbox-right}Rezultati

Rezultati 2. kola Prve županijske lige: Lovran - Draga 2:2, Mune - Rječina 0:3, Borac - Klana 3:0, Zamet - Goranin 4:1, Cres - OŠK Omišalj 2:0, Omladinac - Lučki radnik 0:1, Lošinj- Rab 3:2.{/jb_blackbox-right}

Utakmicu su priveli kraju dvama identičnim pogocima Marina Zaharije. U 64. i 70. minuti lijevi branič domaćina dvaput je utrčao na prvu stativu nakon ubačaja iz kuta i dvaput loptu precizno smjestio u mrežu tik uz prvu vratnicu.

Nakon i prije konačnih 3:0 propustili su domaći igrači nekoliko izglednih prilika, svaka je iole tečnija akcija slutila pogotkom. Dvaput se istaknuo i vratar Damjanović, koji je obranio udarce Devčića (71) i Zaharije (79).

Gosti su jednom ozbiljno zaprijetili, kada je utakmica bila riješena. Ilić je dospio do prilike za otvoreni udarac u 76. minuti, lopta je udarila u prečku.

LOVRAN - DRAGA 2:2

Utakmica 2. kola Prve A županijske lige: Lovran - Draga 2:2 (1:1). Igralište Lokva. Sudac: Vladimir Merle (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Frolja (43'), 1:1 Vertel (45'), 2:1 Abram (56'), 2:2 Šerifi (77'-11m).

LOVRAN: Šorić, Periša, Zgodić (od 67' Elioni), Miculinić, Mujakić, Duvnjak, Abram, Kaligarić (od 46' Konić), Habalija (od 71' Starčić), Vertel, Matak (od 75' Klindić).

DRAGA: Bošnjak, Kovačević (od 69' Orlović), Turak, Ćirović, Ferenčak, M. Frolja (od 89' Mohović), Topić (od 90' Sinožić), Adler, Šerifi, Nuaj, Rubinić (od 80' T. Frolja).

Lokalni liburnijski derbi zadovoljio je sladokusce, a Lovran i Draga na kraju su podijelili bodove odigravši 2:2. Pred oko 400 gledatelja dobar štimung držali su domaći navijači  "lovranski pijanci" s pjesmom i ponekom petardom. Početno ispitvanje snaga na terenu donijelo je dosta nervoze među igračima. Prvu pravu priliku imali su domaćini kada je Abram uputio udarac s 20 metara i pogodio vratnicu. U 30. minuti rutnier Šerifi krade loptu domaćinu i kada su svi očekivali pogodak, napadač Drage laganim lobom dodao je loptu vrataru. Minutu kasnije velika prilika za domaćine, Abram  se našao sam ispred gostujućeg vratara, krenuo u dribiling, a u posljednji trenutak blokirao je Ćirović i izbio loptu u korner. U 35. minuti nakon kornera, lopta je došla do Mujagića koji je pogodio vratnicu.

U 44. minuti nakon velike pogreške domaće obrane, Topić krade loptu i na 20-ak metara od gola izborio je slobodan udarac. Loptu je uzeo mladi Mateo Frolja i odličnim udarcem doveo goste u vodstvo - 0:1. Čim su krenuli s centra domaćin je izjednačio. Nakon ubačaja s lijeve strane Vertel je udarcem glavom vratio utakmicu u egal.

U 52. minuti utakmice domaćin je imao slobodan udarac s desne strane kojega je izveo Abram, lopta je pala ispred vratara gostiju koji je krivo procijenio let lopte, koja je završila u mreži - 2:1. Osam minuta kasnije velika pogreška Ćirovića koji je izgubio loptu na desnoj strani, Abram je sam izbio pred Bošnjaka i promašio cijeli gol. U 75. minuti jedanesterac za goste nakon prekršaja nad Rubinićem. Iskusni Šerifi uspješno izvodi kazneni udarac i donosi veliko veselje gostujućim igračima i navijačima - 2:2.

Tri minute prije kraja utakmice velika šansa za Lovran. Konić je izbio sam pred vratara Bošnjaka, koji se dobrom intervencijom iskupio za pogrešku kod drugog pogotka. Sve u svemu obje momčadi mogu biti zadovoljne remijem.

Fotogalerija (Borac - Klana): Lario Tus