PRVA ŽUPANIJSKA HNL

Bakrani Zamećanima zabili četiri gola

Nedjelja, 14. listopada 2012. 18:55 Napisao/la  SC

Prva županijska liga: Borac - Zamet 4:0 (Tabar 8, Komar 49, Gruevski 52, Fetoshi 79)

Prva županijska HNL – 7. kolo

BORAC – ZAMET 4:0

Igralište u Bakru. Gledatelja: 150

Sudac: Marko Linić (Dražice)

Žuti kartoni: Fetoshi, Babić, Komar, (Borac), Štimac, Prospero (Zamet)

Strijelci: 1:0 Tabar (8), 2:0 Komar (49), 3:0 Gruevski (52), 4:0 Fetoshi (79)

BORAC: Heman (78 Nedić), Smojver, Komar, Zaharija (35 Panić), Babić (46 Grbac), Sedlić (56 Lipošćak), Velkovski, Fetoshi, Tabar, Klić (72 Vrsaljko), Gruevski

ZAMET: Božić, Peraić, Bitanga, Barkić, Latinčić (62 Škaron), Hasanbegović (70 Selaković), Smolčić, Marković (63 Štimac), Petrović (73 Špiranec), Komljenović, Prospero

Nogometaši Borca postigli su četiri pogotka i osvojili tri boda u utakmici protiv Zameta, koji nije imao znanja i moći ugroziti domaće ambicije. Domaćinu je pobjedu bitno olakšao vodeći pogodak na samom početku utakmice, u 8. minuti trener-igrač Gruevski uputio je udarac, Božić odbio, a Tabar odbijenu loptu poslao u mrežu – 1:0.

Ranim vodstvom Bakrani su sebi olakšali pristup utakmici u koju su opravdano ušli kao izraziti favoriti. Momčad sastavljena od igrača (Klić, Komar, Panić…) s prvoligaškim iskustvom igrala je povezanije i svrsishodnije, onoliko koliko dopušta neravni bakarski teren koji često nije saveznik tehnički nadmoćnijoj momčadi domaćina.

Iduća dva pogotka također su se dogodila nakon prekida, Komar je u 49. minuti postigao pogodak nakon ubačaja iz kuta, a Gruevski je u 52. minuti postigao pogodak iz slobodnog udarca s lijeve strane. Lopta je preletjela živi zid, vratar Božić nije bio pravodoban – 3:0.

Četvrti pogodak zaslužuje visoku ocjenu za tehničku izvedbu terenu unatoč! Povezanu akciju završili su Gruevski točnim proigravanjem i natrčali Fetoshi preciznim udarcem s 15 metara – 4:0.

U smiraju utakmice upaljeni su reflektori, ali se na pozornici više nije događalo ništa što bi podignulo tenzije. Bakrani su rutinski odradili još jednu pobjedu u utakmici koju su obilježile dvije prisilne izmjene.

U 33. minuti ozlijedio se Zaharija, kojemu je puknula arkada pa je morao napustiti igru. U 79. minuti ozlijedio se vratar gostiju Božić. Budući da Zamećani nisu imali pričuvnog vratara, Božićevu ulogu preuzeo je Smolčić koji do kraja utakmice nije imao posla.

Fotogalerija: Lario Tus