PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Bakrani jedva sačuvali pobjedu

Nedjelja, 25. studenog 2012. 17:11 Napisao  I. V.

Utakmica 13. kola: Borac - Ošk 4:3. Pri kraju utakmica gosti su u deset minuta postignuli čak tri pogotka

Prva županijska liga – 13. kolo

BORAC – OŠK OMIŠALJ 4:3

Igralište NK Borac. Gledatelja: 100

Sudac: Marko Linić (Dražice)

Žuti kartoni: Smojver, Komar (Borac), Grubišić, Gržetić (OŠK)

Strijelci: 1:0 T. Vrsaljko (29), 2:0 Komar (33), 3:0 T. Vrsaljko (55), 3:1 Krstinić (72), 3:2 Grubišić (76), 4:2 Komar (78), 4:3 Turčić (82)

BORAC: Herman (69 Nedić), Smojver, Panić, T. Vrsaljko, Zaharija (62 J. Vrsaljko), Komar, Babić (62 Velkovski), Devčić, Sedlić, Tabar (46 Grbac), Gruevski (36 Fetoshi)

OŠK OMIŠALJ: Jedrlinić, Gržetić (83 Jeremić), Cerić, Radić (42 Krstinić), Turčić, Rožajac, Šehić, Toić, Vračar (57 Žuvić), Grubišić, Šare

Kada je Tomislav Vrsaljko u 55. minuti iz blizine gurnuo loptu u mrežu Borac je povećao vodstvo na 3:0 i činilo se da je bakarskoj priči kraj. Poglavito u svjetlu stalne dominacije domaćih igrača, koji su prema vlastitom izboru u grbavu terenu imali jednog protivnika više.

Pri kraju je utakmica dobila neočekivani tijek zahvaljujući gostima, koji su u deset minuta triput zatresli mrežu vratara Darija Nedića koji je u igru ušao u 69. minuti.  Prvo je u 72. minuti Leo
Krstinić škaricama postigao pogodak koji po atraktivnosti ne zaostaje puno za potezima Zlatana Ibrahimovića ili Phillipea Mexesa – 3:1. Četiri minute kasnije iskusni Marko Grubišić plasiranim udarcem sa 17 metara pogađa lijevi kut za 3:2.

Utakmica je imala natjecateljski naboj samo dvije minute. U 78. minuti Komar je ravni prve vratnice nogom (?) uspio loptu skrenuti u mrežu nakon ubačaja iz kuta čime su Bakrani opet stekli dva pogotka prednosti – 4:2.

Da u samoj završnici tenzije opet porastu pobrinuo se Dino Turčić, koji je u 82. minuti smanjio na 4:3. Rezultat se više nije mijenjao čime su Bakrani osvojili tri važna boda kojim ostaju u utrci za naslov jesenskog prvaka.

Fotogalerija: Lario Tus